Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фотоЗробити камін з коробок своїми руками можна під новорічні свята. Виріб красиво прикрасить кімнату, доставить радість дитині. Поставити картонний камін цікаво буде недалеко від ялинки, де малюк шукає свої подарунки.

Що потрібно, щоб зробити камін з картонних коробок

Для виробів картон вважається відмінним матеріалом. Коли справа стосується каміна, то кращий варіант, це знайти коробки. Пакувальну тару викидають в продуктових магазинах. Можна вдома пошукати велику коробку, що залишилася від покупки побутової техніки. Залежно від знайденого кількості і розміру пакувальної тари проектують майбутню конструкцію каміна.

Коробки підійдуть будь-якого розміру, але чим вони менші, тим їх більше потрібно зібрати

Порада! Доброю заготівлею є упаковка від LCD телевізора. Плоска і габаритна коробка – це практично готовий камін. Потрібно зробити кілька прорізів, і підстава готове.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Зручно робити камін з плоскою коробки від LCD телевізора

Крім коробок, знадобиться мінімальний набір інструменту: ножиці, ніж, гарячий пістолет, лінійка і олівець. Важливо не забути про обробку. Тут знадобляться фарби, кольоровий папір. Підійдуть шпалери під цеглу, що залишилися після ремонту пластикові панелі, пінопластові плінтуса та інші подібні матеріали.

Порада! Для прикраси новорічного каміна потрібно подбати про ілюмінації. Використовують світлодіодну гірлянду, лампочки для меблевої підсвічування.

Розміри каміна з коробок

Габарити майбутньої вироби кожен визначає для себе суто індивідуально. Зазвичай ширина і висота фальш-каміна варіюється від 800 до 1000 мм, товщина – від 200 до 300 мм. Іноді розміри вже визначені габаритами знайденого ящика. Якщо вдалося роздобути упаковку від телевізора, то її простіше використовувати без зміни розмірів.

Розмір каміна часто залежить від знайденої коробки, але не більше 1 м по ширині і висоті

При складанні каміна з декількох коробок теж нерозумно кожен ящик переробляти під певний розмір. По-перше, це зайва робота і витрачений час. По-друге, старі вигини ідеально вирівняти не можна. Коробка не набуде хорошу прямокутну форму.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
При використанні декількох коробок не варто змінювати їх розміри

На відео декоративний камін своїми руками з коробок із зазначенням точних розмірів:

Скільки коробок потрібно для фальш-каміна

Кількість коробок залежить від їх розміру. Якщо це велика упаковка від телевізора, то вистачить одного ящика. Однак ще можуть знадобитися маленькі коробки для обробки, наприклад, коли потрібно зробити підставку, димохід.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
З-під цукерок або взуття потрібно мінімум 8 ящиків

Ящиків середнього розміру з-під цукерок або взуття використовують мінімум 8 штук. Цього вистачить на корпус. Якщо передбачається установка димоходу, потрібно ще 2-3 коробки.

Як зробити камін своїми руками з коробки

З картонних ящиків роблять два види камінів: кутові і прямокутні. Перший варіант призначений для установки в кутку кімнати, а другий – прислоняют до рівної стіни. Перш ніж визначитися з конструкцією, знаходять для неї вільне місце. Після цього буде ясно, який камін з коробки від телевізора або маленьких ящиків потрібно зробити.

Як зробити фальш-камін з однієї коробки

Найпростіший камін вийде з одного ящика. Однак це буде основний корпус. Ще потрібно знайти три маленьких коробки подовженої форми. Вони потрібні для формування порталу. Як декор використовують шпалери з малюнком, що імітує цеглу. Підійде самоклеящаяся плівка.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Фальш-камін прикрашають шпалерами або плівкою, що самоклеїться «під цеглу»

Для виготовлення виробу виконують наступні кроки:

 1. Днище ящика заклеюють скотчем, щоб полки не відкривалася. Можна просто заклеїти щільним папером.
 2. З протилежного боку відгинають одну довгу полицю. Вона залишиться на зовнішній стороні, виконає роль виступаючого підстави.
 3. Другу довгу полицю і дві коротких стулки НЕ відгинають, а просто склеюють між собою. Виходить маленьке віконце, яке потрібно розширити і утворити портал. Для цього прислоняют три маленьких коробки, наносять розмітку. Канцелярським ножем обрізають зайві шматки картону.
 4. Всередину розширеного вікна вставляють коробки, саджають на клей, утворюючи портал.
 5. З пінопластових плит вирізують козирок, приклеюють на камін. Він повинен на 5 см виступати за кордону основного корпусу.

Конструкція готова до декорування. Зовнішню сторону обклеюють шпалерами або плівкою із зображенням цегляної кладки. Усередині портал можна прикрасити фарбами чорного і червоного кольору, створити імітацію вогню.

Як робити з коробки камін з димарем

По-справжньому красивий камін виходить, якщо його оснастити димоходом. Саме через трубу за легендою Санта Клаус доставить малюкові подарунки. Камін з димоходом оптимально розташовувати в кутку, щоб надати йому об’ємну кутову форму.

Для роботи знадобляться великі листи щільного картону і плоскі ящики з-під телевізора. Представлений майстер-клас каміна з коробок допоможе втілити ідею:

 1. З листів картону вирізують 4 трикутника для заснування. Одну сторону навпаки прямого кута заокруглені. На двох заготовках з смуги приклеюють по периметру бордюр. Усередині по площині наклеюють ребра жорсткості.
 2. Двома іншими трикутними заготовками закривають зверху конструкції, що вийшли. Стики проклеюють гарячим пістолетом, підсилюють скотчем. Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото Порада! Якщо є дві плоских коробки від телевізора, то досить обрізати один з кутів, закруглив сторону трикутника, після чого приклеїти з смужки картону бортик.
 3. З листів картону вирізують панелі. Деталями утворюють кут, з’єднують трикутні елементи. Всередині отриманого порталу з ребер жорсткості і прямокутного шматка картону створюють задню стінку. Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
 4. Готовий корпус забарвлюють емульсійної фарбою білого кольору, дають час висохнути. Для декорації використовують папір, плівку, що самоклеящуюся або картон оранжевого кольору. Спочатку нарізають прямокутні фігурки. За корпусу їх наклеюють з зазором 0,5-1 см. Виходить імітація цегляної кладки. Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
 5. Наступним етапом приступають до виготовлення димоходу. Основний корпус викроюють з листів картону. Лицьовій стороні надають півколо. Задню частину формують кутом з двох картонних заготовок. Між собою деталі з’єднують ребрами жорсткості. Для цього всередині димоходу приклеюють вертикально розташовані смуги. Ребра допоможуть зберегти потрібну форму. Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
 6. Готовий димохід фарбують білою водоемульсіонкой. Можна використовувати густу фарбу, нанести її дрантям або розмазати рукою, щоб надати цікаву фактуру. Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото

Коли фарба висохне, димохід встановлюють на корпус каміна. Конструкцію прикрашають сніговиками, гномами, гірляндою.Штучний камін з коробок з аркою

Портал каміна природніше виглядає, якщо він зроблений аркою. Формувати її краще з пінопласту. Сам корпус роблять з двох картонних ящиків.

Арочний портал формують з пінопласту

Для складання вироби виконують наступні кроки:

 1. Дві коробки однакового розміру з’єднують між собою в один великий ящик, який послужить корпусом каміна. Процедури склеювання можна уникнути, якщо знайти одну об’ємну упаковку від побутової техніки.
 2. З товстої плити пінопласту вирізають прямокутний подіум, на який встановлюють коробок. По центру ящика вирізують вікно порталу. Верх заокруглені аркою. Бічні сторони порталу зашивають шматками пінопластових плит.
 3. Зверху на дах корпусу з пінопластових плит приклеюють козирок.

Так як багато деталей пінопластові, склеєний своїми руками білий камін з коробок краще в такому кольорі і залишити. Конструкцію забарвлюють водоемульсіонкой. Осередок всередині декорують під цегляну кладку. Прямокутники можна намалювати коричневою фарбою або наклеїти вирізані фрагменти з кольорового картону.

Порада! Для вироби оптимально вибрати якісні пінопластові плити, які не кришаться від дотику рукою.

Як зробити кутовий камін з коробок

Буквально за годину вийде камін кутовий форми, якщо є одна коробка від телевізора. Треба тільки правильно її розкроїти. Відразу треба відзначити, що ящик потрібен об’ємний, тобто, від великого телевізора.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Для формування кутового каміна у коробки відрізають задню частину і поєднують бічні полиці

Виконують наступні дії:

 1. У ящика ножем відрізають одну стінку. Бічні полки поєднують, щоб вийшов кут 90 о. Стик проклеюють скотчем або гарячим пістолетом.
 2. З картону вирізують козирок у вигляді кутовий стільниці. Заготівлю приклеюють на верхній торець корпусу.
 3. На лицьовій панелі розмічають вікно порталу. Симпатичніше він буде виглядати, якщо надати арочну форму. Внутрішню частину порталу формують з ребер жорсткості і картонних стінок.

Готову конструкцію обклеюють шпалерами з малюнком цегли. Козирок краще оформить під натуральне дерево. Для обклеювання використовують самоклеящуюся плівку.

Як зробити з картонних коробок камін з дровами

Особливістю цієї саморобки є наявність дров всередині топки. Камін можна зробити будь-який з розглянутих вище прикладів. Щоб декоративні дрова були помітні, портал бажано забарвити чорною фарбою. До того ж це буде хороша імітація кіптяви від диму.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Білі поліна добре видно на чорному тлі порталу

Для виготовлення дров потрібен гофрований матеріал. Його можна отримати з пакувальних коробок, розшарувати картон на дві частини. Розмір майбутніх полін розраховують так, щоб вони помістилися всередині топки.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Гофрований картон згортають трубкою

Спочатку з листа гофрованого картону згортають трубку великого діаметра. Край приклеюють, щоб заготовка не розгорнулася. Отримана деталь піде на основний корпус поліна. Тепер за аналогічною технологією згортають трубку малого діаметра. Ріжуть її канцелярським ножем на шматочки довжиною 3-4 см. Зріз роблять під довільним кутом.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
З маленьких трубок формують сучки

На велику трубку приклеюють косим зрізом заготовки меншого діаметру. Виходять сучки поліна.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Для отримання березових полін вироби фарбують білою фарбою

Готові поліна фарбують білою емульсіонкой. Торці залишають коричневого кольору, незабарвленими.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Всередину топки можна укласти натуральні гілочки, а гірляндою червоного світіння імітувати вогонь

Декор саморобного каміна з коробок

Від декору залежить, наскільки красиво буде виглядати виріб. Багатий вид надає обклеювання корпусу пенополіуретановим елементами. Їх розташовують симетрично, завдавши попередньо розмітку. З таким декором камін оптимально фарбувати в білий колір.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Пінополіуретанових елементи наклеюють симетрично на картонний корпус
Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
На повністю білому тлі ліпнина погано видно

Щоб ліпнина виділялася з білого фону, її фарбують в золотистий колір. Додатково весь корпус розкривають прозорим лаком на водній основі. З такою поверхні зручніше буде витирати пил, не пошкодивши при цьому декор.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Імітацію під мармур виконують зім’ятої вологим папером

Красиво виглядає камінна полиця з імітацією під мармур. Для цього поверхню обклеюють зім’ятої папером. Клей ніякий не використовують. Папір просто вологу укладають на полицю. Після висихання фактура збережеться.

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Рідкими шпалерами декорують цегляну кладку

Краще передати імітацію фактури каменю допомагають рідкі шпалери. Спочатку цеглу, вирізані з картону, наклеюють всередині порталу. Фарбують деталі емульсіонкой з добавкою коричневого відтінку. Коли фарба висохне, наносять рідкі шпалери.

Фото декоративного каміна з коробок

Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Новорічний камін прикрашають гірляндами, свічками, ялинковими іграшками
Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Ліпнина з пінополіуретану або пінопластові стельові плінтуси додадуть каміну багатий вигляд
Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Під топкою можна передбачити нішу і заповнити її справжніми полінами
Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Всередині топки великого каміна можна навіть заховати маленький шафка
Камін з коробок своїми руками: покрокова інструкція з фото
Камін, прикрашений ліпниною, стильно виглядає не тільки в світлому, але і темному оформленні

Висновок

Зробити камін з коробок своїми руками можна не тільки для новорічного свята. Якщо постаратися з дизайном, то виріб стане щоденним прикрасою інтер’єру. Потрібно тільки пам’ятати, що конструкція все ж картонна. Піддавати її навантажень або ставити в сирому приміщенні не можна.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *