Кругле крісло egg chairКругле крісло egg chair

Кругле крісло у формі яйця, мабуть, саме впізнаване. Його вважають одним із символів скандинавського стилю в інтер’єрі. Цей простий, але оригінальний і сучасний предмет меблів приводить у захват багатьох людей. Насправді, можна сказати, що крісло egg chair вже завоювало весь світ.

Кругле крісло egg chair

Крісло egg chair – історія виникнення

Банальність деяких рішень часто доводить геніальність їхніх творців. Це знамениті дизайнери і розробники, які мають сміливість визнати унікальність банальності. Звичайно, для цього треба мати гостре око і відкрите серце, щоб черпати натхнення з повсякденних речей, легковажних і тривіальних. І іноді потрібно бути геніальним, щоб відкрити очевидний факт. Зрештою, не без підстав, вважається, що одним з найбільших винаходів людства є колесо.

Тепер мова піде про яйце. Звичайне яйце. Оболонку яйця. Чи може це бути початком великого мистецтва? Може. Це довів Арне Якобсен. Натхненний формою звичайного яйця він створив унікальне крісло egg або крісло-яйце.

Хто такий Арне Якобсен?

Арне ЯкобсенВін вважається батьком сучасного датського дизайну. В молодості він хотів стати художником. Однак йому довелося вибрати більш практичну професію: архітектор. Для досягнення цієї мети Якобсен працював муляром, а пізніше був допущений на факультет архітектури Королівської датської академії красних мистецтв. Людина, який отримав професію муляра, нарешті, почав навчання в Королівській датській академії образотворчих мистецтв. Вже під час навчання він був відомий як талановитий дизайнер, який виграв за проект крісла срібну медаль на Міжнародній виставці декоративного мистецтва в 1925 році в Парижі.

Фото. Крісло «Лебідь», 1958 року.

Фото. Крісло «Лебідь», 1958 року.

Фото. Стілець «Мураха», 1952 рік.

Фото. Стілець «Мураха», 1952 рік.

Після закінчення інституту Арне працював архітектором і через деякий час відкрив власну студію дизайну. На початку своєї кар’єри він виграв конкурс датської асоціації архітекторів для будинку майбутнього. Під час Другої світової війни втік до Швеції. У той час він розробляв тканини і шпалери.

Кращі проекти Якобсена, створені в п’ятдесяті роки це «Яйце», «Мураха» і крісло «Лебідь».

Історія походження крісла egg chair сходить до 1958 року, коли 56-річний архітектор і дизайнер інтер’єрів з Копенгагена Арне Якобсен отримав завдання на розробку холу для готелю SAS Royal Hotel в Копенгагені.крісло яйце

Пропозиція була простим – все повинно було залишатися лаконічним, модерністським і функціональним. Було створено крісло, натхнена формою яйця. Сферична форма сидіння забезпечує людині, що сидить в ньому, відчуття безпеки і спокою, створюючи відчуття «захисного шару з шкаралупи». Ця ідея стала популярною для багатьох дизайнерів в світі.

Крісло яйце в інтер’єрі

Найвища якість, унікальний дизайн, безліч різних кольорів роблять цей предмет меблів цікавим і популярним. Вихідна форма зробила крісло egg chair однією з найбільш впізнаваних моделей в історії дизайну. Крісло яйце вписується в сучасні приміщення, оформлені в стилі мінімалізму. Такі моделі добре покажуть себе як в офісі, так і в квартирі або будинку, у вітальні, спальні і навіть у ванній. Це здорово урізноманітнює сучасний інтер’єр.

Крісло яйце в інтер'єрі

Сидіння може бути виготовлено з вовни вищої якості, а ноги з полірованої сталі. Крісло яйце має функцію качалки і обертання на 360 градусів. Воно є в різних кольорах.

Яйцевидне кругле крісло має обтічну форму. В оригінальній версії 1958 року хвиляста контурна лінія меблів асоціювалася зі шкаралупою яйця. Що було в дизайні для Якобсена найбільш важливим? Пропорції. Пропорції є основними в його проектах.

Крісло яйце в інтер'єрі

Як і інші меблеві конструкції, які створені руками Якобсена, крісло яйце стало джерелом постійного натхнення, тепер воно використовується у всьому світі в незліченних варіаціях. Яєчні стільці, як правило, це монолітні тіла з округлими формами, стоять на одній нозі так, щоб сидіння могло крутитися по колу. Яйце є однією з найпопулярніших моделей в своїй категорії. Хоча є й інші варіації, наприклад крісло яйце підвісне до стелі.

Цей стілець є символом данського дизайну XX століття. Для тих, хто хотів би створити минималистично мебльоване простір, крісло яйце буде ідеальним вибором. Воно буде природним доповненням до аскетичного стилю. Воно полонить своєю характерною формою, і в той же час підкреслює типовий мінімалістський дизайн, який прагне виключити непотрібні візерунки та орнаменти.

Крісло яйце в інтер'єрі

Цей предмет меблів знайде себе в традиційному або навіть в історичному інтер’єрі. Конструкція є одним із способів зламати домінуючі конвенції. В якості одного з багатьох, але вміло підібраних компонентів інтер’єру, воно буде виглядати, як популярна в наші дні стилістична еклектика.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *