Коли сіяти насіння полуниці на розсаду?Сьогодні найчастіше для розмноження садової полуниці користуються укорінення чи розсадою. Але досить часто відбувається розчарування, коли бажаєш виростити один сорт полуниці, купуєш розсаду, а дозріває зовсім інший. Щоб такого не сталося з вами, чому б не посіяти насіння полуниці самостійно? Для цього не потрібно мати особливий досвід, тому навіть початківцю садівникові цей процес буде під силу. Якщо ж не знаєте, з чого почати і коли сіяти насіння, ця стаття допоможе вам розібратися і виростити хороший урожай.

Коли сіяти насіння полуниці на розсаду?

Коли сіяти насіння полуниці: не забудьте про заготівлю

Для тих, хто ніколи не стикався з неприємними наслідками покупної розсади, вирощування розсади з насіння може здатися зовсім складним і непотрібним процесом. Але насправді, це приносить багато переваг, одне з яких – виняток заражень хвороботворними вірусами і велика стресостійкість рослини. Розмноженню піддається полуниця різних сортів, крім гібридів. Деякі фахівець вирощують і розсаджують ягоди на своїй дачній ділянці так, щоб отримувати урожай весь період.

Коли сіяти насіння полуниці на розсаду?

Читайте також: Місячний календар посадок на 2016 рік в таблиці

Перш за все важливо вибрати відповідні насіння. Для цього краще віддавати перевагу посадкового матеріалу з добре розвинених кущів, які не схильні до захворювань і дають багатий урожай. Насіння полуниці одержують у такий спосіб: велику, стиглу ягоду зрізають з куща, розрізають її на кілька частин, залишають висихати, а потім перетирають, звільняючи насіння, які зберігатися в скляній тарі.Коли сіяти насіння полуниці на розсаду?
За кілька місяців до посіву посадковий матеріал необхідно помістити у вологе середовище і в умови низької температури. Це потрібно, щоб насіння не висохли і починали процес пробудження.

Коли ж сіяти насіння полуниці?

Починати посів насіння найкраще в січні – лютому. Це час дуже вдалий для посадки і дозволяє отримати розсаду до квітня-травня. Щоб посадити полуницю насінням, необхідно:

  • Підшукати невеликий дерев’яний ящик, на дно якого слід викласти дренаж з дрібного гравію і керамзиту. Шар не повинен перевищувати 3 см.
  • Після засипається родючий, поживний грунт. Обов’язкова умова – рихлість, щоб молоді корінці насіння змогли вкоренитися в грунті.
  • Виконати в землі невеликі вузькі рядки глибиною 1 см, полити, посіяти в них насіння і засипати грунтом.

Щоб посадковий матеріал взявся і почав рости, потрібно створити сприятливе середовище. Рослина дуже погано переносить посуху, тому обов’язковий регулярний полив. Грунт повинна бути постійно вологою. Перші листочки будуть помітні вже через місяць. далі ящики переносяться в тепле, сонячне місце, де є можливість постійно підтримувати стабільний температурний режим.

Коли сіяти насіння полуниці на розсаду?

Після підростання, розсада полуниці пересідає в невеликі горщики на відстані один від одного, а в квітні – травня вона буде готова до висадки у відкритий грунт. Знаючи, коли посіяти насіння, ви ніколи не помилитеся і зможете виростити будь-який сорт полуниці, яка буде радувати вам своїм смаком і ароматом.

Коли сіяти насіння полуниці на розсаду?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *