Кронштейни і вертикальні кріплення для зберігання велосипеда на стіні – за колесо, за раму, на двері
Не потрібно переконувати нікого в тому, що велосипед – це відмінний транспорт. На жаль, багато хто відмовляється від його придбання через відсутність місця для зберігання. Поміщений в кімнату, він займає місце, а іноді псує декор. Але навіть якщо ми не є власниками будинку або великої квартири, ми можемо знайти місце, де зберігати нашого двоколісного друга.

У цьому нам допоможуть гаки і кронштейни, крім того можна зробити горизонтальне і вертикальне кріплення для велосипеда на стіну своїми руками за колесо і за раму. Цікаві пропозиції, ідеї і способи їх реалізації ми зібрали в цій статті.

Кронштейни, горизонтальні і вертикальні кріплення, фото

Зберігання велосипеда будинку – це виклик, особливо коли їх кілька. Велосипедні кріплення можуть нас врятувати. Підвішування велосипеда – хороша ідея в невеликих або захаращених квартирах. Розміщений на підлозі, він блокує проходи і ускладнює пересування по квартирі. Крім того, він забруднює підлогу і залишає сліди на білих стінах. Практичне рішення, яке дозволить уникнути цих неприємностей – велосипедні вішалки.

Це один з найменш складних способів зберігання велосипеда в квартирі. Зазвичай встановлюється кронштейн для кріплення велосипеда на стіну, але іноді їх ставлять на стелю і на двері. Завдяки їм ми можемо повісити наше обладнання поруч зі стіною, і воно не займає багато місця.

кронштейни

Ми можемо вибирати з різних типів гаків, на яких ми встановлюємо велосипед:

 • за колесо до стіни;
 • за колесо до стелі;
 • за раму до стіни;
 • за раму до стелі;
 • до дверей.

У всіх випадках треба пам’ятати, що навіть чисті колеса можуть пофарбувати або подряпати стіну, тому варто пофарбувати ці місця в темніший колір або вибрати поверхню, стійку до пошкодження. Подивіться, які моделі рекомендують фахівці і перевірте, чи відповідає їм квартира.

Кріплення за колесо на стіні

Це один з найпопулярніших варіантів. Досить встановити тримач за переднє колесо на стіну. Таким чином, ми економимо місце на підлозі. Однак це рішення вимагає застосування сили при підвішуванні і зняття велосипеда, особливо якщо у нас не надлегке обладнання.

Це пристосування найкраще підійде, якщо планується розмістити двоколісного коня в кутку кімнати. Підвішування може бути виконано за рахунок гачків, розміщених на стіні.

Кріплення за колесо на стіні

Другий варіант – це комбіноване кріплення для зберігання велосипеда на стіні, що складається з гаків і підставок під колесо.

комбіноване кріплення для зберігання велосипеда на стіні

Якщо ми хочемо знайти рішення, яке не тільки виконувало б свою функцію, а й добре виглядало, варто пошукати барвисті дизайнерські кронштейни. Вони прикрашатимуть квартиру. Можна підвісити велосипед навіть над ліжком або диваном.

підвісити велосипед навіть над ліжком або диваном

Але більш практичний варіант – це повісити його в передпокій, як можна ближче до виходу, і захистити стіну, наприклад, миються.

практичний варіант - повісити велосипед в передпокій

Кронштейни для підвішування на раму

 • Найпростіший і дешевий спосіб – це два гачки. Вони повинні мати відповідну довжину і міцність. Встановити їх треба на відстані від стіни, щоб педалі її не дряпали. Перед загвинчуванням гаків треба переконатися, що обрана стіна має відповідну вантажопідйомність.два гачки
 • Вішалки з рамою. Їх перевагою є можливість складання їх після зняття велосипеда, що економить місце. Важливе значення має плече або довжина, яке повинно бути адаптоване до велосипеда. Часто вішалки мають регульована відстань, що робить їх більш універсальними.Вішалки з рамою

Складні вішалки економлять простір. Однак їх якість має велике значення, тому що шарніри повинні бути дуже міцними, щоб вони не ламалися під час інтенсивного використання.

складні вішалки

Кріплення до стелі

Якщо стіни вже зайняті, у нас немає передпокою, а вільний підлогу – це розкіш, варто подумати про те, щоб закріпити свого велодруга на стелі. На практиці це гак, на ньому ми вішаємо переднє колесо або два гачки, з яких виступають два кабелі, що закінчуються двома меншими гачками.

Тут є два варіанти підвішування:

 • горизонтально за колесо, раму, сидіння, рульове колесо;
 • вертикально за колесо.

Перший варіант включає підвіску за раму або сідло і рульове колесо. Тоді він буде висіти вертикально до стелі, що добре працює в квартирах з високою стелею або в ситуації, коли ми хочемо повісити його на невеликий предмет меблів, наприклад, взуттєву шафу в коридорі або на двері.

Також можна розмістити велосипед горизонтально до стелі, але в цій ситуації треба подумати про те, чи хочемо ми розміщувати його там після кожної поїздки, тому що це може бути проблематично.

На кабелях і гачках ми вішаємо обладнання за рульове колесо і сідло. Існують системи, які підтягуються під стелю за допомогою кабелю і повністю звільняють простір внизу. Перед покупкою треба перевірити, чи достатньою довжини кабелі. Пам’ятайте, що велосипед не повинен висіти занадто високо, іноді досить підвісити його вище рівня меблів.

Стеля, як і стіну, треба покрити фарбою, стійкою до бруду і пошкоджень.

Найменший держатель

Якщо в нашій квартирі оформлений мінімалізм, і занадто великі об’єкти або гаки не потрібні, нам не потрібно турбуватися. Найменший гвинтовий власник займе всього кілька сантиметрів. Він П-подібний, виконаний з дуже міцного матеріалу і доступний в багатьох колірних варіантах.

Найменший держатель

Тримач виглядає цікаво і сучасно. Це рішення можна підібрати для різних габаритів – воно працює в декількох розмірах колеса. Пристосування чудово у своїй простоті – одного маленького кронштейна досить, щоб прикріпити велосипед вертикально. Нам просто потрібно «засунути» в нього переднє колесо, і велосипед вже стоїть біля стіни. Цей тримач також може бути найменшою стійкою, він також може бути закріплений в підлозі.Стійки або стенди

Стенди або стійки – цікаве, хоча і нестандартне рішення. Сервісний стенд дозволяє приховати велосипед в важкодоступному місці.

стійки

Це хороший варіант для людей, які самі дбають про ремонт своїх двох коліс. Пристосування дозволяє комфортно ремонтувати поломки.

Підставка ідеально підходить для сервісних робіт, таких як регулювання або центрування колеса. На такій стійці, можна вільно крутити педалі, тому неважко відрегулювати задній і передній перемикач і встановити гальмо.

Гаки стійки повинні бути покриті гумовими протекторами, це позбавить від ризику подряпати раму.

Підставка може мати регульовану висоту і кут нахилу. Регульована висота до 145 см і 360-градусний діапазон установки рами роблять її незамінним інструментом для ремонту і регулювання.

Правила підвішування велосипеда

Перш ніж зважитися на покупку або монтування кронштейнів своїми руками, щоб ознайомитись з їх кріплення.

 1. Висота кімнати важлива. У квартирах з високою стелею можна подумати про те, щоб підвісити двоколісного коня під стелею, а в кімнатах з низькою стелею краще себе покажуть настінні кріплення для зберігання велосипедів.
 2. Треба вибрати таке місце, яке дає вільний доступ до велосипеда. Так як він багато важить, потрібно зусилля, щоб зняти його з гака, можливо знадобиться підставка. На великій висоті підвішують тільки рідко використовуються велосипеди (наприклад, для гонок).
 3. Шукайте кронштейни, у яких є захист для гачків і виступаючих частин, щоб захистити обладнання від пошкоджень. Якщо обрана модель не має такого захисту, треба купити її або зробити своїми руками.
 4. У дуже маленьких квартирах, де на стіні недостатньо місця, можна подумати про кронштейні, що піднімається до стелі. Однак треба вибрати місце, щоб пісок і бруд, які падають з коліс або крил, що не забруднювали меблі. Висота також важлива для того, щоб члени сім’ї не торкалися шин головами.
 5. Вантажопідйомність вішалки повинна відповідати вазі велосипеда. Зверніть особливу увагу на правильне загвинчування гачків і штифтів.

Увага! Не варто вішати велосипед на балконі. У нашому кліматі велосипед, залишений на відкритому повітрі, швидко зіпсується. Вологість і екстремальних температур може викликати корозію. Якщо немає можливості повісити його в квартирі, можна це зробити в підвалі або гаражі.

Зручне місце в шафі

Це гарне рішення для сімей, в яких більше однієї людини користується велосипедами. У такій ситуації варто передбачити установку невеликого вбудованого гардероба в передпокої, в якому можна також приховати наше велооборудованіе. Велосипеди в ньому розміщуються вертикально, на гаках або вішалках, встановлених на стінах. Завдяки цьому вони займають менше місця, і ми можемо поставити кілька штук один за іншим. Це рішення досить складне, але воно забезпечує найкращі умови. Чи не будуть бруднитися стіни, а розміщення буде швидким і легким.

В економічній і менш просунутої версії досить встановити кріплення на двері в квартирі, за якою ми сховаємо велосипеди. Ми можемо використовувати існуючу нішу для цієї мети, наприклад, під сходами або в коридорі, або створити додаткову «стіну» з шафи для одягу. Розсувні двері прості в установці, і ми можемо пристосувати їх розмір і колір до нашого інтер’єру. Це також хороший спосіб використовувати невеликий вільний простір, про який ми до сих пір не знали. Велосипеди на них вішають вертикально, так само як і у вбудованих шафах. Завдяки цьому нам не потрібно багато місця для їх безпечного зберігання.

А може в кімнаті?

Якщо у нас немає можливості встановити велосипед в передпокої або в підвалі, можна зберігати його в житловій кімнаті. Найпростіший спосіб – сховати його за ширму.

В даний час ми можемо легко вибрати модель кріплення, яка буде поєднуватися з іншими елементами інтер’єру, і навіть стане цікавим доповненням. Досить придбати ефектний кронштейн або відповідний майданчик, постелити простий килимок, завдяки якому ми ефективно захистимо підлогу від можливих пошкоджень і бруду.

Пам’ятайте, однак, що велосипед не повинен розглядатися як елемент, який скоротить площа квартири. Ми можемо зробити його декоративним елементом. Він не повинен заважати нашій повсякденній діяльності. Для цього ідеально підходить вільний фрагмент спальні, порожня стіна в залі, над каміном, місце під сходами або поряд з гардеробом.

Тоді він не турбує нас, і в той же час це може бути цікавим доповненням до інтер’єру. Це рішення ідеально підходить для любителів велопрогулянок, які люблять споглядати свого двоколісного друга.

Облаштування маленької квартири вимагає багато творчості, особливо коли ми любимо велоспорт і нам доводиться шукати додатково місце для зберігання велооборудованія. Недолік місця для зберігання не повинен бути причиною, по якій ми відмовляємося від прогулянок і спорту. У нас є багато можливостей включити велосипед в наш інтер’єр, щоб він не заважав повсякденному житті. Як це зробити, щоб квартира не перетворилася в гараж? Все, що в потрібно – це трохи винахідливості і вільного місця, щоб ми могли безперешкодно зберігати своє обладнання під час і після сезону.

Якщо ми не зможемо знайти місце для класичного велосипеда, можна подивитися в сторону складаний моделі. Після складання він досить малий, щоб поміститися, наприклад, під столом або в шафі. Перевагою складних моделей є їх низька вага (що важливо, якщо ми повинні піднімати його вгору по сходах), недолік – ціна (якщо ми шукаємо безпечну модель з дійсно гарною конструкцією).

Хоча розміри велосипеда досить значні, це не означає, що його неможливо зберігати в квартирі. Сучасні технічні рішення, наприклад, всілякі стійки, кронштейни, гаки та власники приходять на допомогу. На додаток до традиційних власникам, які паралізують велосипедне колесо в спеціальній рейці, є також версії, встановлені на стіні і підлозі, стелі і в шафі. Вони дозволяють розміщувати наше обладнання в різних позиціях, використовуючи наявне місце.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *