Коли пересаджувати полуницю восени, в якому місяціКожні чотири роки полуницю слід пересаджувати на нове місце. Така необхідність з’являється внаслідок різкого падіння врожайності. Чому це відбувається? Через чотири роки кущі рослини старіють, що виражається скороченням кількості квітконосів і зменшенням розмірів ягід. До того ж перестає утворюватися приріст. Полуничник, що знаходиться в такому стані, потрібно терміново омолодити, а зробити це можна шляхом пересадки.

Полуницю пересаджують, вибираючи один з перерахованих нижче часових відрізків:

• навесні до цвітіння,

• влітку після закінчення збору врожаю,

• ранньої осені.

Кожен із запропонованих варіантів має свої переваги і недоліки. Ми ж зараз у всіх подробицях рас останній з них, а особливо звернемо увагу на те, коли пересаджувати полуницю восени (В якому місяці) на своїй дачній ділянці.

Коли пересаджувати полуницю восени, в якому місяці

Як можна пересаджувати полуницю

Ті, хто не мають досвіду у вирощуванні полуниці, можуть не знати, як пересаджувати полуницю, а саме, які частини використовувати для пересадки. Існує два варіанти, які можна використовувати спільно або окремо:

1. Пересадка укорінених розеток, які утворилися на пагонах дво- або трирічних материнських рослинах. Найбільш сильними є ті розетки, які розташовані найближче до материнського рослині.

Коли пересаджувати полуницю восени, в якому місяці

2. Розподіл дворічних кущів полуниці (особливо часто застосовується для ремонтатних сортів). Для пересадки восени цей спосіб підходить найкраще, так як ці рослини більш міцні і стійкі до морозів.

Коли пересаджувати полуницю восени, в якому місяці

Завчасно (за один або два місяці до пересадки) в грунт, де планується розташування грядок, слід внести органічне добриво. Або можна за тиждень до пересадки внести спеціальну підгодівлю для ягідників. Утворюють грядки таким чином, щоб між ними залишалося близько 40 см, а між сусідніми в ряду екземплярами – 25 см. Процедуру слід проводити вкрай акуратно, щоб ні в якому разі не пошкодити корінці. Відразу після пересадки землю навколо слід замульчувати, а ще краще – здійснювати посадку під чорний покривний матеріал. Це вбереже культуру від вимерзання.Коли пересаджувати полуницю восени, в якому місяці

Читайте також: Посадка полуниці під чорний покривний матеріал

В якому місяці краще робити пересадку кущів полуниці

Найбільш сприятливий місяць для пересадки полуниці – вересень. В кінці жовтня відповідний для здійснення цього заходу період закінчується. Найкраще пересаджувати полуницю, вибравши для цього прохолодний і похмурий день першого осіннього місяця.

Чому багато дачники воліють пересаджувати полуницю саме восени? Пересадка влітку, хоч і дає можливість добре розвинутися і зміцніти кореневій системі, в разі спекотної погоди (що справедливо для багатьох кліматичних зон) може погубити всю посадку. Виконуючи процедуру навесні, ви тим самим позбавляєте себе можливості отримати урожай в поточному сезоні.

Коли пересаджувати полуницю восени, в якому місяці

Розглядається захід бажано здійснювати восени, через те що зазвичай в цей час встановлюється прохолодна і дощова погода, а це вельми до речі для успішного вкорінення рослин. Досвід багатьох дачників підтвердив, що пересаджена в вересні полуниця здатна перезимувати практично без втрат і дати врожай вже в наступному році (правда, не такий рясний, як раніше).

Пересадка полуниці восени діленням куща, відео

Уже згадувалося, що відмінний спосіб зберегти сорт і врожайність полуниці – пересадити відокремлені частини дорослого куща. Приховані в такому способі переваги полягають в кращій приживлюваності, хорошому перенесенні морозів і віддачі врожаю вже в найближчому сезоні. Пересадка способом ділення на увазі виконання наступних дій:

• викопати весь полуничний кущ,

• ретельно вимити всі коріння,

• від’єднати дітки, які легко відділяються.

Рекомендуємо подивитися відео:

Ми розглянули, коли пересаджувати полуницю восени (в якому місяці) і яким чином це здійснюється. Якщо ви хочете мати справді вражаючий за кількістю і смаковими якостями урожай, не забувайте вчасно омолоджувати свій полуничник шляхом пересадки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *