Кучеряві рослини для забору багаторічні швидкозростаючіНе тільки живоплоти можуть швидко блокувати небажані погляди. Якщо в короткостроковій перспективі потрібно швидко завити паркан зеленої огорожею, в цьому допоможуть багаторічні та однорічні в’юни. Такі рослини, як правило, не вимагає особливого догляду, невибагливі, їх легко вирощувати. Швидкозростаючі виткі рослини дозволять швидко отримати трохи усамітнення в майбутньому саду, закрити некрасивий або занадто проглядається паркан, неестетично стіну.

Перед тим, як прийняти рішення, які посадити кучеряві рослини для забору швидкорослі, спочатку слід визначитися, що ми очікуємо від них. Якщо рослина має стати невід’ємною частиною композиції саду, наприклад, покрити стіну будівлі або альтанку, то варто вибирати з багаторічних видів. Але якщо потрібно швидко отримати сезонний ефект, можна вибирати сорти однорічних рослин. Розглянемо докладніше популярні види однорічних і багаторічних витких швидкозростаючих рослин, а також деякі особливості їх посадки, догляду.

Швидкозростаючі в’юни для забору

Кучеряві рослини є привабливою групою, дозволяючи створювати цікаві аранжування саду або патіо, прикрашати паркани, огорожі, альтанки. Завдяки їм можна завити проблемні місця в саду (наприклад, закрити непривабливий забір, стіну будинку або гараж), а також створити зелену стіну, що захищає нас від очей сусідів, створити затишний зелений куточок.

Якщо планується створити хороший ефект за один рік, краще посадити наступні швидкозростаючі в’юни:

 • Гречишка або Фаллопия Ауберт;
 • Хміль звичайний;
 • Клематис, наприклад, Білл МакКензі;
 • Роза плетистая;
 • жимолость;
 • Кирказон крупнолистний.

Нижче наведені популярні в’юнкі рослини для дачі, фото і назви сортів.

Гречишка або Фаллопия Ауберт (Fallopia aubertii)

Гречишка – одне з найбільш сильнорослих витких рослин в помірному кліматі. Лоза досягає 12 м, зростає на 4-6 метрів в рік. Фаллопия Ауберт має зелене листя, білі квіти, маленькі, але численні, які цвітуть з серпня по жовтень. Рослина пред’являє низькі вимоги до грунту. Суворою зимою може замерзнути, але регенерує після обрізки. Це вдале витка рослина для прикраси парканів, покриття інших огорож, некрасивих будівель, різних масивних опор. Гречку використовують для альтанки. Якщо лоза здасться занадто потужною, її можна обрізати.

Гречишка або Фаллопия Ауберт (Fallopia aubertii)

Хміль (Хміль звичайний)

Хміль є швидкозростаючим багаторічним повоєм – його стебла відмирають щоосені, і ростуть заново в наступному сезоні з підземної частини. Навесні, швидко, протягом декількох тижнів, хміль створює стіну зеленого листя. Хміль виростає до 6 метрів, розростається до 2-3 метрів в ширину. Може рости на будь-який средневлажной грунті на сонці, і в півтіні.

хміль звичайний

Клематис

Не набагато повільніше, ніж Фаллопия Ауберт, ростуть деякі з клематисів, наприклад, сорт Білл Маккензі. Він генерує щорічну довжину пагонів до 5-6 м. Цей сорт клематиса покриває паркан за 8-10 тижнів. Невеликі темно-зелене листя клематиса Білл Маккензі залишаються без змін кольору до початку листопада. З кінця червня до кінця жовтня це рослина покрита жовтими квітами, з липня – пухнастими соплодіямі.

клематис

Зимовий покрив представлений залишилися на пагонах сухими листям з соплодіямі.

Кучеряві рослини для забору швидкозростаючі - фото клематиса взимку

Фото – жива огорожа з витких рослин взимку.

Клематиси досить морозостійкі. Вони люблять сонячні місця, добре проникні грунту.

Плетиста троянда

Плетуться троянди – це унікальний, привабливий чагарник, що включає безліч красивих, пишних сортів. Троянди прикрасять зовнішній вигляд невеликих палісадників, великих садів, зборів, огорож, альтанок.

Розрізняють дві групи троянд:

 1. рамблери (Rambler) – схожі на дикі троянди. Вони швидко ростуть, цвітуть кілька разів на рік. Квіти з’являються на торішніх пагонах. Пагони жорсткі, швидко ростуть, покриття вільний. Стебла ростуть до 8 метрів.
 2. клаймбер (Climbery) досягають 5-8 м. Вони стійкі до хвороб, цвітуть на дворічних пагонах. Квіти маленькі, зібрані у великі букети. Можуть лазити по огорожах, деревах. Цвітуть довго, рясно.

2Обрізають троянди щороку, видаляючи старі відцвілі пагони і тонкі, слабкі гілки. Щоб стимулювати рослина, скорочують дворічні пагони. Для деяких сортів (наприклад, Дороті Перкінс) потрібно різання нижніх частин. У вологих місцях збирається волога, що полегшує настання борошнистої роси. Троянди садять на опорах – паркани, альтанки. Троянди можна посадити також біля стін будинку або дерев. На зиму вкривають кореневу систему насипом. Для цвітіння і здорового росту рекомендується використовувати спеціалізовані добрива для троянд. Колючі сорти троянд допоможуть створити колючий огорожа, яка актуальна на садових ділянках, дозволяючи кілька запобігти проникненню на ділянку небажаних гостей.

Жимолость

Серед багатьох сортів жимолості, поміранская жимолость, жимолость Tellman’s є найбільш рекомендованими для парканів.

 1. Поморська жимолость (Lonicera pericklamenum) – досить швидко зростає (через 2-3 роки 2 м, досягають до 4-5 м), красиві квіти. Кольори соцветій- жовто-білий, фіолетовий-кремовий, фіолетовий-червоний, жовтий всередині. У квітів п’янкий запах.3
 2. жимолость Телльмена (Lonicera x Tellmaniana). На початку літа покривається величезними, жовтими квітами, які не пахнуть. Через 2-3 роки жимолость досягає 2-3 м. Може рости до 6-7 м. Жимолості не вимогливі до догляду. Вони найкраще підходять для натуралістичних насаджень. Штучно виглядають в розпещених елегантних садах, тому що мають неформальну розпатлану форму.

Кирказон крупнолистний

Кирказон крупнолистний (Aristolocha durior) – сильний швидко зростаючий в’юн з великими, яскраво-зеленим листям. Квітки непомітні, жовто-зелено-коричневі, як роздута труба. Англійська назва в’юна – «голландська труба». Оскільки кірказон швидко зростає (через 3 роки виростає до 3 метрів і, досягає 9-10 метрів), він дуже популярний. За короткий час можна досягти передбачуваного ефекту. Кирказон стійкий до морозу.

Якщо можна почекати 2-4 роки

Якщо можна чекати 2-4 роки, хороші результати можна досягти за допомогою інших витких рослин, наприклад:

 • древогубец круглолистний – це буйно росте лоза для формування живої красивою огорожі, досягає довжини десятків метрів, цінується за стійкість до забруднення повітря. Квіти білі.древогубец круглолистний
 • Гортензія (Hydrangea petiolaris) – це популярний в’юн, зростає в тіні, частіше за все поруч з вічнозеленим плющем. Спочатку гортензія зростає повільно, але через 3 роки досягає 3 метрів і, нарешті, вище 15 метрів. Вона декоративна майже весь рік. Взимку має декоративні мідні лускаті стебла, ранньою весною з’являються свіжі світло-зелені листові нирки (ознака того, що зима закінчилася.) Листя товсті, блискучі. Квіти скромні білі у формі блюдця. Гортензія – цінний в’юн, самовдосконалюється, не потребує підтримки, щоб піднятися. В’юн робить це за допомогою повітряних коренів. Стійка до морозу. 
 • декоративні різновиди винограду, наприклад, дівочий виноград, дикий виноград, пташиний, ароматний, японський – це швидкорослі багаторічні в’юни. Вони зимостійкі, сильнорослі, морозостійкі, пагони досягають в довжину декількох метрів за сезон.

Це швидкорослі рослини, що формують довгі стебла, але повільніше розгалужуються.

Однорічні рослини

Вибір однорічних видів швидкозростаючих в’юнів дозволить щороку міняти аранжування забору або саду. Їх перевага в тому, що можна не переживати, як піклуватися про них взимку, намагаючись зберегти від морозів, що в разі багаторічних ліан іноді є великою проблемою. Крім того, однорічні пагони ростуть досить швидко, тому в короткий проміжок часу можна насолодитися захоплюючим ефектом. Вибір видів однорічних ліан в даний час досить великий. Деякі з рослин мають декоративне листя, інші – красиві квіти, а деякі – гарні листи і декоративні квіти.

Духмяний горошок

Запашний горошок – витка рослина з тонкою лозою, що виростала на висоту 1,5 – 2 метри, покритої невеликими, не густо розташованими листям. Цвіте в червні-липні ароматними квітами різних кольорів:

 • білий,
 • рожевий,
 • червоний,
 • фіолетовий,
 • двоколірні.

Вимагає сонячне місце, родючий, удобрення, помірно вологий грунт. Може піддаватися нападу цвілі.

Духмяний горошок

Настурція кучерява

настурція кучеряваНастурція – красивий квітучий в’юн. Настурція дає зелені стебла, великі, зонтоподобние листя. Ароматні квіти з’являються з червня по жовтень. Кольори суцвіть:

 • помаранчеві,
 • жовті,
 • рожеві,
 • червоні,
 • строкаті.

Вимагає сонячних позицій, проникною, легкої, не дуже родючого грунту. Часто піддається нападу попелиці, гусениць.

Основні декоративні якості настурції – це великі, чудові лози з безліччю квітів і майже круглим листям, що розвиваються на кінцях довгих тонких черешків. У природному середовищі (Південна Америка) цей вид зростає як багаторічна рослина, але взимку не виживає в грунті, тому вирощується як однорічна рослина. Зазвичай це довга квітуча лоза, зростаюча до 3 м, але багато компактні різновиди досягають висоти 30-40 см.

Варіації відрізняються по висоті, кольором, формою квітів, кольором листя. Цікавою групою різновидів є сорт «Аляска» з білими або кремовими плямистими листям, серед яких заслуговують на увагу:

 • Alaska Salmon Orange (карлик, помаранчеві квіти з темним центром),
 • Alaska Mixed,
 • Jewel of Africa (довжиною близько 2 м).

На додаток до оригінальних листю, привертають увагу цікаві, майже повні або полудвойние квіти, які отримують від сортів:

 • Hermine Grashoff (різновиди карликів, оранжево-червоні квіти),
 • Double Darjeeling (повнокольорові, темно-жовті),
 • Apricot Gleam (помаранчеві квіти).

Підготовка ґрунту

Перш ніж посіяти насіння або купити розсаду, необхідно підготувати для них відповідне місце і грунт. При цьому слід брати до уваги індивідуальні потреби обраного виду рослини. Грунт повинен бути належним чином удобрений, що забезпечить швидке зростання і інтенсивний розвиток лози, яка поглинає велику кількість поживних речовин. Слід також зазначити, що ліани потребують підтримки, тому їх варто своєчасно підв’язати до паркану.

Особливості догляду

Всі однорічні вимагають гарного догляду. У невідповідних умовах вони можуть піддатися нападу з боку цілого ряду захворювань (в основному, грибкових), шкідників (попелиці, павутинного кліща, гусениць, равликів), тому слід постійно стежити за їхнім станом.

Помітивши перші симптоми ушкоджень, слід негайно реагувати. Якщо не застосовувати необхідні заходи, патогенні мікроорганізми і комахи швидко поширюються. При вирощуванні кучерявих однорічних рослин для живої огорожі корисно мульчування. Мульчування перешкоджає росту бур’янів, захищає грунт від надмірного випаровування, швидкої втрати вологи.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *