Керамічна фарба для стінКерамічна фарба для стін
Фарба – один з найпопулярніших матеріалів для обробки внутрішніх стін. Величезна різноманітність цих продуктів дозволяє адаптувати їх до індивідуальних естетичним смакам і особливих потреб. З кожним роком набирає популярність керамічна фарба. Що це таке, які її характеристики, і як її використовувати – про це піде мова нижче.

Керамічна фарба для стін – сучасний високоякісний продукт

Після хороших і практичних у використанні латексних фарб прийшов час реалізувати ще кращі рішення, і таким рішенням є керамічні фарби. Ми можемо використовувати керамічні фарби для ванн, прихожих і інших приміщень, де стіни часто піддаються впливу різних забруднень, тому дуже зручно було б нанести на них таке покриття, за яким легко доглядати і підтримувати в чистоті без необхідності регулярно проводити ремонт.

Цей інноваційний продукт був введений у виробництво Бенджаміном Муром в 2003 році. В оригінальній версії він створює матову обробку з неперевершеною стійкістю до проникнення плям і бруду. Практичні тести показують, що з такою поверхні можна легко видалити плями від кави, чаю, червоного вина, червоного борщу, кока-коли і навіть масла.

Труднощі в створенні формули такого складу полягає в створенні матової поверхні в повному діапазоні кольорів (не тільки в декількох відтінках) з зазначеним опором, яке навіть після повторної очистки не блищить. Лише деякі виробники домагаються такого ефекту. Як кращого прикладу можна навести продукт «Regal Select 548» – керамічний склад останнього покоління з технологією «Нове покоління технології від плям» від Benjamin Moore. Однак і інші виробники домоглися великих успіхів у створенні складів цієї категорії.

Характеристики керамічної фарби

 • поліпшена формула цього продукту дозволяє створювати на поверхні стін покриття, стійкі до механічних пошкоджень, які можна вільно чистити і витирати;
 • їх можна використовувати в сирих кімнатах (наприклад, у ванних), в приміщеннях, особливо схильних до дії сильних забруднень (кухня, передпокій), а також у всіх інших кімнатах будинку;
 • вони прості в обслуговуванні і зберігають первинний оригінальний колір;
 • однак ці продукти трохи дорожче, ніж їх латексні аналоги.

керамічна фарба

Властивості керамічної фарби

 1. склади відрізняються гарною еластичністю під час нанесення, але після сушки вони утворюють компактне і міцне покриття;
 2. одна з основних особливостей – вони спритно маскують невелику нерівність стіни;
 3. пофарбована поверхня зберігається в ідеальному стані на тривалий період часу;
 4. поверхню, покриту таким складом, можна мити більшістю звичайних миючих засобів (включаючи сильні) і навіть терти;
 5. після очищення слідів на поверхні не залишається, тому структура покриття не пошкоджується, колір не зникає і не знебарвлюється;
 6. з такою поверхні можна видалити навіть трудноудаляємиє забруднення (наприклад, вино, кава, помаду або маркер), що особливо важливо, якщо в будинку є маленькі діти;
 7. крім того, вони водостійкі, не поглинають бруд, пил і інші види забруднень;
 8. в той же час, незважаючи на твердість покриття, ці продукти відносяться до так званої групи «дихаючих», тобто з їх допомогою зберігається повітропроникна структура стіни.

Керамічні фарби доступні в широкому діапазоні кольорів.

Керамічні фарби доступні в широкому діапазоні кольорів

Крім того, їх також відрізняє:

 • дуже хороша адгезія;
 • відсутність запаху;
 • відсутність речовин, шкідливих для людського організму.

Багато фахівців вважають, що вони є кращими і найбільш довговічними з усього пропозиції матеріалів для покриття стін на сьогоднішній день.

Найбільшим недоліком цього продукту, на жаль, є його висока ціна.

Керамічні фарби – застосування

Керамічні фарби - застосуванняТакі склади особливо добре проявляють себе для приміщень, які важко підтримувати в чистоті і приміщень з підвищеною вологістю. До них відносяться:

 • передпокої;
 • коридори;
 • холи;
 • кухні;
 • ванні кімнати.

Керамічні покриття дозволяють просто видаляти зі стін бруд, жир і інші забруднення. Крім того, вони ідеально підходять також для інших приміщень (віталень, спалень, дитячих кімнат і т.д.), їх часто вибирають для оздоблення стін в громадських будівлях (ресторанах, готелях, магазинах і навіть дитячих садках і клініках).

Покриття ефективно покриває не тільки цементні, гіпсові або гіпсокартонні стіни, але також поверхні з цегли, дерева та деревних матеріалів. Його також можна використовувати для фарбування шпалер зі склопластику.

Широкий асортимент дозволяє купити керамічні фарби для ванної та кухні, вибрати той варіант, який здатний задовольнити найрізноманітніші дизайнерські бачення і реалізувати самі індивідуальні проекти.

Деякі користувачі вважають, що цей вид покриття має недолік у вигляді трохи відрізняється від традиційної фарби зовнішнього вигляду. Поверхня, забарвлена ​​керамічним складом, не є ні блискучої, ні матовою. Унікальну текстуру іноді можна порівняти з видом яєчної шкаралупи, яка дозволяє представити її декоративні якості.Фото. Покриття стін керамічної фарбою

Фото. Покриття стін керамічної фарбою – процес дуже простий. Найкраще це зробити за допомогою призначеного для цього спеціального валика.

Як наносити керамічні фарби?

Керамічні склади застосовують аналогічно латексним.

Як приготувати склад? Це готові до використання продукти (після ретельного змішування вмісту упаковки), які характеризуються високою щільністю і в’язкістю, але їх не слід розбавляти.

Які поверхні можна пофарбувати керамічної фарбою? Такі склади підходять для гіпсових, гіпсокартонних, цегляних, дерев’яних і інших підстав.

Як підготувати підставу? Область під покриттям повинна бути очищена від пилу, загрунтована і висушена. Старі, несвязивающіе оздоблювальні покриття повинні бути видалені, після чого стіни слід вирівняти і покрити фінішною шпаклівкою.

Чим наносити керамічну фарбу? Застосування цього продукту дуже просте. Найкраще це зробити за допомогою спеціального валика з ворсом, призначеним для цього типу фарби. Більшість виробників рекомендують наносити її двома тонкими шарами. Мінімальний інтервал між нанесенням першого і другого шару складає 2 години. Ідеально прямі кордону (наприклад, між різними кольорами або між стіною і стелею) отримують за допомогою малярської стрічки або спеціального валика.

Чим наносити керамічну фарбу?

Повне затвердіння керамічного покриття відбувається через три-чотири тижні.

Керамічна або латексна фарба – яку вибрати?

Керамічні склади значно відрізняються від латексних за типом отриманого покриття. Латексна створює еластичне покриття, яке дозволяє стінам дихати. Крім того, легко містити його в чистоті. У свою чергу, керамічні фарби створюють гладке, тверде покриття на стіні, яке захищає стіну від бруду та механічних пошкоджень. Вона не поглинає плями і не затримує пил.

Крім того, зовнішній вигляд кожного покриття відрізняється. Більшість латексних складів дають глибоке матове покриття. Керамічні також утворюють матові покриття, але в залежності від кута падіння світла вони можуть мати тонкі відтінки. Тому латексні покриття призначені головним чином для таких інтер’єрів, як кухні, ванні кімнати, пральні, підсобні приміщення і стелі. Керамічні, в свою чергу, можна успішно використовувати в спальнях, дитячих кімнатах, спальнях і коридорах.

Керамічні фарби – розкіш для багатих або продукт середньої цінової категорії?

Головним чином ціна залежить від обраного бренду. Виробники зазвичай не завищують вартість своєї продукції, так що можна купити керамічну фарбу за ціною, трохи перевищує вартість покупки звичайної латексної. У той же час, це продукт дуже хорошої якості, високої продуктивності і випускається в досить широкому діапазоні кольорів. Насправді, важко знайти недоліки у цих фарб. Для більшості користувачів вони будуть цілком доступні і допоможуть виконати обробку більшості приміщень.

Однак, більш вимогливі дизайнери вибирають продукти світових брендів. Професіонали зазвичай прагнуть до використання керамічних фарб, що надходять від корпорацій, що діють на європейському ринку. Ці склади вже не так широко доступні і коштують набагато дорожче. Вартість покупки таких продуктів може бути приблизно в два рази вище, ніж покупка традиційного латексу.

Огляд керамічних фарб

 1. Огляд керамічних фарбRegal® Select Premium. Нове покоління керамічної фарби «ZERO LZO» виготовлені із застосуванням фірмового потягу – «Технологія видалення плям нового покоління». Найбільш миється і завжди чиста, призначена для декоративної і захисної обробки внутрішніх стін, ідеальне поєднання новітніх технологічних розробок обумовлює дуже високі технічні параметри. Революційна «Технологія приховування плям нового покоління» заснована на поєднанні спеціальних сферичних наповнювачів і нового типу акрилової дисперсії. Regal® Select PremiumІнноваційне рішення забезпечує максимальну стійкість до забруднень і плям, а також безпрецедентну стійкість до мокрої очистки. Сучасні технології S.R.T. NG запобігають поглинання бруду, пилу і навіть таких забруднювачів, як кетчуп, помада і маркери. Забруднення можна легко видалити водою за допомогою м’якого миючого розчину. Крім того, покриття має високу стійкість до мікроорганізмів (цвілі і грибків). Через відсутність шкідливих летючих органічних сполук продукт зменшує виникнення алергічних реакцій. Витрата: близько 12 м² / л.
 2. GREINPLAST CERAMIC PAINTGREINPLAST CERAMIC PAINT – продукт підходить для ванної кімнати, кухні, дитячої, спальні і вітальні. Може бути використаний на таких поверхнях, як: бетон, цементні і цементно-вапняні штукатурки (через 28 днів після нанесення), гіпсова штукатурка, гіпсокартон, гіпсові штукатурки, акрилатні наповнювачі, тонкошарові мінеральні штукатурки, і т.д. Витрата: 14 м² / 1 л. Асортимент включає 50 кольорів. Може застосовуватися на стінах і стелі. Стійка до трудноудаляємиє забруднень: протягом години можна видалити воскові крейди, соняшникова олія, кетчуп, гірчицю, в термін до 15 хвилин – червоне вино, чай, кава.
 3. TIKKURILA OPTIVA 3 Ceramic. Латексна фарба з керамічної технологією для стін і стель. Властивості: сучасне поєднання восків, висока механічна стійкість покриття, однорідна і легко отримується структура оболонки, найвища стійкість до мокрої очистки. TIKKURILA OPTIVA 3 CeramicВитрата: до 16 м² / л з одним шаром. Це латекс-акрилово-композитний продукт останнього покоління. Служить для декоративної і захисної обробки стін і стель в приміщенні. Склад гарантує гарну, глибоку, матову обробку. Колірна палітра містить більше 13 000 пропозицій. Виразна глибина кольору особливо приваблива для глубокозалегающих фарб. Ексклюзивна антивідблиску, глибока матова обробка, рівномірна незалежно від кута огляду. Екологічна формулювання розчинників, сертифікат Ecolabel. Легке нанесення фарби. Приклади застосування: фарбування гіпсокартону, гіпсова штукатурка, цементно-вапняна штукатурка, декоративне оздоблення бетонних підстав, а також оновлення старих картин. Покриття висихає близько 1 години. Рекомендується, мінімум 4 години.

Керамічна фарба – це інноваційний продукт, який відрізняє від аналогів спеціальна формула. Він виготовлений з комбінації керамічних компонентів, смол і пігментів. Ця композиція надає складу виняткові властивості. Лакофарбове покриття має абсолютно гладку, антистатичну поверхню, яка не притягає пил і бруд. Його можна використовувати в приміщеннях, де живуть люди з алергією.

Такі покриття мають дуже високу стійкість до очищення. Пофарбовані стіни можна мити навіть миючими засобами. Це не впливає на їх зовнішній вигляд. Вони не знебарвлюються, на них не залишаються видимі сліди очищення, а колір залишається свіжим і довговічним. Тому вони відмінно підходять для приміщень, де стіни піддаються впливу бруду, таких як дитячі кімнати або коридори.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *