Книжкові стелажі для домашньої бібліотекиКнижкові стелажі для домашньої бібліотеки

Книги, зібрані протягом багатьох років – це наше багатство, наше коріння і зв’язок з минулим. Тому для них треба вибрати таке місце і такі меблі, якій було б зручно користуватися. При цьому повинна також бути забезпечена схоронність нашої домашньої колекції. Як облаштувати домашню бібліотеку, які книжкові шафи і стелажі придбати? Перш за все, шафи і книжкові полиці повинні вписатися в інтер’єр кімнати, в якій вони будуть знаходитися.

Вибираємо полки і книжкові стелажі для домашньої бібліотеки

Обставляючи вітальню або кабінет, треба подбати про місце для домашньої бібліотеки. Як вибрати стелажі і книжкові шафи для домашньої бібліотеки, щоб організувати функціональний і естетичний інтер’єр?

Домашня бібліотека

Будинки стають все більше, так що зібрана колекція літератури нарешті знаходить своє гідне місце у вітальні або в окремій кімнаті – кабінеті. Ідей для облаштування домашньої бібліотеки так само багато, як і дизайнерів інтер’єру і проектувальників меблів. Місце для книг і журналів не може бути сьогодні випадковим, навпаки – дизайнери і декоратори намагаються зробити книжкові шафи й полиці невід’ємною частиною вітальні і розумним чином зв’язати їх з потребами мешканців.

Книжкові стелажі і полиці для бібліотеки в вітальні

Іноді бібліотека являє собою спеціально сконструйовану стійку-стелаж або шафа, пристосовані до інтер’єру вітальні. Часто самою функціональною виявляється популярна система: книжкова шафа і полки, вбудовані в стіни з гіпсокартону або в нішу, простір між вікнами, навколо і над дверима.

Книжкові стелажі і полиці для бібліотеки в вітальні

Іноді такі шафи можуть бути розміщені в фойє на першому поверсі, де вони не будуть нікого турбувати. Є будинки, де для колекції книг виділяється окрема кімната, але саме класичне місце для неї – це вітальня. Зберігання колекції літератури в вітальні – це популярна ідея, яка гарантує комфорт. Вітальня надає можливість зручного читання на дивані або в кріслі, а книжкову шафу завжди під рукою.

Простір для книг є важливим елементом у вашій вітальні, робить її затишною. Книги можна виставити не тільки в бібліотеках, а й в нішах, де шафа і полки будуть межувати з каміном і дверима. Це рішення також є відмінним способом заощадити місце у вітальні.
Де ж зберігати книги і журнали, особливо, коли їх багато? Подивіться кілька різних ідей для їх зберігання. Почнемо з самого очевидного. Перше, що спадає на думку при пошуку місця – це шафа, бібліотечні стелажі металеві або дерев’яні, а також полки.

Книжкові стелажі і полиці для бібліотеки в вітальні

Як правило, використовують стелаж односторонній, який встановлюють біля стіни, але іноді можна використовувати і двосторонні стелажі, вони також можуть послужити як роздільник простору у вітальні, наприклад – на обідню зону і зону відпочинку. Завдяки тому, що вони прозорі, вони будуть прекрасно пропускати світло і не захаращувати інтер’єр, створюючи практичні та естетичні перегородки, на яких можуть бути також розміщені сувеніри та декоративні прикраси інтер’єру, фотографії. Крім того, вони дають нам можливість користуватися ними з двох сторін, що дуже зручно.Книжкові стелажі і полиці для бібліотеки в вітальні

Це можуть бути полки на кронштейнах, прикріплених до рейці, що прикріплюється до стіни. В результаті з’являється можливість регулювати відстань між полицями.

Книжкові стелажі і полиці для бібліотеки в вітальні

Полиці-стелажі вздовж стін

Це рішення ідеально підходить для власників багатьох книжкових зібрань. Полиці на всю стіну і, зокрема, над дверима будуть використовувати в повній мірі простір, яке в звичайному випадку залишається невикористаним. Однак для його використання вам потрібно сходи.

Полиці-стелажі вздовж стін

Використовуйте всі кути

Власникам великої кількості книг, доведеться використовувати всі можливості для їх розміщення. Наші будинки мають багато затишних куточків, які особливо гарні для зберігання колекцій. У будь-яку нішу можна поставити стелаж для книг, при цьому конструкції можуть мати різні розміри або полки.

Акуратні і компактні стелажі можуть мати різну форму (стійки або сходи), вони стануть справжньою окрасою сучасного інтер’єру.

стелажі можуть мати різну форму

Книга як прикраса стелажа

Великий стелаж не обов’язково повинен бути місцем для великої кількості книг. Книги можна поставити на полицях нерегулярно, фантазийно, можна згрупувати за жанрами, за кольорами обкладинок, вони будуть мати гарний вигляд у компанії вази, статуеток та інших прикрас.

Книга як прикраса стелажа

Бібліотека з прекрасним видом

Облаштувавши місце для зберігання книг навколо вікна, ви отримаєте домашню бібліотеку з прекрасним видом. В результаті, інтер’єр отримає багато природності. Клімат, утворений високими полицями з обох сторін, ідеально підходить для бібліотеки, яка виглядає дуже затишно і привабливо.

Бібліотека з прекрасним видом

Звичка читати є дуже цінною, так що ми повинні берегти її. Купуючи книжкові стелажі і шафи, ми отримуємо предмет меблів для домашньої бібліотеки, де можна зберігати всі наші книги. Часто це досить великі колекції, іноді, що складаються з ряду книг, які передаються з покоління в покоління. На ринку є багато цікавих предметів меблів, що дозволяють організувати зону для зберігання літератури, якій зручно користуватися, при цьому бібліотека гармонійно вписується в інтер’єр нашого житла. При виборі таких меблів треба керуватися практичними міркуваннями і враховувати наявний метраж кімнати.

У магазинах ви зможете знайти як великі, так і компактні моделі стелажів, оформлені в різних стилях і відповідні сучасним тенденціям в сфері дизайну інтер’єру. Вони можуть бути мінімалістичним і модерністськими, грубими в сільському стилі або масивними дерев’яними на догоду прихильникам класики.

моделі стелажів

моделі стелажівЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *