Кухня і вітальня в одній кімнатіКухня і вітальня в одній кімнаті

Якщо в одній кімнаті поєднати кухню, вітальню і їдальню, ми отримаємо найбільш ефективне використання простору. Такий інтер’єр, як правило, набагато більш функціональний, ніж окремі кімнати. У цій статті ми розглянемо, як розділити кімнату на кухню і вітальню і як правильно зонувати простір.

Кухня і вітальня в одній кімнаті – фото

Відкрита вітальня – це відмінна можливість для домочадців більш повно брати участь в сімейному житті. До недавнього часу основною проблемою були запахи, саме через них часто кухню тримали закритою від інших приміщень. Тут на допомогу дизайнерам прийшли технології – з’явилися сучасні витяжки з воздуховодом з високою ефективністю від традиційних форм, прикріплених до стелі або до кухонного шафі, до витяжок, вбудованих в стільницю. Витяжка може мати різноманітну форму і стиль – від класичного, до ультрасучасного, коли інколи важко зрозуміти, що це за предмет насправді. При цьому вона стає справжньою окрасою кухні. Привабливий зовнішній вигляд кухонних приладів і їх більш тиха робота надають нові можливості для дизайну. Таким чином сучасні технології дозволяють нам краще управляти простором.

Фото. У відкритій вітальні кухонний острів часто відокремлює кухню від їдальні

Фото. У відкритій вітальні кухонний острів часто відокремлює кухню від їдальні. Вітальня знаходиться в кілька відокремленому просторі, отриманому завдяки стінці. 

Фото віталень кімнат, суміщених з кухнею

Фото віталень кімнат, суміщених з кухнею

Фото віталень кімнат, суміщених з кухнею

Фото віталень кімнат, суміщених з кухнею

Фото віталень кімнат, суміщених з кухнею

Фото віталень кімнат, суміщених з кухнею

Сучасний дизайн кухні та вітальні в одній кімнаті – 3 ідеї

Можна виділити три типи планування вітальні з кухнею:

  1. Кухня, яка створює враження, що її не існує. У такому інтер’єрі техніка прихована, наприклад, в стіні, що нагадує предмет меблів. Оздоблювальні матеріали (фанера або лак), що використовуються на дверцятах і меблів, мають той же колір і тип, що і в вітальні. Навіть стать не виділяється будь-яким чином.Сучасний дизайн кухні та вітальні Сучасний дизайн кухні та вітальні
  2. Кухня, оброблена привертають погляд матеріалами. Цю кухню важко не помітити, вона виділяється красивою керамічною плиткою або кам’яною підлогою, видимої побутовою технікою, яка чи не сховано за дверцятами меблів, красивою стільницею. У цьому варіанті часто присутні навісні шафи. Робоча стіна у стільниці продумана і красиво оброблена цікавими матеріалами. Такі рішення часто супроводжуються вільно стоять островом.Сучасний дизайн кухні та вітальні
  3. Традиційна кухня, повністю обладнана, розміщена в якийсь ніші, так щоб не було видно її робочу зону. Ця кухня може мати різні варіанти. Стільниця не обов’язково повинна прилягати до кахельної стіні. Вона може бути встановлена ​​навпроти стіни зі скла, а шафки можуть бути прикріплені до стелі.Сучасний дизайн кухні та вітальні

Кухня може бути прихованою в глибині. Це рішення для людей, для яких приготування їжі є приватною функцією.Сучасний дизайн кухні та вітальні

Кухонний острів і зонування кімнати на кухню і вітальню

У відкритому просторі сучасної вітальні часто можна зустріти кухонний острів, який поєднує в собі функції робочого столу з елементами кухонного технології. Якщо ви хочете включити в інтер’єр кухонний острів, то краще спробувати об’єднати простір. Є багато різних способів зробити це. Наприклад, можна зробити єдине підлогове покриття. Якщо ви хочете зробити дерев’яну підлогу, використовуйте міцну деревину. Вона повинна бути товстою і стійкою до частого миття. У такому приміщенні також добре працює велика керамічна плитка.

Інший спосіб полягає у використанні декількох типів оздоблювальних матеріалів, які повинні добре поєднуватися між собою. Іноді в таких інтер’єрах встановлюють напівпрозору стінку або шафу, якщо це можливо в проходах, через які ви можете подивитися в інше приміщення, а також популярно використання відбивають, таких як дзеркала або скляні елементи оздоблення, оргскло, полікарбонат.

Барна стійка і табурети

Сильним акцентом, що впорядковує простір, є інтегрований з кухонним гарнітуром острів зі столом-барною стійкою для кухні. До недавнього часу для підлоги кухонні тумби, що стоять на підлозі, мали стандартну висоту 85 см. Тепер цей параметр змінився. Ця висота часто становить 90 см, і, отже, стіл також має висоту 90 см, а це нестандартна висота обіднього столу, яка змушує використовувати спеціальні табуретки, мають висоту близько 60 см. Мінімальна рекомендована відстань барних стільців від стін або інших предметів обладнання також становить 90 см. Це рішення не рекомендується використовувати, якщо в сім’ї є маленькі діти. В цьому випадку краще зробити острів в поєднанні з шафами зниженою висоти.

Де розташувати кухонний острів?

Є такі варіанти розташування острова в вітальні:

  1. Острів, який закриває кухню. Його часто використовують, щоб утруднити дітям доступ до потенційно небезпечній зоні квартири. Найбільш часто острів розташовують перпендикулярно до кухонної стінки, в формі літери «Г». У кухні-вітальні в маленькій кімнаті сидіти доведеться тільки з боку вітальні, а в великій кімнаті можна сидіти з обох сторін. В обох випадках необхідно підтримувати мінімальну відстань від робочої стільниці до столу (близько 90 см). Ідея полягає в тому, щоб мати вільний доступ до кухонної техніки.
  2. Острів, встановлений паралельно кухонного гарнітуру. Це рішення використовується в великих просторах.
  3. Поєднання двох варіантів – острова і окремо функціонуючого обіднього столу.

Вибираємо стіл

Їдальня може функціонувати як фрагмент загальної зони. Навколо столу повинно бути залишено вільний простір, його мінімальна ширина 90 см. Найменший, але зручний стіл являє собою прямокутник з розмірами 130 х 70 см. Якщо у вас є більше простору, можна вибрати стіл ширше. Довжина столу може змінюватися. Якщо ви хочете комфортно розмістити 10-12 чоловік, то варто вибирати стіл завдовжки 270 см і шириною 110 см. Використання прямокутного столу дає вам більше можливостей для його розміщення. Він може стояти вільно, може короткою або довгою стороною притулятися до стіни або меблів. Круглий стіл вимагає місце з кожного боку.

Кухня і вітальня в одній кімнатіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *