Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?Алиссум – це багаторічна квіткові рослини, який застосовують як в якості прикраси газонів, бордюр, так і на балконах. Найбільша кількість сортів цієї рослини знаходиться в Північній Африці, в регіонах Середземномор’я аліссум використовують для озеленення. Тема цієї статті – аліссум – вирощування з насіння. Коли садити цю рослину і як ха ним доглядати? Відповіді на ці питання будуть обговорюватися в цій статті.

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?
Алиссум – вирощування з насіння

Алиссум – як виростити з насіння?

Ця квітка має великі і тугі грона квітів, сильний і приємний аромат. Його можна висаджувати не тільки у відкритий грунт, а й в шухлядки або горщики, підвісивши які, можна створити незвичайний за красою інтер’єр. Алиссум подобається не тільки садівникам любителям, його розсаду використовують і для продажу.

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?

Для грамотного висаджування і вирощування цієї рослини варто врахувати наступні нюанси:

 • Алиссум відмінно росте на легкому (присмачене вапном або пічної золі) грунті, який добре пропускає вологу. Важливо: грунт повинен містити якомога більше лугу.
 • Ця рослина досить стійко до холоду, проростання насіння найкраще відбувається при температурі в 17 градусів.
 • Кущі алиссума з плином часу розвивається в ширину, тому при висадці його на газонах, необхідно відступати достатню відстань один від одного. В іншому випадку, кущам буде надходити мало повітря, велика також ймовірність появи такого захворювання, як борошниста роса.

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?

Читайте також: Посадка аспарагуса і його відхід у домашніх умовах. фото

Як правильно виростити аліссум з насіння? Як правило, квіти висаджують у ґрунт в травні, тому зайнятися підготовкою насіння потрібно вже в квітні. Грунт для алиссума підійде досить легка, в неї можна додати вапно. Так як насіння алиссума дуже маленького розміру, доцільніше буде висаджувати їх в касетах з невеликими осередками. Для того щоб вони активно проростали, потрібно забезпечити доступ до насіння сонячного світла. Тому насіння не присипають землею, поливати потрібно їх маленькими порціями, але без зайвого фанатизму.

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?

За умови дотримання цих факторів, перші паростки можуть з’явитися вже через 10 днів, як тільки у паростків з’явиться по парі листочків, можна розсадити їх в невеликі горщики. Приблизно через тиждень допустимо трохи підгодувати їх калійними або азотними добривами. Самі суцвіття можуть з’явитися під кінець шести тижнів, щоб домогтися пишного цвітіння варто обрізати у рослини бічні гілки. Пересаджувати готову розсаду у відкритий грунт можна в кінці травня, початку червня. Одним з важливих умов, як говорилося вище, є дотримання дистанції між квітами (близько 20 сантиметрів).Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?

Дочекавшись щодо теплої погоди (кінець квітня і початок травня), аліссум можна висадити відразу на відкритий грунт. Перед посадкою насіння, грунт повинен бути розпушена і полита. Точно також як і при посадці в горщиках, насіння не потрібно вкривати землею, потрібно тільки втиснути їх трохи в грунт. На відкритому ґрунті обов’язковий не тільки регулярний полив, а й прополка, з метою позбавлення від бур’янів. Як тільки насіння виростуть в невеликі квіточки, є сенс прорідити їх. По-справжньому дозрілі квіти можна буде оцінити приблизно на початку липня.

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?

            Можна виділити наступні рекомендації по вирощуванню алиссума:

 1. У відкритий грунт аліссум висаджують тільки після потепління, коли вже не варто чекати заморозків.
 2. Місце, де будуть проростати насіння і рости сам квітка має бути добре освітлено сонцем.
 3. Алиссум відмінно переносить посуху, тому не варто дуже старатися з поливом.
 4. Як і будь-яке інше рослина, ця квітка вимагає регулярного розпушування і прополки.
 5. Для стимуляції росту і появи нових бутонів квітів, після першого цвітіння стебла алиссума потрібно обрізати приблизно на 8-9 сантиметрів.
 6. Два рази за весь період росту і цвітіння алиссум потрібно підгодувати добривами.
 7. Для того щоб на квітка не напали шкідники, потрібно вчасно обприскувати його інсектицидами.
 8. Для того щоб аліссум цвів якомога довше, потрібно періодично видаляти ті суцвіття, що вже відцвіли.

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?

Отже, приділивши по весні, зовсім небагато часу посадці насіння алиссума, потім вчасно забезпечивши догляд підросли рослинам, можна весь теплий сезон насолоджуватися прекрасним видом цього шикарного квітки і густим приємним ароматом. Алиссум, вирощування з насіння, коли садити і як доглядати за квіткою – всі ці питання обговорювалися в статті. Сподіваємося, вам знадобляться наші поради і допоможуть виростити на своїй дачній ділянці це ефектне рослина.

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?

Коли посадити алуссум? Як виростити рослину з насіння?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *