Коли викопувати часник в Московській області?Для того щоб цілий рік мати в запасі часник з власного дачної ділянки, без якого важко уявити багато страв, важливо не тільки знати всі нюанси його вирощування, а й терміни збору врожаю. Від цього багато в чому залежить його якість і терміни зберігання. Залежно від кліматичного регіону, в якому він вирощується, відповідний момент збору врожаю може варіюватися. Поговоримо про те, коли краще викопувати часник в Московській області.

Коли викопують озимий часник

Точні терміни викопування визначити досить складно. На це впливає дата посадки і погодні умови протягом усього періоду росту. Найчастіше придатними для здійснення цієї дії в Московській області виявляються дні, що знаходяться в проміжку між двадцятим числами липня і першими числами серпня. Але все ж більш правильно орієнтуватися не на конкретні дати, а на певні ознаки дозрівання часнику. Орієнтирами можуть служити:

  • Листя. Багато досвідчених дачники орієнтуються на стан листя: якщо верхні пожовкли, а нижні засохли, значить прийшла пора збирати урожай. Однак такий спосіб не гарантує бездоганної точності визначення зрілості, так як листя часнику можуть пожовтіти і по ряду інших, не пов’язаних з дозріванням причин.
Коли викопувати часник в Московській області?
Нижні листя повинні засохнути, а верхні пожовтіти
  • Стрілки. Більш точно визначити терміни викопування озимого часнику в Московській області (як і в будь-який інший) допомагають викинуті рослиною стрілки. Досвідчені дачники, звичайно ж, знають, що для отримання великих головок стрілки необхідно обламувати. Але якщо кілька з них все-таки залишити, вони можуть послужити хорошим орієнтиром. Як? Приступати до викопування потрібно відразу ж, коли стрілки випростовується, а розташовані на їх кінцях насіннєві коробочки почнуть розтріскуватися.
  • Головки. Для вірності дачники нерідко акуратно викопують кілька головок часнику, щоб детально розглянути і переконатися, що він готовий до викопування і буде добре зберігатися. Головки повинні бути досить твердими, а покриває їх луска – щільної.
Коли викопувати часник в Московській області?
Головка повинна бути твердою, а луска щільною

Читайте також: Як боротися зі шкідниками ріпчастої цибулі народними засобами?Терміни викопування ярового часнику в Московській області

Коли викопувати ярої часник, дуже просто визначити, якщо на ділянці ростуть обидва його виду. Після викопування озимого до збору ярового має пройти дві або три тижні. Зазвичай в Московській області цей процес проводиться в кінці серпня. Якщо ж ви вирощуєте тільки яру різновид культури, то орієнтуйтеся на листя – вони повинні почати інтенсивно втрачати колір і підсихати. Для більшої впевненості викопайте пару головок і перевірте їх твердість і щільність луски.

Коли викопувати часник в Московській області?
Яровий часник викопують через 2-3 тижні після озимого

Як викопувати і зберігати часник

Як тільки ви визначите, що часник дозрів, необхідно тут же приступати до його викопування. Якщо перетримати його в землі, він буде погано зберігатися. Його зубки також не годяться для посадки. Викопувати цю культуру потрібно в сонячний день. Не варто висмикувати часник руками, краще використовувати для його вилучення з землі лопату.

Листя слід видаляти лише після ретельного просушування в добре провітрюваному, сухому місці. Їх можна і зовсім не видаляти, а використовувати для плетіння часниковий кіс, що зробить зберігання часнику не тільки зручним, але і красивим. Перш за все радять використовувати в їжу найдрібніші головки часнику, так як вони гірше піддаються зберіганню. Часник має менше шансів зіпсуватися при зберіганні, якщо температура повітря буде 1 або 2 градуси.

Коли викопувати часник в Московській області?
Зберігати часник в косах – практично й естетично

Відповідь на питання про те, коли викопувати часник в Московській області, очевидний – це зазвичай кінець липня для озимого і кінець серпня для ярового. Більш точні терміни слід визначати по конкретним ознаками зрілості: стан листя, стріл і головок. Якщо у вас мало досвіду, порадьтеся з тими, хто вирощує часник вже давно. Незабаром, накопичивши необхідний досвід, ви зможете легко визначати ступінь зрілості часнику без сторонньої допомоги.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *