Краща індукційна плита – яку вибратиКраща індукційна плита - яку вибрати

Індукційна варильна поверхня – це техніка з першої ліги: з року в рік їх купують все більше і більше людей. Вона займає вершини всіх рейтингів, замінюючи газові та керамічні плити. Правда, коштують вони не дешево, але споживають менше енергії, ніж звичайні електричні панелі і є набагато ефективнішими. Крім того, їх легко підтримувати в чистоті, вони не нагріваються, і б’ють рекорди швидкості за часом приготування їжі.

Незважаючи на те, що вони дуже схожі один на одного і діють на одних і тих же принципах, плити розрізняються за якістю матеріалів, які використовуються у виготовленні, обслуговуванні і кількості доступних опцій. Звичайно, в залежності від кількості функцій змінюється і ціна. Які індукційні плити краще, і якими функціями вони можуть бути оснащені, розглянемо нижче.

Краща індукційна плита – яку вибрати

Як працює індукція? Які у неї особливості? Яка найкраща індукційна плита і яку вибрати? За що ми платимо? На ці питання ми постараємося відповісти в цій статті.

Гладка поверхня

Гладка поверхняОдне з найпомітніших переваг індукційних варильних панелей – це гладка поверхня, без будь-яких заглиблень. Міцна, стійка до навантаження склокераміка витримає будь-яку, навіть найважчу посуд, наповнену по вінця.

Але все ж будьте обережні у поводженні з нею! Склокераміка, навіть найсильніша – не бронювати.

Індукція і посуд для неї

Що ж приховано під скляною стільницею? І як вийшло, що на теплій пластині можна приготувати вечерю? Для кого-то докладний опис індукційних варильних панелей може здатися загадковим, як і оригінальні китайські ієрогліфи. Без сумніву, це найбільш технологічно просунуте обладнання для кухні. Під керамічним листом ховаються котушки, які генерує електромагнітне поле. Індукція і посуд для неїВи повинні пам’ятати, однак, що ні будь-який посуд можна поставити на таку поверхню, щоб вона працювала. Варто розібратися, який посуд підходить для індукційних плит. Посуд для індукції повинна бути зроблена з феромагнітних матеріалів. Тільки такі сплави забезпечують індукцію вихрових струмів і зігрівають дно посуду, і, таким чином, що міститься в ній їжу.

Такий посуд не повинна бути повністю виконана з матеріалів, що реагують на магнітне поле. Вона може мати тільки спеціальне дно. На ринку є також різні види підставок, на яких можна розмістити звичайний посуд (з алюмінію, скла або кераміки).

Індукційна плита з рамкою або безкаркасні

Яку модель ви віддаєте перевагу – з рамкою або бескаркасную, це в першу чергу справа смаку. Якщо ви хочете, щоб ваш кухонні стільниці складали однорідну поверхню з поверхнею плити, то варто купувати модель без рами.

Індукційна плита безкаркасні

Якщо ви віддаєте перевагу, щоб на всякий випадок краю вашої нової плити були захищені, варто вибрати модель з сталеву смугою – рамою.

Індукційна плита з рамкою

Обидві версії популярні, хоча більше прихильників отримали безкаркасні панелі. Головний аргумент при виборі – це підтримання чистоти. На думку багатьох користувачів легше підтримувати чистоту, якщо стільниця плити і кухні утворюють єдине ціле.

З іншого боку багатьох турбує те, що краю скла можуть бути пошкоджені, тому рамка створює відчуття надійності.

Індукційна плита з однією рамкоюМожна, звичайно, вибрати компромісне рішення: два або три краю плити можуть бути відшліфовані, а одне або два мати рамку в місцях, де ймовірність пошкодження поверхні найбільш висока.

Панель управління – яку вибрати?

Буває, що індукційна плита управляється за допомогою ручок. Однак, таких моделей щодо мало в порівнянні з тими, які управляється за допомогою популярної сенсорної панелі.

Панель управління - яку вибрати

indplita16У найпростіших моделях ви знайдете відповідні налаштування, натиснувши кнопки «+» і «-«.

Деякі моделі мають кілька більш просунутий сенсорний тип управління TouchSlider або Cyclic (циклічний).

У першому випадку, щоб встановити потрібну температуру, вам треба пальцем на лінійній шкалі, а в другому – по колу. Споживана потужність індукційної плити

Найбільш доступні в даний час індукційні варильні панелі можуть бути підключені до однофазної мережі (230 V). Тому, здавалося б, що з такою системою потрібно просто уникати моделей, які вимагають розетку трифазної (400 V). Тут, однак, слід зберігати пильність. Інший параметр, який може неприємно здивувати вас – це максимальна споживана потужність плити, якої є сумарна потужність, споживана приладом (при включенні одночасно всіх конфорок). Буває так, що установка плити неможлива через її потужності, яка не розрахована на енергосистему вашого житла. Наприклад, ваша квартира розрахована на максимальне споживання 4 кВт, а потужність плити 7,2 кВт. Звичайно, рідко ви зможете використовувати всю потужність плити і включіть всі конфорки одночасно на найвищих налаштуваннях. Крім того, в більшості індукційних плит можна регулювати максимальну потужність. Але це ж не єдиний електричний прилад в будинку.

Щоб уникнути розчарувань, перед покупкою обов’язково перевірте потужність приладу. Можливо, у вас є можливість підвищити максимальне енергоспоживання у вашій квартирі.

Розмір і форма нагрівальної пластини – які вибрати?

Стандартні панелі мають квадратну або майже квадратну форму з шириною 58-60 см. Це не означає, однак, що ваші потреби і переваги повинні відповідати цьому розміром. На додаток до класичних, домінуючим на ринку моделям, не бракує в обладнанні, яке (в залежності від кількості полів нагріву і розміру панелі управління) може мати менші або більші розміри:

  • ширина – від 50 до 89 см,
  • глибина – від 30 до 69 см.

Розмір і форма нагрівальної пластини - які вибратиКрім того, форма не обов’язково повинна бути квадратної або прямокутної. Виробники пропонують величезний асортимент форм і розмірів пластин, наприклад, округлі, що нагадують форму бумеранга і інші, вони можуть бути 4 – конфорочні або трьохконфорочна. А також для любителів багато готувати їсти пятіконфорочние плити.

Вибір конкретної моделі залежить в першу чергу від вашого смаку і потреб сім’ї, а також в залежності від вимог, що пред’являються до розмірів кімнати або кухонних меблів.

Кількість і форма електричних полів

Якщо ви готуєте рідко, і ще рідше готуєте гарячі страви, і тільки для себе, то не варто переплачувати за додаткові поля, які ніколи вам не знадобляться. В цьому випадку, вам досить буде просто пластини з двома, можливо, трьома варильні зонами.

Кількість і форма електричних полів

Якщо ж кулінарія – це ваша стихія, у вас велика сім’я і ви готуєте багато і часто, то вам буде потрібно багатофункціональне обладнання аж ніяк не маленького розміру, щоб одночасно можна було варити суп, смажити котлети, овочі і готувати, наприклад, соус. При приготуванні великої кількості їжі не варто інвестувати в невелику панель, яка буде ідеальною тільки в квартирі самотньої людини або пари, яка вдома тільки п’є ранкову каву і вечеряє. Для справжніх «кулінарних маніяків» підійдуть 4 конфорочні індукційні плити або 5-конфорочні, які дозволяють одночасно готувати багато страв.

Кількість і форма електричних полів

Поля, як правило, бувають округлі, а також овальної або прямокутної форми. Деякі багатозонні плити пристосовані до розміром і формою каструль. Крім того, деякі панелі мають функції, які дозволяють з’єднувати нагрівальні зони, так що ви можете легко поставити на неї дуже велику каструлю.

За формою і можливостям приготування виділяють конфорки:

За формою і можливостям приготування виділяють конфорки

  •  ізольовані – вони вимагають каструль відповідного діаметру, це найпростіший і найбільш поширений тип нагрівального поля;
  • розширені подвійні – вони складаються з двох кіл, так що ви можете готувати на них в каструлях двох різних діаметрів;
  • розширені потрійні – дуже зручні, тому що дозволяють використовувати три різних види каструль;
  • овальні або прямокутні форми для приготування їжі в посуді незвичайної форми, в цьому випадку не має значення, де ви поставите каструлю, і які вона матиме діаметр і форму – панель завжди їх нагріє;

Якщо ви вже знаєте, що ви хочете обладнати кухню індукційною поверхнею, ви легко знайдете на ринку модель, яка буде відповідати вашим потребам, забезпечуючи те, що вам потрібно, і не створюючи додаткові витрати, не варто переплачувати за розміри і функції, які вам ніколи не знадобляться.

На початку, ви повинні оцінити, наскільки велика індукційна варильна панель вам потрібна, і яка модель найкраще підходить до вашої кухонних меблів. Корисні функції також питання індивідуальне і тільки добре продумана конфігурація дозволить вам насолоджуватися новий придбанням. Очевидно, що чим більше функцій, тим дорожче плита. Але деякі з них дійсно роблять наше життя легше. Якщо у вас невелика сім’я, то часто досить трьох конфорок (замість чотирьох або п’яти). Бажано, щоб хоча б одна конфорка розширювалася (переважно до потрійний), або була функція підключення половини конфорки.

Слід також розглянути систему безпеки, яка в крайніх випадках може захистити вас. Замки особливо корисні, якщо в будинку є діти.

Бажаємо вам вдалих покупок! І смачних страв!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *