Коли пікірувати капусту і на якій відстаніДля того щоб отримати можливість якомога раніше поласувати капустою з власної дачі, до її вирощування необхідно приступати ще на початку весни. Посадивши насіння в березні, можна розраховувати на появу врожаю вже в другій половині червня. Вирощування цієї культури зазвичай не забирає багато часу і сил, але все нехитрі дії по догляду за нею важливо зробити правильно. Ця стаття покликана особливо ретельно висвітлити один з нюансів вирощування розсади ранніх сортів і гібридів капусти. У ній ви знайдете відповідь на питання: коли пікірувати капусту і на якій відстані.

Коли пікірувати капусту і на якій відстані

Етапи вирощування капусти до пікіровки

посадка насіння Щоб вчасно здійснити пікіровку і висадку капусти у відкритий грунт, необхідно вчасно посадити насіння. Кращим періодом для цього буде кінець березня. Землю з дачної ділянки або спеціальний субстрат для розсади важливо знезаразити (прогріти в духовці, полити розчином марганцівки). Насіння перед посадкою на кілька хвилин занурюють у теплу воду, а потім в розчин марганцівки. Підготовлений субстрат рясно зволожують і садять насіння на відстані не менше одного сантиметра один від одного. До появи сіянців грунт потрібно весь час тримати вологим, а температуру повітря підтримувати на рівні 20-22ᵒС.

Догляд за розсадою до пікіровки Процес очікування сходів може зайняти від трьох до семи днів. Як тільки паростки здадуться, потрібно знизити температуру повітря і зменшити полив. Землю в розсаднику необхідно регулярно рихлити. У разі виникнення хвороб або ураження шкідниками, обробити сіянці відповідними препаратами слід до пікіровки. Коли сіянці трохи підростуть, відстані в один сантиметр виявиться мало для їх повноцінного подальшого розвитку, а субстрат, в якому вони виростали – недостатньо поживним. Ось чому без пікіровки капустяних паростків не обійтися.

Коли пікірувати капусту і на якій відстані
Підрослим сіянцям стає тісно в загальній ємності

Читайте також: Список кращих сортів томата для посадки у відкритому грунті

Коли і як проводити пікіровку капусти

Слушна нагода для пікіровки З пікіровкою паростків капусти краще не затягувати. При появі одного справжнього листочка сіянці можна пересаджувати. Але боячись пошкодити ніжні паростки, багато хто воліє здійснювати пікіровку в момент появи другого або навіть третього листочка, тобто через дві-три тижні після посадки (зазвичай це припадає на початок квітня). Запланувавши цей захід на більш пізні терміни, ви ризикуєте мати слабкі витягнуті паростки з деформованою кореневою системою.Куди і на якій відстані розсаджувати паростки Для пересадки сіянців необхідно підготувати новий більш родючий субстрат. Його можна помістити в будь-яку неглибоку ємність великого розміру, а також в окремі горщики або стаканчики діаметром не менше п’яти сантиметрів. Якщо можливості розсадити паростки окремо один від одного немає, розрахувати необхідну площу для посадки можна виходячи з такого правила: відстань між сіянцями повинне бути не менше семи сантиметрів.

Коли пікірувати капусту і на якій відстані
Між паростками залишайте не менш 7 см

проведення пікіровки Якщо ви запланували пікіровку на завтра, не поливайте паростки сьогодні. А ось підготовлений грунт навпаки потрібно рясно зволожити. Безпосередньо перед пікіровкою розсаду поливають і акуратно за допомогою ложки або лопатки викопують відповідні паростки з невеликим земляним комом і занурюють в підготовлений субстрат, розташовуючи на відстані 7-8 сантиметрів в шаховому порядку і поглиблюючи трохи більше, ніж раніше. Важливо, щоб корінці розташовувалися в землі строго вертикально. Частина сіянців доведеться відбракувати, вибираючи найсильніші, без плям і з рівними корінням.

Коли пікірувати капусту і на якій відстані
Вибирайте тільки найміцніші сіянці

Догляд за розсадою Щоб мати можливість в травні висадити у відкритий грунт велику кількість красивою і здоровою розсади капусти, перші кілька днів після пікіровки, коли вона особливо вразлива, потрібно дотримуватися такі умови: • розташовувати далеко від прямих променів сонця; • забезпечити температуру повітря в межах 10-15ᵒС; • поливати регулярно, але не дуже рясно.

Коли пікірувати капусту і на якій відстані
Правильна пікіровка – важлива умова вирощування потужної розсади

Коли пікірувати капусту і на якій відстані – зовсім важливе питання для тих, хто хоче виростити потужну розсаду, щоб згодом насолоджуватися прекрасним урожаєм цієї культури. Сподіваємося, що озброївшись наданої інформацією, вже в найближчому червні ви зможете приготувати салат з великою і соковитою головки капусти, зірваної з грядки на власній дачі.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *