Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиціПлюси і мінуси карбонового обігрівача допомагають зрозуміти, чи підійде прилад для експлуатації в певних умовах. Існує кілька різновидів цих пристроїв, але всі вони більше відрізняються дизайном, наявністю допоміжних функцій і датчиків. Залежно від виконання, електрообігрівачі застосовують всередині приміщення і на вулиці.

Принцип роботи карбонового обігрівача

Щоб зрозуміти роботу електрообігрівача, спочатку потрібно розібратися з його пристроєм, а воно просте. Складається карбоновий прилад з корпусу, всередині якого закріплений нагрівальний елемент, але він відрізняється від класичних ТЕНів. Нагрівачем виступає спіраль з вуглецевого волокна, укладена в кварцову трубку. З камери викачане повітря, створений вакуум. Працююча спіраль випромінює інфрачервоні хвилі. Відображаються вони в установленому напрямку відбивачем, розташованим в корпусі обігрівача за кварцовою трубкою.

Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиці
Спіраль з вуглецевого волокна укладена всередину кварцової трубки, де створено вакуум

Відображені інфрачервоні хвилі поширюються тільки в направленому положенні. Тобто, карбоновий ІК-обігрівач охоплює певну робочу зону. Змінити її можна зміною положення корпусу. Інфрачервоні хвилі не нагрівають повітря. З цієї причини не відбувається спалювання кисню. ІК хвилі прогрівають поверхню предметів, що потрапляють в зону дії, а вони віддають тепло повітрю.

Довгі хвилі випромінювача не знищують предмети перегрівом. Вони просто їх прогрівають на глибину до 2 см. Однак близьке розташування обігрівача небезпечно. Знаходяться на відстані 50 см легкозаймисті предмети від випромінювача здатні спалахнути.

Важливо! Карбоновий прилад обігріву меншої потужності, наприклад 0,8 кВт, здатний краще обігріти приміщення в порівнянні з масляним радіатором великої потужності, наприклад 1,8 кВт.

При включенні карбонового електроприладу всередині приміщення з мінусовою температурою остання відразу не підвищиться. Однак людина починає миттєво відчувати тепло. Те ж саме відбувається, якщо обігрівач включити на відкритому балконі, терасі або в альтанці. Важливим залишається той факт, що споживання електроенергії відбувається менше, ніж у приладу з класичним Теном.

Плюси і мінуси карбонового обігрівача

Як і будь-які обігрівачі, карбонові моделі мають свої позитивні і негативні риси. Знаючи ці нюанси, простіше буде здійснювати вибір відповідного електроприладу. До плюсів можна віднести наступні показники:

 1. Безпека для здоров’я. Так як ІЧ-обігрівач не сушить повітря, він безпечний алергікам, астматикам.
 2. Економічність. Вважаються карбонові обігрівачі для будинку енергозберігаючі, так як споживають менше електроенергії при більшому ККД.
 3. Велика область застосування. Обігрівачі підходять для використання всередині приміщення і точкового нагріву на вулиці.

Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиці
Карбонові електрообігрівачі забезпечують точковий нагрів, що дозволяє використовувати їх усередині приміщення і на вулиці

Що стосується мінусів, то вони теж є:

 1. Слабкою стороною приладу є нагрівач. У разі його падіння або випадкового удару колба здатна розбитися. Вона трісне, якщо потраплять бризки води. Навіть при дбайливому ставленні термін експлуатації невеликий. Зазвичай нагрівач служить близько двох років, після чого його доводиться міняти.
 2. Прогрів ІК променями об’єктів є плюсом і одночасно мінусом. Деякі матеріали, що потрапляють в зону дії обігрівача, пересихають. Сюди можна віднести шкіряну обшивку і лаковане покриття меблів. Згодом з’являться мікротріщини.
 3. Не завжди карбоновий прилад безпечний для здоров’я. Його не можна направляти на новонародженого або лежачого хворого людини. Від тривалого впливу інфрачервоних променів вони відчують дискомфорт.
 4. Карбонові прилади обігріву вважаються пожежонебезпечні. Близьке розташування нагрівача до горючих матеріалів призведе до їх займання.

Розташовувати обігрівач підлоговий карбоновий потрібно так, щоб до нього не міг дістатися дитина, інакше він отримає опік. Нагрівач розташований глибоко в корпусі і захищений спереду гратами. Однак металеві елементи все ж сильно нагріваються під час роботи.

Види карбонових обігрівачів

Всі карбонові електроприлади обігріву влаштовані і працюють за одним принципом. Особливих відмінностей немає, які могли б розділити їх на конкретні види або групи.

У загальних рисах за місцем установки виділяють три різновиди моделей:

 • підлогові;
 • настінні;
 • стельові.

Мобільними є лише покриття для обігрівачі. Їх випускають на ніжках, коліщатках, штативі.

По розташуванню нагрівача розрізняють ще два види карбонових приладів:

 • горизонтальні;
 • вертикальні.

Зазвичай розташування нагрівача відповідає виконанню корпусу. Тобто, карбонові електроприлади випускають в вертикальному і горизонтальному виконанні.

Обігрівачі бувають вертикального і горизонтального виконання

Карбоновий прилад обігріву оснащують одним або декількома нагрівачами. Розрізняються вони потужністю. Цей параметр визначає призначення моделі: побутова або промислова. Різні виробники оснащують карбонові електрообігрівачі захистом від перегріву, перекидання і іншими функціями.

Як вибрати карбоновий обігрівач

Незважаючи на простоту пристрою, здійснити вибір відповідного обігрівача деколи складно. Перш ніж відправлятися за покупкою, потрібно відповісти на ряд важливих питань:

 1. Де найчастіше буде працювати обігрівач: всередині приміщення, на відкритому майданчику. До того ж, це буде дача, квартира, офіс або інший об’єкт.
 2. Яку площу передбачається обігрівати.
 3. Оптимальний спосіб монтажу: фіксація на стіну, стелю або просто установка на підлогу.
 4. Межа мінімальної і максимальної потужності.
 5. Які додаткові функції захисту і елементи управління потрібні для комфортної та безпечної роботи.
 6. Скільки готові витратити з бюджету грошей.

Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиці
Для побутового користування через універсальність частіше вибирають карбонові переносні моделіПорада! Продумуючи питання максимальної потужності обігрівача, не забувають про стан проводки. Вона здатна розплавитися, якщо розрахована на менше навантаження, ніж того вимагає обрана модель.

Побутового призначення карбонові електричні обігрівачі зазвичай обмежені в потужності. Показник рідко перевищує 2 кВт. Один такий електрообігрівач здатний обігріти площу максимум 20 м2.

Що стосується виробника, то у карбонового обігрівача немає особливо складних вузлів, за які варто переплачувати, віддаючи перевагу розкрученому бренду. Однак від дешевої китайської продукції теж варто відмовитися. Тут оптимально вибрати золоту середину.

Який карбоновий обігрівач вибрати для будинку

Для роботи всередині приміщення однаково добре підійдуть підлогові, настінні і стельові моделі. Вибір здійснюють з урахуванням максимального комфорту. Якщо обігрівач потрібен для постійного обігріву певного місця, то віддають перевагу карбоновим стаціонарним моделям. Однак ще дивляться на завантаженість простору. У вільній кімнаті можна використовувати настінні електрообігрівачі. Якщо простір приміщення має багато перешкод для інфрачервоних променів, то оптимально вибрати стельові моделі і підвісити їх на стелі.

Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиці
Стельові моделі впораються з обігрівом приміщення, де простір має багато перешкод з меблів

Коли передбачається інфрачервоний карбоновий обігрівач використовувати для допоміжного обігріву, переносити його в різні кімнати по потребі, то вибирають підлогову модель.

Який карбоновий обігрівач вибрати для вулиці

Так як колба нагрівача руйнується при контакті з вологою, на вулиці обігрівач використовують під дахом або навісом. Тут оптимально вибрати переносну модель. Електроприлад виносять на час його використання. По закінченню заходу, наприклад сімейного торжества в альтанці, його заносять в будинок. Залишати навіть під навісом в сиру погоду карбоновий прилад обігріву на вулиці не можна.

Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиці
Переносні моделі найкраще підходять для вуличного користування

Для вуличного користування вибирають електрообігрівач з металевим корпусом, наявністю функцій захисту від перекидання, перегріву.

Як зробити карбоновий обігрівач своїми руками

Самостійно створити вакуумну колбу з нагрівачем можна. Цілеспрямовано її купувати, щоб зібрати саморобку, немає сенсу. Витрати не виправдаються. Якщо після монтажу теплої підлоги залишилися мати плівковою карбонової системи, їх вигідно використовувати для безкоштовного виготовлення обігрівача.

Модель вийде невелика, настінна. Щоб обігріти маленьку кімнату розміром 2 × 2 м, вистачить 1 м електричного ІК-мату. Додатково знадобиться аналогічного розміру ламіноване зображення. Його використовують в якості декору лицьового боку обігрівача. У підсумку виходить, що гріє карбонова картина.

Процес складання складається з наступних кроків:

 1. ІК карбонову плівку відрізають потрібного розміру. Рез роблять тільки за прозорими смугах. Темні смужки є нагрівачами. Їх перерізати не можна.
  Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиці
  ІК плівку ріжуть тільки за прозорими смугах
 2. Готують затискачі. До них приєднують багатожильний мідний провід.
 3. З торців ІК плівки є струмопровідні мідні пластини. Вони з’єднують між собою всі нагрівальні смуги. Краї пластин звільняють від захисної плівки, фіксують на них затискачі.
  Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиці
  Затискачі з проводом кріплять на струмопровідні пластини ІК плівки
 4. Оголені контакти ізолюють бітумних скотчем.
 5. Вільний кінець дроту оснащують виделкою. Якщо такий обігрівач просто підключити до електромережі, він буде постійно гріти. Автоматизувати процес допоможе розетка з таймером. Користувач зможе вручну виставляти потрібний режим роботи.
  Карбонові обігрівачі: як вибрати економні для дому та вулиці
  Замість терморегулятора в саморобному обігрівачі використовують розетку з таймером

Зібрану схему пробують включити в електромережу. Якщо плівка початку грітися, все виконано правильно. Приступають до декору, створюють корпус електрообігрівача. Тильній його стороною буде фольгированная підкладка, що застосовується при монтажі ІК теплої підлоги. Вона виконає роль відбивача. На дзеркальну сторону підкладки укладають ІК плівку, зверху розташовують ламінований плакат. Всі елементи між собою скріплюють. Щоб вийшла картину можна було повісити на стіну, з тильного боку гарячим пістолетом приклеюють петлю.

Роботою обігрівача управляють через таймер. Пристрій буде відключати, включати ІК-картину через заданий час.

Висновок

Плюси і мінуси карбонового обігрівача допомагають тільки частково розібратися, чи підійде такий прилад для користування в певних умовах. Подібні моделі призначені для допоміжного обігріву. Замінити повноцінне опалення вони не здатні.

Відгуки про карбоновому обігрівачі

Наталія Володимирівна Данченко, 27 років, Тула Карбоновий електрообігрівач стоїть у мене в торговій точці. З настанням холодів здорово виручає. На всю потужність включаю тільки взимку. Електроенергію споживає не гірше масляного радіатора, але зате охоплює обігрівом велику площу. Євген Юрійович Стародуб, 51 рік, Санкт-Петербург Робота карбонового обігрівача мені не сподобалася всередині квартири. Виніс його на балкон. Зрідка включаю восени і навесні, коли виходжу покурити, помилуватися околицями. Прослужив 2,5 року. Одна спіраль згоріла, а друга ще працює.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *