Японський стиль в інтер’єрі, фото
Японський стиль в дизайні інтер’єру – це одне з найбільш відомих і в той же час наймодніших напрямків в оформленні житлових приміщень.

На нього впливають як підвищений інтерес до культури Сходу, яке спостерігається останнім часом, так і відносно висока доступність меблів і декоративних аксесуарів, які відносяться до східного мистецтва.

Легкість, мінімалізм і простота

Якщо кілька років тому японську меблі було неможливо купити в наших магазинах, то тепер можна створити сучасний японський стиль в інтер’єрі квартири без будь-яких серйозних проблем.

Меблі в цьому стилі забезпечує незвичайне, унікальне оформлення простору і в той же час надає інтер’єру відчуття легкості і простоти. Такі меблі можуть стати відмінним рішенням в невеликих квартирах, де немає місця для громіздких шаф або полиць. Однак слід пам’ятати, що для того, щоб квартира могла зберігати клас і стиль, як обрана меблі, так і всі аксесуари і, перш за все, кольору, повинні бути ідеально підібрані. В іншому випадку квартира буде виглядати хаотичною.

Стилізації з Японії в архітектурі і дизайні інтер’єру завжди зачаровували західний світ. Легкість, з якою японці досягають ефекту гармонії і злиття з природою, в кожному житловому просторі, до якого вони доторкнулися, дійсно є завидною.

Кольори

Інтер’єри з Японії зазвичай асоціюються з червоним і чорним. І дійсно, тут популярні сильні теплі кольори, які символізують вогонь і енергію:

  • червоний;
  • жовтий;
  • помаранчевий.

Проте, сучасні інтер’єри кімнат в японському стилі бувають більш стриманими. Базу можуть становити білий, чорний або сірий, а до них вибирають один або два сильніших кольору.

Вони можуть бути навіть холодними, наприклад, фіолетовий. Любителі мінімалізму часто вибирають тільки сірі або бежеві кольори, які пожвавлюють дерева бонсай і бамбукові рослини, такі як драцена Sanderа, широко відома як Lucky Bamboo.

Популярні також кольору землі, білий, червоні аксесуари. Тут також може бути присутнім пурпурний відтінок, фіолетовий і рожевий.

Інтер’єр вітальні в японському стилі, фото

Сучасні дизайнери не завжди використовують традиційні східні кольору.

Матеріали

Як і кольору, матеріали, відібрані для японських будинків, також натхненні природою. Інтер’єри японців відображають їх архітектуру, яка часто свідомо розкриває деякі елементи каркаса, наприклад, дерев’яну структуру даху, кам’яний камін або дерев’яні колони. Отже, натуральні оздоблювальні матеріали дуже кращі. Це в основному всі види деревини, а також бамбук, камінь, натуральні тканини, такі як шовк, бавовна і льон, рисовий папір або ткана трава.

Меблі

Меблі і світлий стиль країни квітучої сакури не завжди рекомендуються для дуже високих квартир в багатоквартирних будинках. Низькі меблі додає красу і робить кімнату дуже просторою. Низькі столи, пуфи і аскетичні ліжка додатково підсилюють враження порожнього простору. Є люди, які люблять такі мінімалістичні інтер’єри, але є й ті, для яких такий дизайн занадто «холодний».

У японському будинку є розсувні стіни, відкриваючи які, можна помилуватися садом. Перегородки і меблі в основному зроблені з дерева.

Інтер'єр кухні в японському стилі, фото

Інтер’єр кухні в японському стилі, фото

Мінімалізм диктує необхідність функціонального інтер’єру. Японці люблять багатофункціональну і практичні меблі, а також безліч відсіків для зберігання, ящиків, полиць і відділень, прихованих в різних місцях, так що простір завжди може бути добре організовано і міститися в чистоті. Меблі також повинна бути модульною, щоб її можна було легко переставити в залежності від потреб.

Не можна заперечувати, що дуже важливим елементом в кожному японському будинку є двері типу Fusuma – вона має характер ковзають панелей, а також діє як рухомі стіни.

Освітлення

Використання природного світла надзвичайно важливо. Якщо він занадто різкий, можна додати йому делікатність і витонченість, розсіюючи його матеріалом, через який він повинен пройти – наприклад, через екрани, ширми, жалюзі, бамбукові або шовкові штори.

Коли справа доходить до штучного освітлення, в Японії ми не зустрінемо підвісні стельові світильники або люстри. Набагато більш охоче тут з’являється бічне і стельове освітлення, а також звичайні свічки і ліхтарі, щоб зберегти інтимну атмосферу після настання темряви.

Аксесуари

Тут важливими є також делікатні, але виразні доповнення, такі як, дерева бонсай і інші акценти, що підкреслюють культуру Японії. Аксесуари з дерева, бамбука, каменя, шовку, бавовни, рисового паперу, тканої трави можуть прикрашати кімнати.

Оформлення всієї квартири має враховувати високу якість декору, а також унікальний і скромний вигляд. Штори в японському стилі – це можуть бути бамбукові або шовкові вироби, які пропускають до кімнати ніжне розсіяне світло.

Також поширене застосування природних ресурсів, таких як дерево і камінь. Крім того, це можуть бути плетені або морські водорості, чия різноманітна і унікальна текстура є їх найбільшим прикрасою. Безумовно, також використовують рослини, краса яких лежить в центрі філософії, а спостереження за ними – це джерело задоволення.

Оформлення квартири в японському стилі – це в першу чергу багато світла. Стіни повинні бути порожніми, одне велике твір мистецтва можна повісити на одну стіну в кімнаті. Більше зображень не потрібно. Інтер’єр повинен бути світлим і не переповненим зайвими предметами. У цьому стилі немає гламуру і кітчу. Професійний архітектор інтер’єру знає, що мінімалізм завжди був модним в японському стилі, тому при оформленні будинку варто згадати кілька ключових слів:

  • простота;
  • мінімалізм;
  • асиметрія;
  • багатофункціональність;
  • простір;
  • конфіденційність.

Японці – стримані люди, і їхні характери знаходять своє відображення в інтер’єрах будинків, де не бракує в гармонії.Інтер’єр спальні в японському стилі, фото

Спальня повинна рясніти японськими візерунками на постільній білизні – ніжні гілки вишні на кремовому або білому тлі. Висока якість таких постільних речей безумовно буде відповідним для кожної спальні.

Постільні приналежності повинні бути шовковими або бавовняними, високоякісними і довговічними.

У східній спальні повинні бути ширми з дерева або металу, які поділяють велику кімнату на невеликі зони.

Ідеальними світильниками замість люстр будуть паперові ліхтарики, що висять зі стелі. Такий інтер’єр є спокійним, екзотичним і привабливим. Свічки і ліхтарі освітлюють інтер’єри в країні квітучої вишні. Можна також вибрати делікатні люстри і настінні бра.

Найбільш характерними рисами цього стилю є низькі меблі, комоди і пуфи – вони роблять спальню просторішою. Матеріали для прикраси інтер’єру можна купити в багатьох магазинах, на блошиних ринках, у колекціонерів. Така спальня сприяє відпочинку і розслабленню, вона сповнена позачасовий краси.

Ванна кімната

Ця ванна кімната буде схожа на оазис миру або наш приватний невеликий SPA. Простота і незвичайна природність заспокоять нерви після важкого дня і дозволять розслабитися до наступного дня. З чого почати?

Стиль надзвичайно простий, можна сказати, що він майже аскетичний. В оформленні ванної, перш за все, присутні стіни, облицьовані білою плиткою. Тут не вітається гламур. А краса полягає в простоті – так японці бачать світ.

Меблі повинні мати нескладну форму – без зайвих прикрас і декору. Природні матеріали домінують, це камінь, дерево. Дуже важливим елементом в такій ванні є вікно, воно повинно бути великим.

Тут також повинні домінувати кольори, які змусять наш організм відпочити: білий, коричневий, бежевий – ідеально підійдуть для цього. Ми не можемо забути про велику кількість полиць, які відмінно підходять для різних аксесуарів, косметики та рушників.

Мінімалізм ванної кімнати можна також побачити у відмові від декоративної плитки на користь стін, пофарбованих фарбою або в використанні бетонної підлоги, в якому встановлені теплі підлоги.

В душі можна нанести спеціально просочену структурну штукатурку, таку ж водонепроникну, як плитка, але на відміну від неї теплу і приємну на дотик.

Мінімальна кількість меблів і обладнання дозволяє підкреслити кілька ключових елементів кімнати, включаючи отдельностоящую ванну, яка має гарну органічну форму і є центральним елементом інтер’єру.

Wabi-Sabi – нова тенденція 2018 року

Wabi-Sabi – це термін для японської філософії та епохи дизайну. Слово Wabi означає простоту, тоді як Sabi – це краса, яка випливає з плину часу. Ще зовсім недавно захоплення Землею Висхідного Сонця виражалося в споживанні суші та інших страв. У 2018 році філософія цієї східної країни проникає і в дизайн інтер’єру. У популярних стилях і раніше багато лояльних шанувальників, але декоратори повинні йти в ногу з поточними тенденціями. Вабі-Сабі, безумовно, одна з них.

Вабі-Сабі – це ціла філософія, кілька що суперечить сьогоднішньому споживанню, що прославляє автентичність, справжність і дозволяє замислитися над тим, що не всі повинно бути досконалим. Її основною відмінною рисою є цінність того, що є старим і тому чарівним. В інтер’єрі Вабі-Сабі домінують пошкоджена деревина, натуральна цементна плитка і знебарвлений мармур. Тут також можна помітити неідеальні і скромні форми.

Незвичайна естетика Вабі-Сабі – це приваблива пропозиція для всіх, хто цінує природність, простоту і сільський характер інтер’єрів. Прославлення недосконалостей, яке прийшло до нас з Японії, в найближчі роки набуде популярності.

Східне поєднання промислової суворості з сільськими, натуральними елементами – це хороше рішення для тих, хто хоче додати інтер’єру унікальний характер. Вічні, але дуже оригінальні простору ще не популяризували, але є багато ознак того, що 2018 рік може стати проривом.

Недосконалість і скромність тут стоять в основі і можуть проявлятися в підході до тих елементів декору, які в нормальних умовах ми б викинули. Якщо у нас є улюблена ваза, яка була розбита, не треба її викидати, треба її склеїти і отримати нову красу.

Кінцукуро

Кінцукуро – старе японське мистецтво ремонту зламаної кераміки з використанням лаку з додаванням порошкоподібних дорогоцінних металів. В результаті такої роботи створюється додатковий елемент, який чудово доповнює інтер’єр в дусі Вабі-Сабі.

Ми часто прославляємо перфекціонізм. Філософія Вабі-Сабі вчить, що ми і наші інтер’єри не повинні бути досконалими, тому що більше значення має природність.

Стилізації в японському дусі стали модними в Європі вже в XIX столітті, і їх популярність не йде. Ці елегантні інтер’єри пов’язані з культурою і таємницею цієї далекої азіатської країни самураїв, гейш і квітучої вишні. Прекрасна країна, але ще мало відома в Європі. Ці інтер’єри унікальні, прості, легкі і чисті, без зайвих брязкалець, з низькими меблями – комодами, стільцями і столами. Рекомендується оформляти весь інтер’єр в єдиному, узгодженому стилі. Мінімалізм, функціональність і гармонія – ось як можна підсумувати цей дизайн інтер’єру.

Згідно філософії Дзен, яка дуже близька японцям, будинок повинен бути притулком і місцем спокою, а його інтер’єр сумісний з природою і заспокоює її естетику. Багато сучасні аранжування сьогодні засновані на цих принципах.

Ми часто підкреслюємо, що інтер’єри, представлені в салонах, повинні служити натхненням. Ми хочемо показати, як можна поєднувати кольори, як меблі виглядає в різних умовах і який ефект можна досягти завдяки доповненням. Однак не будемо забувати, що найголовніше, щоб оформлення квартири відображало наш стиль і характер. Не потрібно копіювати каталоги, щоб інтер’єр був унікальним.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *