Коптильня з підручних засобівЗ кожним днем ​​люди все рідше купують копчені продукти в магазинах, і все частіше готують їх у себе вдома на саморобних коптильнях. Такі коптильні можна зробити своїми руками на дачу з матеріалів, якими ви не користуєтеся.

Коптильня зі сталі

Таку коптильню можна зробити з відра, каструлі і тому подібних матеріалів. Дані ємності варто тільки трохи доповнити гратами, і піддоном, на який буде стікати жир.

Також цілком згодиться для коптильні і бочка. Потрібно тільки пропалити її на вогнищі, почистити і позбутися від запаху всередині. У бочці виконайте отвори для невеликих залізних трубок, на яких буде висіти м’ясо або інші продукти.

Як зробити коптильню з бочки

Для копчення в бочці ванн знадобиться не більше двохсот грамів тріски, в яку слід додати трохи цукру, щоб виділявся дим.

Читайте також: Коптильню з бочки своїми руками

Як зробити коптильню з холодильника

Якщо у вас є холодильник, яким ви вже давно не користуєтеся, або ж просто він не робочий, то його корпус цілком вам підійде для коптильні.

Якщо корпус холодильника пошкоджений, то його необхідно полагодити, робити це можна за допомогою металевого листа, якщо пошкодження великі, якщо маленькі, то згодитися і лейкопластир. Слідом встановіть на дно електроплиту, насипте невеликий шар тріски, а на гратах розкладіть продукти копчення. Увімкніть плиту і щільно закрийте дверцята холодильника, дочекайтеся першого, невеликого серпанок і вимкніть плиту. Приблизно шість годин займе процес копчення риби.

Як зробити цегляну коптильню

За конструкцією і принципом роботи цегляна коптильня і металева схожі. Коптильня з цегли повинна володіти дверцятами, найкраще дерев’яною, щоб уникнути загоряння дверцята обмажте невеликим шаром глини, з внутрішньої сторони.Коптильня з підручних засобів

Коптильня своїми руками з відра

Коптильня з відра робиться досить легко, в зв’язку з цим користуватися нею можна навіть на природі.

Процес виготовлення такої коптильні

Вам необхідно знайти відро з нержавіючої сталі і підібрати до нього кришку, виготовити решітку, до якої і буде коптитися продукт. Також необхідно зробити підставку, щоб відро знаходилося на невеликій відстані над вогнем.

Грати повинні бути однакового діаметра з відром, щоб помістити їх у відро. Як грати прийнято використовувати сталеву або мідний дріт, або нержавіючий сталевий лист, з великою кількістю отворів. Далі помістіть решітки в відро, одну на десять сантиметрів нижче краю, іншу трохи нижче середини відра.

Процес копчення

Перед тим, як приступати до копчення, потрібно підготувати продукти, даний процес може затягнутися на кілька годин. Якщо ви хочете коптити рибу, то очистіть її від луски і випатрати і добре посипте сіллю. Якщо ж ви хочете коптити курку, то термін підготовки збільшується.

Також крім солі можна використовувати і розсіл в пропорціях сто п’ятдесят грам солі, пару чайних ложок цукру на один літр води. Можна додати приправи за смаком. Дана засолювання займає до двох днів, якщо мова йде про рибу, якщо про курку – то до чотирьох. Після того, як продукт засолити, його потрібно обсушити.

Коптильня з підручних засобів

Тільки після цього потрібно приступати до підготовки коптильні, тобто додати трохи тріски найкраще з вишні або яблуні. Далі слід розкласти на встановлених решітках дачної коптильні продукт копчення, накрити відро, і встановити його на підставку. Слідом розведіть невелике багаття під відром, щоб тріска початку тліти. Через хвилин п’ятнадцять можна знімати відро, якщо коптиться риба, якщо ж курка, то потрібно періодично перевіряти готовність, так як п’ятнадцяти хвилин для курки занадто мало.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *