Кольори кахлю для ванної кімнатиКольори кахлю для ванної кімнати

Ванна кімната є приміщенням, в якому ми робимо ремонт на кілька років або навіть кілька десятків років. Міняти кахель кожні п’ять і навіть десять років – це непопулярне заняття. Як правило, ця кімната найменш рідко піддається змінам, на відміну від вітальні, де можна швидко перефарбувати стіни або поклеїти нові шпалери. Таким чином, при проектуванні інтер’єру ванної кімнати треба мати на увазі не тільки той факт, що це функціональне приміщення, а й те, що її дуже важливо красиво оформити. При оформленні цього приміщення ви також не повинні забувати про квіти, які використовуються в інтер’єрі і враховувати поєднання кольорів кахлю для ванної. При виборі дизайну інтер’єру ванної кімнати, слід вивчити, які поточні тенденції в оформленні та знати значення кожного кольору.

Кольори кахлю для ванної кімнати – як вибрати?

Плануючи обробку ванної плиткою, варто правильно вибрати її колір. Як же це зробити? Для цього треба розібратися зі значенням квітів.

 значення квітів

Науково доведено, що кольори в деякому сенсі впливають на нас. Варто знати, що для кожної кімнати є свої переваги. Питання про вибір кольору кахлю у ванній кімнаті також важливий, з одного боку ми робимо в цій кімнаті ранковий туалет і вона повинна спонукати нас до дії, з іншого боку – вона повинна бути заспокійливої ​​і сприяти релаксації, особливо під час вечірнього відпочинку.

Біла ванна кімната – кахель, варіанти дизайну

Білий є найбільш поширеним кольором у ванній кімнаті, хоча б з точки зору сантехніки. Звичайно, виробники вже протягом багатьох років, пропонують сантехніку в інших кольорах, але більшу частину ринку як і раніше займають раковини, унітази та ванні в білому кольорі. Цей універсальний колір створює відчуття чистоти і гігієни, візуально розширює кімнату, служить відмінним фоном для меблів і аксесуарів.

Біла ванна кімната - кахель, варіанти дизайну

Однак в надлишку він може створювати враження неприємного холоду. Цей позачасовий колір протистоїть всім течіям моди, використовуючи його у ванній кімнаті, ви не помилитеся і завжди зможете деякими доповненнями оживити інтер’єр і зробити його менш холодним. Ви можете почитати, як створити дизайн ванної в білому кольорі або облаштувати чорно-білу ванну кімнату. Білосніжний фон любить будь-які добавки – чорні, червоні, жовті і голуби, дерево і камінь, метал і тканини.

Чорна ванна – варіанти кахлю у ванній

Чорний в цьому приміщенні в основному, використовується у вигляді добавок, занадто багато чорного оптично зменшує простір і буде діяти кілька гнітюче. Однак він відмінно поєднується з іншими кольорами і відтінками, наприклад, з білим і червоним.

Відмінним рішенням будуть відтінки чорного, такі, як сірий графіт. Ванна в сірому кольорі є дуже модним рішенням. Чорний і сірий можуть бути переважаючими кольорами в ванній кімнаті, доповнені контрастними аксесуарами – червоними, зеленими, помаранчевими, вони створюють надзвичайно успішний, сучасний ефект. Блискучому чорному кахлю додасть гри і шикарного блиску різнобарвна підсвітка з світлодіодним стрічки.

Варіанти кахлю в чорній ванній можуть містити структурну поверхню і кольорові елементи. Дуже красиво буде виглядати чорна мозаїка і чорна плитка під цеглу.

 Червона ванна кімната

Червоні відтінки стимулюють, заохочують до дії, допомагають вранці прокинутися, але в надлишку можуть турбувати або навіть дратувати. Таким чином, у ванній використовувати цей колір краще тільки у вигляді добавок або декорів. Більш світлі відтінки червоного в поєднанні з теплими кольорами додадуть інтер’єру теплоту.

Червона ванна кімната

Червона ванна кімната

У поєднанні з сірим, чорним і білим червоний буде надавати інтер’єру елегантність.

Таким чином, якщо ви хочете використовувати червоний кахель, то варто з його допомогою обробити тільки одну стіну або деякі частини ванній, наприклад, душ.

 Блакитний колір у ванній кімнаті

Блакитний є ідеальним кольором у ванній кімнаті – він заспокійливий, допомагає розслабитися ввечері. Проте, занадто темний відтінок синього може створити враження прохолоди і трохи напружує. Цей колір часто використовується в плавальних басейнах або в салонах краси, а в невеликих приміщеннях він не дуже добре виглядає. Блакитний добре працює в класичних аранжуваннях, поєднання синього кольору з білими і дерев’яними елементами дозволяє створити ванну в морському стилі.Синій і блакитний красиво виглядають з теплими кольорами – жовтим і пісочним, помаранчевим, червоним. Таким чином ми зробимо інтер’єр трохи різноманітніше і додамо позитивної енергії.

Блакитний колір у ванній кімнаті

Зелений у ванній кімнаті

Зелений, як і блакитний добре працює у ванній – він освіжає, заспокоює, сприяє розслабленню. Більш темні відтінки зеленого можуть пожвавити інтер’єр в приглушених тонах, таких, як білий, бежевий, яскраво-жовтий. Зелений колір природи часто є джерелом натхнення для дизайну інтер’єру, це означає, що він рідко виходить з моди. Він виглядає здорово в парі з натуральними добавками жовтого і пісочного кольору, з натуральної деревини, а також з темними меблями, наприклад, венге.

Жовтий у ванній

Жовтий у ваннійЖовтий збільшує яскравість і розширює інтер’єр, а також позитивно впливає на нас – активізує, допомагає позбутися втоми, надає заспокійливу дію, піднімає настрій. Тому відмінно підходить для ванної кімнати – він буде стимулювати вас вранці, а також заспокоювати ввечері.

Цей позачасовий колір використовується в різних інтер’єрах – будь-то класичний або авангардний стиль. Він ідеально підходить як в якості фонового кольору, особливо яскраві, ніжні відтінки, так і в якості контрасту, наприклад, в додатках.

Жовтий у ванній

аналогічно працює помаранчевий, який є проміжним варіантом між жовтим і червоним – стимулює більше, ніж жовтий, але більш тихий і нейтральний, ніж червоний. У сучасних інтер’єрах дуже популярний помаранчевий в поєднанні із зеленим і чорним. Помаранчевий в добавках прекрасно оживляє зелену, бежеву і коричневу ванну.

Помаранчевий в ванній

Помаранчевий в ванній

Коричневий і фіолетовий

Останнім часом надзвичайні популярні кольори у ванній – це коричневий і фіолетовий. Коричневий є більш нейтральним, він поєднується з білим і бежевим, зеленим, любить класичні та елегантні доповнення з дерева. Це колір працює як в великих, так і в маленьких кімнатах. Він заспокоює нерви, дає відчуття тепла і розслаблення.

коричневий

коричневий

На відміну від нього, фіолетовий – це сильний, домінуючий колір інтер’єру, особливо його темні відтінки. Він підходить для великих ванних кімнат, де створює ефект елегантності і стилю в поєднанні з білим, сірим і світлими відтінками фіолетового – лаванди і вересу. Дизайнери, однак, застерігають від надлишку цього кольору в одній кімнаті, бо це може призвести до депресії або виступати дратівливо. Фіолетовий відмінно підійде для сучасної, дуже елегантною і впорядкованої ванній.

фіолетовий

фіолетовий

Колір і розмір ванної

Незалежно від того, який колір ви вибираєте, ви повинні пам’ятати головне правило – темні відтінки візуально зменшують приміщення, а світлі – збільшують.

  • У невеликому приміщенні без вікон, краще зробити вибір на користь більш легких відтінків улюбленого кольору, темними можуть бути доповнення.
  • І навпаки – якщо у вас простора ванна, добре освітлена, особливо якщо вона має багато природного світла, то можна спробувати облаштувати її в темних тонах зі світлими аксесуарами – фурнітурою, декором, меблями. У великій ванній краще представлять себе контрасти, плитка печворк або плитка-стільники, і геометричні візерунки.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *