Кімната 18 кв м зонування спальні вітальніКімната 18 кв м зонування спальні вітальні

У невеликих квартирах в наших будинках старої споруди, де площа вітальні в однокімнатній або двокімнатній квартирі становить 18 кв м або 20 кв м створити окрему від вітальні спальню є не легким завданням. Одним з найбільш частих рішень виступає зонування спальні вітальні, однак, такий інтер’єр вимагають відповідних конструкцій. Нижче представлені різні способи, як зробити зонування вітальні та спальні 18 кв м.

Кімната 18 кв м – зонування спальні вітальні низькою перегородкою

18-метрова вітальня, в якій цілий день ми відпочиваємо всією сім’єю, вимагає також розміщення спального місця для батьків. При цьому господарі хочуть, щоб інтер’єр все ж служив в якості вітальні, а не був цілком схожий на спальню. Ліжко можна поставити до вікна і заступити невисокою конструкцією з гіпсокартону.

зонування спальні вітальні низькою перегородкоюЗонування вітальні та спальні перегородкою не повинно позбавити приміщення природного освітлення. Стіна не повинна доходити до стелі, вона не може бути занадто високою, щоб не закривати вікно і, таким чином, не обмежувати денне світло. Конструкція повинна мати висоту 90 см – цього достатньо, щоб закрити ліжко. За її обом сторонам можна зробити полки для книг, дисків, сувенірів. Стіну можна замінити великим стильним комодом, однак гіпсократона можна обіграти красивіше, оформити його декоративним каменем, красиво підсвітити ніші, поставити акваріум, прикрасити перегородку сімейними фотографіями. Хорошим рішенням для такої ідеї зонування кімнати на спальню і вітальню стане також глянсовий натяжна стеля, який візуально збільшить приміщення. Стіну над диваном можна прикрасити ніжним візерунком.

Розкладне ліжко в вітальні, механізм висувного ліжка

У вітальні місце для сну можна зробити повністю невидимим. Кімната 18 кв м перетворюється в спальню тільки тоді, коли з під столу ви дістанете ліжко. Робочий стіл, під яким ховається ліжко, можна створити з деталей, куплених в ІКЕА (стільниця, шафка і металеві ніжки).

Розкладне ліжко в вітальні, механізм висувного ліжкаУ конструкції використовується простий механізм висувного ліжка: каркас ліжка 140 х 200 см встановлюється на п’яти роликах. Таку ліжко легко витягти з-під стільниці – досить тільки потягнути дві ручки. Рухома конструкція буде відмінно експлуатуватися і при цьому дуже раціонально використовувати простір.

Спальня на подіумі

Власники цього інтер’єру матимуть спальню з реальним подіумом. Проблемою в зонуванні спальні вітальні буде відсутність вікон в просторі для спальні. Таким чином, доведеться відмовитися від перегородки, денне світло в спальню буде надходити через єдине вікно в кімнаті.

Спальня на подіуміСпальне місце буде створено на платформі, яка служить в якості сховища для білизни та інших предметів. Зонування кімнати шторами допоможе кілька відгородити зони, для цього можна використовувати білу завісу, яка буде висіти на карнизі під стелею.

Коли господарі самі – спальня може бути відкрита, а в разі прийому гостей можна швидко приховати особисту нішу. У цьому інтер’єрі варто відмовитися від типової ліжка. Її замінить цегляна платформа оброблена плитою OSB, на якому лежить м’який килим, а на ньому – матрац.Зонування квартири: вітальня-спальня за скляною стіною

Довгу і вузьку кімнату буває дуже важко розділити. Якщо господарі хочуть відокремити стіни центральній частині вітальні від спальні таким чином, щоб не позбавляти себе природного світла, то хорошим рішенням буде зонування скляною перегородкою. Таким чином, частина, в якій будуть спати господарі квартири, буде відділена від неї, при цьому використовуються скляні перегородки для зонування простору в кімнаті.

Зонування квартири: вітальня-спальня за скляною стіною

Зонування кімнати скляною перегородкою не захаращує кімнату. Скло пропускає світло з вулиці протягом дня, а вночі, в разі візиту гостей забезпечує конфіденційність. До того ж така стіна виглядає стильно і сучасно. Яскраві кольори інтер’єру не дозволить відчути, що квартирі не вистачає природного світла.

Спальня на антресолі

У кімнаті з високими стелями і невеликою площею хороший спосіб, що дозволяє відокремити спальню – це спальня-антресоль. Дерев’яну конструкцію антресолі можна пофарбувати в той же колір, що і стіни вітальні. На антресолі можна розмістити просто великий матрац, а під нею шафа.

Спальня на антресолі

Сходи на антресоль мезонін повинна бути зручною і стабільною. Її використання не повинно викликати труднощів. Світло в кімнаті повинна бути можливість вимкнути, вже лежачи в ліжку. Завдяки такому рішенню, економиться величезний простір, що особливо актуально для кімнати площею 18 кв м – 20 кв м.

Зонування кімнати на спальню і вітальню шторами

Якщо в квартирі найбільш важлива частина меблів – це ліжко, то варто виділити для неї достатньо місця. Зонування спальні від вітальні умовно виконує штора, наприклад, тюль, яка висить на карнизі, прихованому в вузькому алькові, зроблене в підвісній стелі. У стелю також можуть бути встановлені люмінесцентні лампи.

Ліжко в стіні

Сучасне, ергономічне і елегантне рішення для невеликих інтер’єрів – це ліжко в стіні. Стилістично вона може легко адаптуватися до будь-якого інтер’єру. Ліжко-розкладачка дозволяє використовувати простір в двох напрямках. У складеному вигляді вона не буде займати цінне простір і буде гармонійно поєднуватися з декором кімнати, зливаючись в фоновому режимі. В розкладеному вигляді вона перетворює вітальню в затишну спальню і створює ідеальне місце для відпочинку.

Ліжко в стіні

Це може бути ліжко диван, вбудований в шафу, на книжкових полицях, конструкція також може бути модернізована відповідним освітленням. Все це дозволяє максимально використовувати простір.

Ліжко-розкладачка

Ліжко за книжковою шафою

Спальня може бути відділена від вітальні ажурним книжковою шафою, при цьому він може бути навіть саморобний. Книжкові полиці можуть бути зроблені з набраних полиць з ІКЕА або меблевого магазину. Це рішення дозволили значно заощадити місце.

Зонування також можна виконати, розмістивши по центру кімнати кутовий диван з полицею в кутку.

Таким чином, існує чимало способів раціонального використання простору вашого житла. Це особливо важливо в малогабаритних квартирах, де доводиться економити і раціонально розподіляти кожен квадратний метр житлової площі. Такий раціональний підхід, звичайно, доречний і в просторому житло, адже дуже важливо правильно використовувати наявну площу, саме це створює гармонію в інтер’єрі і справжній домашній затишок.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *