Клеїмо шпалери – інструкція, звідки і як починати клеїти шпалери в кімнатіКлеїмо шпалери - інструкція

Коли стіни готові, поштукатурити та висохли можна приступати до наклейки шпалер. При цьому дуже важливо дотримуватися черговість робіт, щоб всі етапи були виконані правильно. Через скільки після грунтовки можна клеїти шпалери можна прочитати на нашому сайті. Якщо ви вже підготували стіни і матеріал до обклеювання, то можна приступати.

Як починати клеїти шпалери в кімнаті

 1. Процес різання рулонів до відповідних розмірів і поширення по ним клею повинен здійснюватися на спеціальному столі.
 2. Рулеткою ми вимірюємо висоту стіни без плінтуса.
 3. Ці дані переміщаємо на розстелений рулон, додавши 5-10 см.
 4. Ножицями відрізаємо перший клин. Важливо, щоб сусідні клини підходили по малюнку один одному, тому відрізаємо клини на 10 см більше для зіставлення малюнка.

Звідки треба починати клеїти шпалери в кімнаті

Найкраще починати клеїти шпалери в кімнаті від краю дверей, вікна або з кута кімнати. Відстань від вікна має дорівнювати ширині смуги мінус 3 см. За допомогою рівня треба визначити вертикальну лінію на стіні. На спеціальному столі для нарізки обрізаємо клини.Як приготувати клей, консистенція клею для шпалер

 1. Відповідно до інструкцій виробника на упаковці ми готуємо клей, що підходить консистенція клею для шпалер повинна бути вказана виробником і вона залежить від його особливостей та матеріалу для поклейки.
 2. Використовуючи широкі кисті, треба поширити клей на половину відрізу. Накладати його треба від середини до країв.
 3. Після намазування, складаємо смугу, прикладаючи нижню частину до середини, але не натискаючи на отриманий вигин. Ми робимо те ж саме для другої половини смуги.
 4. Отриманий таким чином матеріал треба прикріпити до верхньої частини стіни, при цьому ми розкладаємо першу частину шару, а друга залишається як і раніше складеної.
 5. Смуга, яку ми приклеюємо до стіни, повинна збігатися з фіксованою заздалегідь за допомогою схилу вертикальної лінії. Під стелею залишаємо 2 см вільної стіни.
 6. Шпалери притисніть руками до стіни, поки клей не почне схоплюватися.
 7. Потім за допомогою м’якої тканини необхідно ретельно видалити повітряні бульбашки, розгладжує папір за допомогою кисті або сухою ганчіркою, рухаючись від центру до країв.
 8. Потім розгорніть іншу половину відрізу, утримуючи його верхню частину, щоб уникнути випадання шлангу. Нижню частину притискаємо до стіни.
 9. Решта відрізи приклеюємо аналогічним чином, акуратно зіставляючи їх з попередніми. Не залишайте прогалин між смугами, і якщо ви приклеїте їх до стіни неточно, то необхідно смугу зняти і знову акуратно зіставити її край.

Щоб смуги на стику шпалер були не видно, вони притискаються гумовим валиком. Проте коли ви клеїте тиснену папір, після такої операції вона може пошкодитися. Тоді замість ролика використовується чиста тканина.

Також ви можете почитати, як клеїти стеля шпалерами в інтер’єр вітальні або спальні.

Для отримання ідеально рівних країв уздовж стелі, плінтусів і інших місць, ми підрізаємо смуги до висихання клею. Якщо ви використовуєте ножиці, тупим боком накресліть на папері лінію відрізу. Потім акуратно зніміть шпалери зі стіни і відріжте зайву частину вздовж позначеної лінії. Ножиці використовуються тільки для обрізки смуги під стелею. Для скорочень занадто довгих відрізків в нижній частині використовується ніж. За допомогою ножа ретельно відрізаємо зайву частину, прикладаючи до неї довгу сталеву лінійку. Щоб уникнути пошкодження паперу, ніж ставимо горизонтально. Після обрізки непотрібних частин, використовуючи вологу губку, негайно видаліть залишки клею.

Виконуючи інструкції, зовсім не складно організувати цей складний кризовий на перший погляд справа. Дуже важливо заздалегідь приготувати всі рекомендовані інструменти, щоб в процесі, коли у вас вже буде намазана смуга, раптом не виявилося, що ви щось забули. Якщо ви робите це вперше, бажано залучити на допомогу когось із членів сім’ї.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *