Кухня без верхніх навісних шаф, варіанти дизайну, фото інтер’єрів
Кухонне обладнання є важливим елементом обстановки. Особливу роль в кухні грає відповідні меблі, яка повинна бути повністю функціональної і в той же час естетичної. В сучасних кухонних аранжуваннях все частіше ми бачимо відсутність верхніх шаф – які переваги такого рішення, коли варто його застосовувати і як використовувати вільний простір на стіні?

Що ж ми отримаємо натомість? Простір, більш легке, незахаращених і сучасний нетрадиційний вид інтер’єру. Як оформити дизайн кухні без навісних шаф, фото цікавих ідей – представлені в даній статті.

Особливості інтер’єру кухні без верхнього ярусу

Вибір меблів для кухні є одним з найбільш важливих рішень, які ми приймаємо під час реконструкції цього приміщення або планування інтер’єру нової квартири або будинку. Який тип і форму меблів вибрати? Який колір і стиль фронтів будуть кращими?

Вибір не полегшується широким асортиментом кухонних гарнітурів, які можна знайти в колекції модульної меблів, підготовленої для самостійної збірки, або в пропозиціях виробників, що пропонують меблі на замовлення.

Традиційна кухонні меблі зазвичай складається з нижніх і верхніх шаф. Це рішення дозволяє повністю використовувати кухонний простір, забезпечуючи при цьому достатній простір для зберігання. Воно відмінно працює на закритих кухнях, призначених для приготування страв.

Незалежно від стилю інтер’єру, одне залишається безперечним – на нашій кухні повинні бути нижні тумби. Без них виконувати повсякденну діяльність з приготування їжі було б неможливо. Цього не можна сказати про висять шафах, присутність яких не обов’язково, а в деяких випадках їх відсутність може бути відмінним способом організувати цікаві інтер’єри.

Переваги кухонного дизайну без підвісних шаф

Кухонні меблі без підвісних шаф – це пропозиція для різних інтер’єрів і для людей з різними потребами.

 • Це рішення буде ідеальним на кухні однієї людини, якій не потрібно багато місця для зберігання.
 • Відсутність масивних меблів, що висить на стіні, може бути хорошим способом оптично збільшити невелику кімнату, додати їй легкість.
 • Крім того, це також спосіб краще висвітлити інтер’єр.
 • Кухня, оформлена тільки підлоговими тумбами, дасть нам більше комфорту при повсякденній роботі. Завдяки цьому рішенню у нас буде простий швидкий доступ до часто використовуваних предметів або продуктів. При цьому немає необхідності шукати їх на полицях з більш високим розташуванням, що часто вимагає стати на стілець.
 • Важливою перевагою кухні, обладнаної тільки тумбами, є також більш привабливий вигляд, який виявиться перевагою, особливо коли вона з’єднана з вітальнею. Відсутність висять модулів позбавляє кухню від типово економічного характеру, що робить її більш затишною. Простір, який ми будемо виділяти для підвісних модулів, також може бути організовано багатьма цікавими способами, що ще більше підвищить його естетичну цінність.
 • Таке рішення, безсумнівно, компенсує нам безліч варіантів стоячих тумб, серед яких ми знайдемо моделі з висувними ящиками, карго, конструкції, що дозволяють вбудувати побутову техніку.
 • Така обстановка також сприяє кращому освітленню стільниці. Це величезний плюс для людей, які часто готують.
 • На додаток до кращому освітленню можна отримати більший комфорт – ми не будемо заглиблюватися головою об меблі, і будемо вільно переміщатися без будь-яких обмежень.

Недоліки даного рішення

 • Кухня, позбавлена ​​верхніх шаф, може виявитися великою проблемою для деяких людей, коли справа доходить до наявності місць для зберігання. При цьому буде набагато менше місця для столових приладів, тарілок, побутової техніки і продуктів харчування.
 • Відкриті полиці складніше утримувати в чистоті, крім того, хтось зберігає весь посуд на відкритих полицях ?! З великою кількістю членів сім’ї таке рішення зажадає розміщення великої кількості тумб і пеналів.
 • Цей сучасний дизайн підійде не під кожен стиль. Він ідеально підходить для мінімалізму або промислового стилю. З більш традиційними інтер’єрами ця нова тенденція зазвичай поєднується трохи гірше – меблі можуть виглядати неповною.

Люди діляться на тих, хто любить класику і традиції, і тих, хто стежить за модою і тенденціями. Мінімалізм приємний для очей, але ліквідація верхніх шаф на кухні не завжди виглядає добре. Треба пам’ятати, що кухня – це, перш за все місце для приготування страв, воно повинно бути красивим, а також функціональним, а не просто приємним.

Коли варто відмовитися від верхніх шаф?

У відкритих кухнях часто йдуть від класичних верхніх шаф на користь безлічі стилістичних варіацій, включаючи кухонні меблі, повністю позбавлену їх. Отже, коли варто використовувати такі рішення?

Все залежить від наших потреб і переваг. Проте краще не вішати зверху модулі, коли ми наважуємося на меблі в темних тонах, які оптично мінімізують простір. Можна легко відмовитися від верхніх модулів, коли у нас достатньо місця для зберігання або коли нам це просто не потрібно.

Дане рішення доцільно застосувати в наступних ситуаціях:

 1. коли не потрібно багато місця для зберігання, наприклад, якщо для цих цілей досить підлогових тумб і етажерок;
 2. якщо планується використовувати кухонний острів, який надасть додатковий простір для кухонного приладдя;
 3. використовуються високі і місткі пенали;
 4. коли є бажання оформити модний, мінімалістський інтер’єр;
 5. коли треба додати в інтер’єр легкості і оптично його збільшити;
 6. кімната досить велика, і в неї поміститься багато стоячих шаф;
 7. якщо треба оформити декор кухні близько по стилю до декору вітальні, з якої вона з’єднується;
 8. якщо треба красиво експонувати стильні елементи кухонного обладнання, наприклад, посуд, контейнери і т. д .;
 9. відмова від висячих модулів в деяких випадках може бути викликаний архітектурою кухні, наприклад, коли в стіні є великі вікна, біля яких треба розмістити меблі.

Що ж використовувати замість висячих модулів? Нижче представлені деякі цікаві ідеї з фото інтер’єрів кухонь без навісних шаф.

Велика свобода в організації інтер’єру, в якому використовуються тільки стоять тумби та пенали, надасть просторий інтер’єр. Для такої кімнати можна легко вибрати окремі нижні модулі, і поставити їх не тільки в одну лінію, а й у формі букви Г або П.

У такій кухні потрібно враховувати наявність шафи для установки духовки. Варто також розглянути можливість заміни його на високий пенал, де знайдеться місце не тільки для духовки, але також для мікрохвильової печі – завдяки цьому не доведеться нахилятися до духовки, бажаючи перевірити готовність їжі.

Не обов’язково повністю відмовлятися від верхніх конструкцій. Іноді одного або двох модулів досить, щоб доповнити обстановку, що складається з стоять на підлозі тумб.

Також можна розмістити їх тільки на одній зі стін, наприклад, якщо кухня кутова. Хорошим способом замінити висячу меблі також буде використання високих пеналів, що значно збільшує наші можливості, коли справа доходить до зберігання на кухні різного начиння.

Кухня, обладнана нижніми шафами, увінчана стільницею, має багато переваг – але що робити з вільним простором на стіні? Якщо ми повністю йдемо від висячих шаф, у нас є багато можливостей для оформлення інтер’єру. Розглянемо їх докладніше.Галерея картин, фотографій і графіки

Колекція графіки, картин, фотографій, портретів на кухонній стіні виглядає чарівно і стильно. Золоті рамки додають шик аранжуванні. Ця міні-галерея повністю змінить характер банальної простий кухні з білою плиткою. Ідея також буде відмінно працювати в сучасному інтер’єрі. Можна вибрати сучасні картини, плакати або чорно-білі художні фотографії – існує багато можливостей. При розміщенні зображень варто пам’ятати про збереження деякого порядку і симетрії. Візуальний порядок має велике значення для оформлення такого прикраси.

Тарілки на стіні

Ще одна альтернатива для декоративної експозиції – порцелянові тарілки. Вони можуть бути розфарбовані вручну візерунками за кольором відповідним корпусам або фасадам шаф.

Для розміщення тарілок на стіні використовуються спеціальні пристосування. Це можуть бути прості пластикові гачки, приклеєні до задньої частини тарілки, або набагато міцніші, для великих важких тарілок. Можна використовувати металеві гачки з пружинами, які дозволяють підганяти їх відповідно до розміру тарілки. Вони також можуть бути розміщені на полиці.

Цегляна стіна

Шафи можна прибрати для того, щоб показати яскраву структуру цегляної стіни в усій її красі. Цегляна стіна, недбало пофарбована білою фарбою, захоплює. Для більшого ефекту на її тлі можна розмістити світлову гірлянду з підсвічуванням на чорному кабелі. Так ми отримаємо гарний лофтового ефект! Крім того, композицію прикрасить витяжка з латунного листового металу.

Цегляна стіна може додати інтер’єру також сільський стиль, якщо вона оформлена в цегляно-червоному кольорі.

Вона також стане яскравим акцентом в сучасному скандинавському інтер’єрі. Декоративною плиткою під цеглу можна оформити всю стіну, або її невелику ділянку.

Дзеркала

Оформлення кухні з повними ящиками в аптечному стилі – це досить банально. Цікава альтернатива – це великі дзеркала, що висять на стіні. У них можуть бути прості або пишні рамки. Дзеркала відбивають світло, створюють кращі умови для роботи. Кожне з них може бути підсвічено настінним світильником у відповідному стилі.

Освітлення стільниці

На місці шаф можна встановити рейки зі світильниками спрямованого світла. Таким чином, після настання темряви робоча область знаходиться під хорошим освітленням. Ще одна ідея – прикраса стіни у вигляді цегельного фрагмента. Як ніщо інше, цегла ламає монотонність гладкої стіни, робить цікавіше її зовнішній вигляд.

Варіанти світильників або бра вибираються відповідно до стилю приміщення, а також його колірним оформленням.

Інтер’єр кухні з полицями

Різні полички на кухні є найбільш часто обирається варіантом. Альтернативою є одна довга полку по всій ширині стіни, що виглядає здорово, якщо ми уважно подумаємо про те, що на ній поставити. Це можуть бути книги, посуд, різні кухонне приладдя, елементи декору. Варто вибрати кілька примірників фарфорового посуду, піднос з привабливим малюнком, кілька красивих куховарських книг, щоб створити ефектну композицію.

Дерев’яна стіна

Дуже ефектно виглядає дерев’яна стіна. Це відмінне рішення для зрубів та інших будинків з дерева, де можна дуже ефектно підкреслити красу натурального дерева, не захаращуючи його численними меблями. Білі фасади нижніх кухонних тумб, контрастуючи з деревом, красиво підкреслять його красу.

Кутова кухня в дереві без навісних шаф, фото

Завдяки природним матеріалам, використовуваним тут, приміщення виглядає теплим і затишним. У квартирі стіну можна оформити дерев’яним шпоном, присутньому як на частини шаф, так і на панелі, що прикрашає головну стіну.

Ефект дерев’яної стіни може бути отриманий за допомогою плитки під дерево, якої оформляють стіну над стільницею, вибравши відповідну за кольором текстуру і відтінок, що імітує натуральну деревину.

Бетонна стіна

У сучасному інтер’єрі бетонна стіна стає дуже популярним і ефектною прикрасою. Таке рішення підходить для приміщень в стилях лофт і мінімалізм.

Кухня з вікном

Чудове і небанальне рішення – це вікно в іншу кімнату. Така обстановка вимагає попереднього планування і вибору матеріалів, а також великих фінансових витрат і кваліфікованих рук будівельників. У стіні можна спроектувати вікно, що відділяє кухню від кімнати. Воно дає більше світла, відкриває додатковий простір і дозволяє спілкуватися з іншими членами сім’ї.

Маленька кухня з вікном без навісних шаф, фото

Вікно збільшить візуально інтер’єр маленької кухні, а великій кімнаті додасть світла і простору. Якщо на кухні є вікно, варто розмістити на його висоті раковину для миття посуду, що дасть нам прекрасний вид під час мийки. Однак слід пам’ятати, що такий варіант зручний, тільки коли він повністю функціональний, що не обмежує відкриття вікна. Нахил вікна на провітрювання – це ще не все, ми повинні мати можливість його мити, а для цього його потрібно повністю відкрити.

Рейлінги з гачками

Можна також розвісити гачки на стіні і розмістити на них ще більше предметів. Популярне рішення – встановити рейки, прикріпивши її до стіни або стелі. На ній помістяться не тільки кухонні інструменти, але і гуртки і чашки. Це надає інтер’єру модне витонченість.

Якщо у вас є колекція хороших каструль, наприклад, мідних, можна красиво їх експонувати на рейлінга. Це проста ідея, яка виглядає дуже ефектно.

Горщики з квітами

Сучасний інтер’єр прагне бути ближче до природи. У 2018 році еко-мотиви стають дедалі популярнішими. Тому в кімнатах має бути багато квітів і зелені. Доброю ідеєю є оформлення декоративними кімнатними рослинами стіни на кухні. Це можуть бути квіти і навіть трави, які стануть не тільки окрасою, а й корисним і смачним доповненням страв. Рослини зазвичай розміщують в декоративних горщиках.

Ніша в робочій стіні

Полиці можуть бути замінені нішами, завдяки яким кухня набирає глибину і злегка провансальська характер.

Той факт, що ми відмовляємося від підвісних шаф, не означає, що простір над робочою поверхнею перестає функціонувати. Полки вдало вміщають все, що до цих пір було приховано в темряві шаф, і можуть стати оригінальною прикрасою інтер’єру. Страви і підноси, стакани, сервізи і чаї в декоративних баночках встановлюються на відкритих полицях всіх видів. Це може бути легка полку на кронштейнах або дерев’яна етажерка для посуду і тарілок.

Іноді полки замінюють нішами, а страви – картинами, що створюють міні-галерею мистецтва на кухні. Дуже цікаве рішення також – довге дзеркало над стільницею. Воно змушує інтер’єр купувати елегантність і вишуканість, і в той же час оптично збільшує простір.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *