Кольори фасаду і даху – поєднання, фотоНа колір фасаду та покрівлі будинку ми дивимося на протязі багатьох років, тому їх потрібно підбирати ретельно. Гру кольору можна використовувати не тільки в інтер’єрі. Відповідне поєднання кольорів окремих елементів будівлі з зовнішньої сторони дає можливість приховати недоліки фасаду, підкреслити переваги. Правильно підібрані кольори додадуть будівлі виразність, характер, і навпаки, при невдалому поєднанні, зроблять будинок непомітним, потопаючим в навколишньому ландшафті.

Залежно від ефекту, якого потрібно досягти, слід підбирати поєднання кольорів даху і фасаду будинку. Виконуючи оформлення фасаду, не варто робити ставку тільки на естетику. Також важливі практичність і здоровий глузд. Будинок стає частиною ландшафту і повинен вписуватися в навколишнє середовище. Перед вибором колірного оформлення будівлі стоїть визначити, які кольори будинків домінують в районі. Практично завжди безпрограшним варіантом будуть нейтральні тони. Давайте почнемо з підбору кольору покрівлі.

Підбір кольору покрівлі

Перш ніж прийняти рішення про остаточне кольорі фасаду, потрібно вибрати оформлення крові.

Цікавий факт! Каліфорнійські фізики прийшли до висновку: у великих мегаполісах даху будівель потрібно оформляти світлими тонами. Світлі тони відбивають сонячне світло, темні – поглинають. Світлі покрівлі знижують витрати на кондиціонування повітря влітку, знижують парниковий ефект в атмосфері. Більша кількість світлих дахів значно зменшить викид вуглекислого газу в атмосферу.

Це науковий погляд на реальність. На практиці світлі покрівлі можна побачити тільки взимку, коли їх покриває сніг, вони не популярні.

З вибору покрівлі потрібно починати вибір зовнішньої обробки. Цей принцип диктує вузький діапазон відтінків, в яких можна вибирати покрівельні матеріали. Це не означає, що ддома приречені на монотонність. Виробники покрівельних матеріалів постійно розширюють пропозицію новими колірними рішеннями.

Колір даху і стін будинку повинні добре поєднуватися, наприклад:

 • до зелених дахах підходять бежеві, жовті, білі стіни;
 • традиційна червона дах, покритий червоною черепицею, додасть будівлі класичний вигляд, з яким поєднуються білі, кремові фасади;
 • до універсальних сірим покрівель просто виконати підбір сайдингу: до сірого підходять всі кольори, а також дерев’яні елементи оздоблення – двері, вікна, тераса; сірі дахи в поєднанні з пастельними стінами виглядають сучасно, зі смаком;
 • чим темніше покрівля, тим більше повинно бути відкритий простір навколо будівлі, темні покрівлі виглядають добре в районі не щільної забудови, з негустий рослинністю.

Будинки з чорним дахом, фото

Який вибрати колір фасаду – світлий або темний?

Фасадні фарби визначають зовнішній вигляд, характер будівлі. Необмежені відтінки штукатурки і фасадної фарби, наявні в продажу, допоможуть реалізувати найскладніші проекти. На відміну від обмеженого колірного оформлення покрівлі – фасадні представлені в повній кольоровій гамі. Їх можна розділити на дві групи:

 1. світлі – створюють враження оптичного збільшення поверхні;
 2. темні – оптично зменшують об’єкт, роблять чіткіше контури.

Світлі фасади зроблять будинок візуально здаються більше. Будинки, оформлені в світлих тонах, виглядають весело, радісно, ​​дуже помітні на тлі ландшафту.

При виборі слід пам’ятати – ремонт фасаду зазвичай проводиться дуже рідко. Потрібно оцінити, чи готові домочадці дивитися на обраний відтінок 10 -15 років. Щоб добитися позитивного результату, важливо враховувати стиль, характер будівлі. Слід застосувати деякі перевірені принципи:

 1. строгі тони підходять до класичного дому;
 2. для сучасної будівлі існує більше свободи вибору;
 3. якщо архітектура будинку багата деталями (еркери, колони, мансарда), фарбу для фасаду потрібно вибирати спокійне, пастельну;
 4.  в будинку з простими рівними стінами, позбавленими деталей, можна пограти колірним оформленням.

Розглянемо популярні варіанти оформлення фасадів докладніше.

Білий

Завжди модний, часто використовуваний колір – білий. Білі стіни поширені на старих будівлях і на сучасних. Білий є універсальним, не викликає труднощі поєднання з іншими кольорами. Будівля отримає сучасний, інноваційний дизайн, якщо: • білі стіни поєднувати з темної дахом і іншими елементами оздоблення;
 • сучасно виглядають білі стіни у будинку з червоним дахом або помаранчевою.

Світлий фасад відмінно підкреслить інші матеріали:

 • натуральний кам’яний цоколь,
 • дерев’яну столярку,
 • клінкерна цегла,
 • коричневу черепицю.

Увага! Білі стіни мають серйозний недолік – швидко брудняться, часто потребують оновлення.

Надає білому фасадів будинків, фото

Жовтий

Жовті стіни більш практичні, повільніше забруднюються, зробить будівлю теплим, затишним. Жовтий для фарбування фасаду використовують для невеликих будинків, він допомагає їм здаватися просторіше, ширше.

Зелений

Пастельні тони зеленого гармонійно поєднуються з живою природою. Соковитий зелений не варто застосовувати на всіх стінах, а виділити з його допомогою окремі зони. Красиво виглядають будинки з зеленим дахом в поєднанні зі стінами:

 • білими,
 • коричневими,
 • сірими.

Відтінки синього кольору

Синій потрібно використовувати з більшою обережністю. Сині, блакитні стіни гармонійно виглядають на сучасних будівлях, поєднуючись з:

 • білим,
 • сірим.

Біло-синіми горизонтальними смугами можна візуально зменшити будівлю по висоті, зробити оптично ширше. Така обробка представить будівля більш сучасним.

Будинки з синім дахом, фото

Сірі фасади

Сірі стіни зустрічаються рідше. Хоча в сучасну архітектуру модні сірі поверхні вписуються гармонійно. Темно-сіра штукатурка навіть у будівлі з похилою покрівлею виглядає сучасно. Сучасний стиль підкреслить сіра металева покрівля.

Суворий сірий інтер’єр затишніше зроблять дерев’яні елементи:

 • віконні рами,
 • двері,
 • декоративні панелі.

Більш сміливе рішення – поєднання сірого з відтінками червоного, нанесеного на певні частини будинку, наприклад – на розі, балконі. Червоний додає суворому сірому фасаду динамізм, сучасність, підкреслює стиль.

Як підібрати колір фасаду до даху?

При виборі штукатурки або фарби для стін, пам’ятайте про вибраний відтінок покрівлі. Коли скати покрівлі нахилені, їх велика площа поверхні робить істотний вплив на зовнішній вигляд будівлі.

Підбирати потрібно відтінок стін до кольору даху, а не навпаки! Палітра кольорів покрівельних матеріалів набагато менше асортименту фасадних фарб.

В який колір пофарбувати фасад? Стіни повинні гармоніювати з оформленням інших елементів будівлі:

 • віконними, дверними коробками;
 • трубами, водостоками;
 • цоколем,
 • воротами гаража,
 • колонами,
 • сходами.

Серед покрівельних матеріалів переважають відтінки червоного цегли і сірого. Найчастіше використовуються різні види черепиці та покрівельного листа. Буває, що певний відтінок доступний тільки в деяких матеріалах.

На конкретний відтінок також впливають:

 • падаюче світло,
 • тип матеріалу,
 • форма,
 • фактура,
 • текстура.

наприклад:

 • червона керамічна плитка абсолютно інакше виглядає, ніж червона бітумна черепиця;
 • блискуча на сонці металочерепиця здається яскравіше, ніж матова керамічна плитка аналогічного тони.

Слід брати це до уваги якщо планується вибрати яскравий відтінок фасадного матеріалу. Змішування двох інтенсивних кольорів виглядає надто нав’язливо, викликає небажаний ефект строкатості, виснажливий для очей.

Увага! Відтінок матеріалу змінюється з плином часу. Це відбувається з великою кількістю покрівельних покриттів, особливо у вологому кліматі. Поверхні покриваються зеленуватим нальотом, створюється ефект старіння покрівлі. Така покрівля погано виглядає в поєднанні з яскравою виразною стіною. До неї бажано спочатку запланувати пастельні стіни.

Слід також враховувати розмір і відносні пропорції площин стін і даху:

 • велика темна покрівля перевантажить екстер’єр, візуально зробить будівлю нижче;
 • якщо стіни створюють невелику площу, їх потрібно освітлити, візуально збільшуючи.

Темний фасад виглядає ефектно, поєднуючись з темної покрівлею, але даний варіант потрібно ретельно обміркувати. Темне будівля виглядає дещо екстравагантно, не всім припаде до смаку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *