Клумба з піддонів своїми руками: фото, поради та ідеї по оформленнюДерев’яні палети – це прямокутні піддони, виготовлені з екологічно чистого матеріалу. Багато садівники використовують їх для створення квіткових клумб. Можна спорудити зелену огорожу, побудувати піраміду або провести вертикальне озеленення стіни. Важливо знати переваги та недоліки клумби з піддонів, а також способи її створення.

Застосування палетів для квітника

Палети є підставки з бруса і дощок. Їх використовують для укладання товарів в місцях зберігання. Зазвичай це продуктові магазини, виробничі приміщення. Конструкція передбачає собою подвійне дно. Для зручного захоплення між площинами знаходяться проміжки. Саме ці порожнечі дозволяють садівникам виготовляти красиві клумби з піддонів своїми руками.

Моделі піддонів бувають різними. Існують вироби з 5-ю або 7-ю планками на лицьовій стороні. Дошки розташовані поруч один з одним з невеликим проміжком. Для створення вертикальних клуб найкраще підходять моделі з однаковою кількістю дощок з двох сторін.

Багато садівники при створенні клумби з’єднують кілька палетів між собою. В результаті виходять складні споруди, поруч з якими можна помістити лавку, столик або крісло.

Важливо! Квітник з палет, як правило, обходиться садівникові в символічну суму. Торгові приміщення та склади нерідко віддають піддони безкоштовно.

Плюси і мінуси клумби з палетів

Клумба, створена всередині дерев’яного палета, має безліч переваг. По-перше, дерево – екологічний матеріал, який не завдасть шкоди ні людям, ні тваринам, ні рослинам. Воно не виділяє небезпечних і токсичних речовин, тому за безпеку оточуючих переживати не варто. По-друге, створюючи клумбу, садівник може позбутися старих пнів. Ландшафтні дизайнери вміють поєднувати обрубки з квітковими конструкціями так, щоб це виглядало максимально декоративно.

При бажанні дизайнери створять мобільний конструкцію, яка дозволяє переміщати клумбу по садовій ділянці. Коли піддон згниє, його рекомендується використовувати в якості добрива.

Що стосується недоліків, то дерев’яні піддони вкрай недовговічні. Згодом конструкція почне гнити, або в ній поселяються шкідники. Для того щоб продовжити термін життя клумби, необхідно обробити дерево машинним маслом, а потім покрити лаком.

Клумба з піддонів своїми руками: фото, поради та ідеї по оформленню
Клумба, створена з палети своїми руками, прикрасить присадибна ділянка

Як зробити клумбу з палетів

Щоб створити клумби з палетів своїми руками, необхідно запастися різними матеріалами.

Серед них:

  • дерев’яні піддони – 1 шт .;
  • дошки від палетів – 3 шт .;
  • паля або шматки арматури – 2-4 шт .;
  • шматок металевої сітки і геотекстилю;
  • викрутка, молоток, рукавички.

Для створення клумби буде потрібно всього одна палета. Класичний піддон складається з 6 дощок, по 3 дошки з кожного боку. Насамперед на нижню планку прикріплюють ще 3 додаткові рейки. Якщо планується висадка великих рослин, то рекомендується спочатку видалити 1-2 рейки, а потім приєднати до них залишилися дошки.

Після цього паллету перевертають і починають вирізати з металевої сітки шматок. Його прикріплюють до піддону за допомогою шайби і гвинти, закривши при цьому половину отвору.

Піддон перевертають так, щоб металева сітка виявилася знизу. На дно майбутньої клумби кладуть шматок геотекстилю, щоб уникнути вимивання грунту і зростання бур’янових рослин.

Готову паллету встановлюють на постійне місце і закріплюють її арматурою. Останній крок – заповнення клумби землею і її подальша трамбування. Грунт поливають водою і висаджують в неї саджанці.

Як зробити квітник з піддону і вагонки

Ще один спосіб прикрасити садову ділянку – створити квітник з піддонів і вагонки своїми руками. Палети в даному випадку використовують в якості опори. Дві однакові конструкції з’єднують між собою саморізами у вигляді піраміди, а знизу кріплять перемички. Конструкція повинна бути стійкою і міцно стояти на землі. Дерев’яну поверхню слід відшліфувати і пофарбувати в будь-який яскравий колір.

В цей час з вагонки збирають ящики, при цьому довжина коробів і піддонів повинна збігатися. Ящики навішують на піраміду по 2 штуки з кожного боку. Усередині ящика облаштовують гідроізоляцію, а також викладають дренажний шар. Короб засипають землею і висаджують в ній насіння квітів.

Як зробити з палетів вертикальну клумбу

Вертикальні клумби – декоративні елементи саду, які не займають багато місця, а також дозволяють озеленити зовнішні стіни будівлі.

Для створення вертикальної клумби знадобляться:  • піддон – 1 шт .;
  • ландшафтна тканина;
  • наждачний папір;
  • фарба;
  • меблевий степлер.

Насамперед за допомогою наждачного паперу з поверхні піддону зчищають шорсткий шар.

Клумба з піддонів своїми руками: фото, поради та ідеї по оформленню
При бажанні паллету покривають водостійкою фарбою

Задню частину конструкції обтягують ландшафтної тканиною. Лицьова сторона клумби при цьому повинна виглядати презентабельно.

Піддон кладуть лицьовою стороною вниз, обтягуючи задню частину тканиною. Для цього шматок геотекстилю прикріплюють до дощок за допомогою меблевого степлера. Відстань між скобами не повинно перевищувати 5 см.

Паллету кладуть в горизонтальне положення і засипають всередину грунт для квітів. При бажанні садівник може зробити з геотекстилю «кишеньки» для кожного ряду. Закінчивши з укладанням грунту, дачник повинен приступити до висаджування квітів. Посадку починають з нижнього ряду, при цьому рослини садять один до одного впритул. Після цього приступають до висадки верхнього ряду.

Саджанці залишають в горизонтальному положенні на 14 днів. Через 2 тижні рослини почнуть вкорінюватися. Ще через місяць саджанці приймуться, а грунт зміцниться. Протягом цього часу слід регулярно поливати рослини теплою водою. При цьому потрібно стежити, щоб грунт не пересихав.

Важливо! Для вертикального квітника підходить не кожна культура. Для посадки рекомендується використовувати насіння петунії, губастик і інші однорічні рослини. Крім цього, садівник може вирощувати в клумбі суницю і полуницю.

Клумба з піддонів своїми руками: фото, поради та ідеї по оформленню
Вертикальну клумбу з яскравими квітами всередині можна розташувати безпосередньо під будинком

Парканчики з піддонів для клумби

Також з піддонів для клумби виходять відмінні парканчики. Для їх створення необхідно взяти палети і вертикально вкопати їх у землю. Перш ніж вибудовувати парканчик, рекомендується обробити ділянку бітумом. Він допоможе захистити деревину від гниття і продовжить клумбі термін служби.

Обробивши грунт, садівник садить піддони вглиб землі на дві дошки. Між клубами слід залишити отвір для входу. При бажанні між піддонами можна підвісити невеликі двері. Порожнечі піддону заповнюють грунтом, висаджують в ньому саджанці квітів. Верхню частину споруди можна пофарбувати яскравою фарбою.

В результаті на садовій ділянці утворюється тандем з горизонтальних і вертикальних грядок.

Оформлення квітника з піддонів

Естетичний ефект від квітника досягається за допомогою рослин, висаджених в ньому. Оформити клумбу з піддону можна низькорослими квітами. Це можуть бути братки, маргаритки, петунії, чорнобривці або агератум.

Багато садівники звертаються до допомоги ландшафтних дизайнерів, щоб ті правильно оформили клумбу. Як показує практика, по-справжньому унікальні композиції виходять у тих, хто створює квітник самостійно.

Порада! За натхненням можна звернутися до спеціалізованих журналів з садівництва. Багато видань містять в собі велику інформацію з оформлення прибудинкової ділянки.

Фото-галерея квітників з піддонів

Клумба з піддонів своїми руками: фото, поради та ідеї по оформленню
Багатоярусна клумба у формі пірамідки для квітів і полуниці може бути розташована в центрі саду
Клумба з піддонів своїми руками: фото, поради та ідеї по оформленню
Вертикальна клумба з піддонів може включати кілька різних видів рослин
Клумба з піддонів своїми руками: фото, поради та ідеї по оформленню
З дерев’яного піддону можна зробити основу для кількох горщиків з квітами
Клумба з піддонів своїми руками: фото, поради та ідеї по оформленню
Вертикальні грядки з палет можна прикріпити до зовнішньої стіни будинку

Висновок

Створивши клумбу з піддонів, можна вирощувати квіти навіть там, де грунт не дуже родюча. Не варто боятися експериментувати. Ці дерев’яні конструкції хороші тим, що мають міцні планки і однаковий розмір. Деякі городники висаджують в них не тільки квіти, а й пряні трави, а також ягоди. Зробити клумбу самостійно, використовуючи дерев’яні піддони досить просто – необхідно лише підготувати матеріали, вивчити основні правила і запастися терпінням.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *