Керамічна мозаїчна плитка для ванноїПлиточная мозаїка в ванну – вражаюче, модна прикраса. Вона виступає цікавим варіантом декорування стін, і в якості матеріалу для спеціальних, важкодоступних місць. Який вид плитки мозаїки вибрати для ванної, де її розмістити?

Модна і ефектна мозаїка

Перші мозаїчні візерунки, що з’явилися в VI-VI столітті до н.е., складалися з ретельно укладених каменів, що втиснули в глиняний розчин. Так прикрашали сакральні предмети, скульптури. У наступні століття, поряд з розвитком мозаїчної технології, була розширена палітра використовуваних матеріалів за рахунок включення нового сировини – кераміка, скляна, керамічна плитка, покрита глазур’ю.

Поступово діапазон місць її застосування збільшився. Інтенсивний розвиток музичного мистецтва відбулося в 19 столітті. Художники, наприклад, Антоніо Гауді, представили мозаїку в просторі міської архітектури. Мозаїчні прикраси з’явилися в повсякденному обстановці ванних, саун, басейнів, на:

 • меблевих прикрасах,
 • стінах,
 • підлогах.

Плитка мозаїка для ванної кімнати – красива художня декорація з дрібних елементів різного дизайну і кольору. Якщо стоїть вибір, що покласти на підлогу в ванній, даний варіант буде красивим, унікальним рішенням.

Матеріали, використовувані для реалізації музичних візерунків, різні:

 • Скло;
 • кераміка;
 • камінь.

Сьогодні мозаїка стає популярним матеріалом в обробці різних приміщень. Вона добре виглядає, створює практично необмежені можливості для створення різних композицій. За допомогою невеликих квадратиків можна прикрасити фрагменти стін, елементи сантехніки, обробку дзеркала. Ефектно виглядає душова з мозаїки.

Маленький формат дозволяє обробити ефектним матеріалом практично будь-яку поверхню:

 • душ,
 • ванну,
 • колони,
 • інші елементи декору.

Мозаїчну плитку зазвичай розміщують на найвидніших місцях, наприклад, біля дзеркала, де найчастіше зупиняється погляд.

Дизайн ванної кімнати з мозаїкою і плиткою – фото

Який вид мозаїки вибрати для ванної, де краще її розмістити?

Види мозаїки

Мозаїчна декор виготовляють з використанням різних технологій. Існує кілька різновидів даного оздоблювального матеріалу:

 • керамічна – виготовлена ​​зі звичайної кераміки.
 • металева – металеві пластини, прикріплені на керамічну основу, виготовлені з бронзи, міді, алюмінію.
 • Мозаїка з натурального каменю виготовляється з кварциту, сланцю, мармуру, звичайних дрібних каменів, які спочатку вирізають, потім обробляють, полірують. Кам’яний декор з мозаїки має перевагу – його використовують на стінах і на інтенсивно використовуваних підлогах.
 • скляна модель часто пропонується виробниками. Її головна перевага – не поглинає вологу. Скляна мозаїка представлена ​​в широкому асортименті: матова, блискуча, прозора, з додаванням дорогоцінних металів, що імітує вітражі.
 • Декор з перламутру традиційно використовується для стін, підлог, в якості декоративних вставок для оформлення дзеркал, меблів у ванній.
 • Плитка з напівкоштовних каменів особливо рекомендується для цінителів оригінальності. Матеріал робиться вручну, покупець впевнений, що існує єдиний екземпляр обраного продукту.
 • дзеркальна плитка створює унікальні ефекти, відображаючи світло, іскри, граючи на стінах. Дзеркальна мозаїка – цікавий варіант оформлення гламурної ванної кімнати.
 • дерев’яна – стійка до стирання. Її єдиний недолік – не терпить занадто багато вологи, не рекомендується для просторів, які зазнають впливу води, високої вологості (сауна, басейн). Однак плитка з екзотичного дерева з 3D-ефектом ефектна і практична. Високоякісний матеріал, точність виготовлення, тонка зернистість, укладені в тонкі хвилі, захоплюють своєю формою, оригінальним дизайном.

Обробка ванної мозаїкою, фото

Варіанти використання

Завдяки невеликому розміру, мозаїку можна розмістити майже в будь-якому місці, схильній до впливу вологи, де нормальний кахель не підходить або неточно покриє поверхню. Кахель мозаїка в інтер’єрі ванної – відмінний обробний матеріал, що має широкий спектр застосування:

 • підлога;
 • стіни;
 • колони;
 • ніші;
 • арки;
 • обробка басейнів;
 • оформлення опуклою поверхні ванни,
 • обробка дзеркал, шаф, різних нерівних поверхонь.

Матеріал дає практично необмежені можливості формування поверхні, відмінно пристосовується до кожної форми, має широкий спектр естетичних рішень.

Мозаїчна підлога

Декоративні якості мозаїки дозволяють створювати складні прикраси, якісно захищаючи поверхню. З неї створюють покриття з унікальним дизайном, що поєднує сучасні тенденції з класичним каноном краси, ніколи не йдуть з моди. Надається можливість створювати проекти для індивідуальних потреб кожної кімнати. Простір приватних будинків, престижних громадських приміщень отримує унікальний вид з інноваційним підходом до розміщення даного декору. Краса, зачарована натуральними матеріалами, стала натхненням для створення сучасних, елегантних дизайнів і композицій.

Наприклад, комбінація, заснована на контрасті білого і чорного кольорів, може бути представлена ​​в різних формах, широкому спектрі візерунків.Мозаїчні настінні прикраси

Велика перевага кам’яної мозаїки – можливість створення індивідуальних рішень, які є де-факто творами мистецтва. Мозаїчні картини – пропозиція оригінального способу обробки стін в готелях, ресторанах, житлових кімнатах. Керамічна композиція, що складається з невеликих глазурованих кубів, виглядає досить ефектно. Мозаїчний образ пожвавить інтер’єр, додасть унікальний характер.

Спеціальні оптичні властивості і висока довговічність – це особливості поверхонь, покритих скляною мозаїкою. Перламутрові блискітки або золоті відображення поверхні – відмінна риса мозаїчної плитки, що поєднує красу блискучих квітів з унікальною формою. Особливо рекомендується матеріал для створення прикраси стін сучасних ванних кімнат.

Шестикутна мозаїка, плитка-стільники

Мозаїка асоціюється з невеликими плитками, що дозволяють максимально ефектно покривати стіни, підлоги. Існують, однак, інтригуючі гексагональних або трапецієподібні гексагональних мозаїки, що дозволяють створювати регулярні візерунки, складні кольорові печворк.

Дрібні плитки-стільники дозволяють надати інтер’єрів індивідуальний характер, утворюючи вигадані візерунки, написи, візуальні кордону. Шестикутні плитки створюють унікальні геометричні візерунки, що нагадують стільники. Шестикутники успішно комбінуються з іншими типами плиток:

 • ідеально підходять до модної плитці під цеглу;
 • цікавий ефект дасть об’єднання їх з плиткою під дерево;
 • красиво контрастують з великоформатних плитами.

Багатий асортимент квітів шестикутників дає необмежені можливості, дозволяючи об’єднати елементи в власні набори квітів. Кольорові шестикутники успішно поєднуються з білою і чорною мозаїкою.

Арабеска

Арабеска – мозаїчна керамічна плитка особливою східної форми. Дане цікава пропозиція присутня в каталогах деяких виробників. Арабеска доступна в багатьох розмірах і кольорах – від класичних білих, чорних до синіх, зелених, червоних і більш складних.

Елегантна, позачасова арабеска додасть шарм, елегантність, прекрасно впишеться в наступні стилі інтер’єру:

 • класичний,
 • еклектичний
 • мінімалізм,
 • сільський.

Ялинка, цеглинка

 1. Ялинка – надзвичайно модне рішення, яке працює в сучасній ванній кімнаті. Завдяки сміливим дизайнам кімнати придбають унікальний характер.
 2. Цеглинки – мініатюрні прямокутні елементи, захоплюючі увагу простим стилем.

Монтаж мозаїки

Монтаж мозаїки легкий, нагадує укладку плитки. Окремі елементи складаються з невеликих квадратів зі стороною 1 – 3 см, з’єднаних спеціальним папером, сіткою. Монтаж не складний, але вимагає обачності, точності.

етапи робіт

 1. підготовка підстави. Потрібно добре підготувати поверхню, зробити її рівною, гладкою, чистою. Підкладка повинна бути міцною, що несе. Будь-які відшаровуються елементи потрібно видалити, підкладку потрібно підмести, пропилососити. Важлива правильна температура повітря – від +5 до +30 градусів за Цельсієм.
 2. Грунтовка підкладки грунтувальною емульсією. Використання грунтовки емульсії направлено на вирівнювання, зменшення всмоктуючої здатності субстрату. Грунтовка сприяє поліпшенню характеристик адгезії, міцності нанесеного розчину.
 3. Підготовка клейового розчину – для забезпечення відповідної консистенції клей слід змішувати з водою в пропорціях, зазначених виробником. При приготуванні розчину важливо завжди всипати сухий порошок в відведені кількість чистої холодної води. Після попереднього змішування потрібно почекати 3 хвилини і перемішати розчин. Відразу після змішування розчин готовий до використання, зберігає робочі властивості близько 2 годин.
 4. Наклеювання. Декор поміщають на тонкий шар клею. Рекомендується використовувати гребінку з маленькими зубами для нанесення розчину, що клеїть. Якщо шар товстий, клей може протікати між щілинами, мозаїка може відпадати. Клей поширюємо на поверхні, щоб максимум за один раз наклеїти до 10 квадратів. Коли мозаїка контактує з іншими плитками, важливо правильно підготувати підставу – сусідні площини повинні знаходитися на одному рівні. Вирівняти площині можна, використовуючи тонкий гіпсокартон, армований скловолокном.
 5. після наклейки декору до поверхні, його потрібно придавити гумовим шпателем, добре поширюючи клей. На поверхні виявляється занадто багато клею, потрібно видалити його надлишки. Між квадратами повинні залишатися проміжки для затірки.
 6. Затирка може бути зроблена не раніше, ніж через 24 години після закінчення наклеювання. Затирка може виконуватися еластичними або епоксидних розчинами з підвищеною стійкістю до бруду, вицвітання, грибку, стирання, дії масел, миючих засобів.
 7. затягування роблять полістирольних шпателем або іншим інструментом. Потрібно бути обережними – різкі рухи призводять до руйнування швів.

висновок

Мозаїка – популярний матеріал, який використовується для обробки поверхонь у ванній. Любителі цього рішення вирішують використовувати її також в коридорах, вітальнях, спальнях. Завдяки невеликому розміру мозаїчна плитка дозволяє обробити будь-яку поверхню, нетипові місця, наприклад, овальну ванну.

Завдяки її використанню інтер’єр набуває унікальний, оригінальний характер. Цей обробний матеріал універсальний, застосовується навіть на найскладніших поверхнях. Кожен знайде підходящий варіант серед безлічі форм, візерунків, кольорів.

Поєднання плитки і мозаїки у ванній, фотоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *