Кухня в марокканському стилі



Кухня в марокканському стилі

Марокко асоціюється з ароматними спеціями, казкової і барвистою архітектурою. Сьогодні ця північноафриканська атмосфера стає все популярнішим.

Кухня, оформлена в марокканському стилі, зігріває і радує око цілий рік. Вона може бути оформлена з нуля або шляхом введення окремих аксесуарів і добавок в африканському стилі.

Щоб домогтися цього ефекту, варто зробити ставку на меблі та оздоблення з натуральних матеріалів, ремісничі вироби, предмети декоративно-прикладного мистецтва, фантазійні абстрактні орнаменти в східному стилі і мальовничі пейзажі.

Любителі Магрибу не повинні забувати також про типову марокканської посуді – ТАДЖІНЄ. Як ввести марокканську атмосферу в інтер’єр наших кухонь – про це піде мова в статті.

Кухня в марокканському стилі Кухня в марокканському стилі

Марокканський стиль в інтер’єрі

Щоб зрозуміти, як правильно оформити інтер’єр, треба зануритися в атмосферу цього північноамериканського королівства і подивитися деякі фотографії, які привезли туристи з цієї країни.

Марокканський стиль в інтер'єрі Марокканський стиль в інтер'єрі Марокканський стиль Марокканський стиль в інтер'єрі

Що відрізняє марокканський стиль?

 1. Перш за все, багатство дизайнів і квітів. Тут панують такі кольори:
  • золото;
  • срібло;
  • відтінки червоного;
  • жовтий;
  • бірюзовий;
  • кобальт;
  • коричневий;
  • помаранчевий.
  • Крім того, Марокко виділяється багатими орнаментами – красивими арабесками, які покривають поверхні керамічної плитки, меблів, дзеркал, раковини і т.д. Арабеска – це складний старовинний східний орнамент, що складається з рослинних мотивів і геометричних форм.Що відрізняє марокканський стиль Що відрізняє марокканський стиль
  • Інтер’єри в марокканському стилі прикрашають колоритні архітектурні елементи: арки, ажурні красиві віконниці.
  • Текстиль представлений кольоровими тканинами, м’якими килимами, подушками, пуфами.
  • Серед доповнень варто також відзначити освітлювальні прилади – легкі великі світильники і ліхтарі.

  У сучасній квартирі або будинку ми можемо використовувати різні перераховані вище елементи цього стилю для прикраси інтер’єру.

  • в кухні добре виглядає керамічна плитка з візерунками арабесками;керамічна плитка з візерунками
  • в кухні-їдальні можна прикрасити стільці або диван красивими подушками, а на вікна повісити штори або жалюзі з візерунком марокканського трилисника;марокканський стиль
  • додатково прикрасити інтер’єр зможуть ліхтарі, дзеркала, типові плетені кошики.

  Вогненні кольору в поєднанні з холодним блакитним і фантазійні візерункові прикраси є основою будь-якого інтер’єру в марокканському стилі. Бажаючи облаштувати інтер’єр кухні в цьому стилі, варто уважніше придивитися до страв з Північної Африки. Ароматичні спеції, барвисті овочі, кускус і смажена баранина – ось страви, характерні для марокканської кухні. До цього додається колір моря і неба, або блакитний.

  Справжній фурор серед туристів виробляє місто Шефшауен в північній частині Марокко, який також називають блакитним містом. Архітектура будівель і прикраси цього міста є джерелом натхнення не тільки для приготування кулінарних шедеврів, а й для оформлення інтер’єру з північноафриканськими мотивами. За допомогою доповнень і аксесуарів в марокканському стилі, можна швидко створити атмосферу жаркого, галасливого Магрибу. Основою для такої аранжування може стати будь-яка квартира в стилі класики або модерну.

  Кухня в марокканському стилі, фото інтер’єрів

  В оформленні квартири одне з важливих місць займає дизайн кухні. Як оформити цю кімнату в колоритному стилі, родом з Марокко? Розглянемо всі елементи дизайну інтер’єру крок за кроком.

  Кухня в марокканському стилі, фото інтер'єрів

  Марокканський стиль в інтер’єрі кухні – правильно вибираємо кольори

  При оформленні будь-якої кімнати варто приділити особливу увагу правильному вибору кольору стін і підлоги, меблів та аксесуарів. Найбільш типовий марокканський дизайн є дуже барвистим і інтенсивним. Марокканська меблі часто оформлена в світлій колірній гамі, яка оптично збільшує інтер’єр.

  Марокканський стиль в інтер'єрі кухні - правильно вибираємо кольори

  Інтер’єр кухні, оформлений в марокканському стилі, повинен бути створений на основі теплих кольорів піску та глини, глибоких червоних і коричневих тонів. Настільки ж часто може використовуватися синій і блакитний, а також приглушений зелений колір.

  Марокканський стиль в інтер'єрі кухні - правильно вибираємо кольори Марокканський стиль в інтер'єрі кухні - правильно вибираємо кольори

  Таким чином, кольору стін і меблів, а також дизайн всього обладнання повинні бути засновані на такій колірній палітрі. Кухня в марокканському стилі може бути оформлена з використанням класичної дерев’яних меблів з декоративними ручками, а на керамічній плитці і стінах повинні з’явитися абстрактні орнаменти відомі з мистецтва арабських країн. Не варто шкодувати кольори і візерунки – в основі такої аранжування повинна бути декоративна пишність Сходу. У будь-якому випадку, краще вибирати натуральні матеріали:

  • дерево;
  • камінь;
  • кераміку.

  матеріали

  Вітаються також вироби з металопластику та металевий посуд.

  Ефектним декоративним елементом будуть дерев’яні полиці на стіні, на яких можна розмістити гарний посуд і прикраси.

  Марокканський стиль в інтер'єрі кухні - правильно вибираємо кольори



  Посуд в східному стилі

  Кухня в марокканському стилі може бути оформлена з нуля. Однак, досить вміло підібрані аксесуари створять потрібну атмосферу в будь-якому інтер’єрі, наприклад, за допомогою правильно підібраних добавок класичний інтер’єр може придбати марокканської вид.

  Посуд в східному стилі

  При виборі посуду варто пошукати пишні металеві таці і судини, лотки, цукорниці. Вітаються хитромудрі тиснення і прикраси. Легкий фарфор найкраще замінити оптично більш важкими, барвистими тарілками, чашами і чашками з кераміки. Не варто забувати про колоритні елементи східної кулінарії – це таджин або керамічний посуд для приготування марокканських страв з такою ж назвою.

  Посуд в східному стилі

  Скатертини, штори, серветки

  Африканський інтер’єр любить барвисті візерунки, і, отже, тут повинні бути присутнім багато прикрашені скатертини, серветки, рушники або завіски. Найкраще вибирати текстиль з натуральних тканин, таких як шерсть і бавовна. В їхньому дизайні краще працюють народні фольклорні візерунки, ніж елементи сучасної геометрії.

  Скатертини, штори, серветки Скатертини, штори, серветки

  Дизайн кухні в марокканському стилі і освітлення

  Дуже ефектно і незабутньо виглядають освітлювальні прилади з Марокко. Рекомендуються світлі, візерункові абажури. Найкрасивіші лампи об’єднані у великі групи, наприклад, дві або три залізні лампи над кухонним столом.

  Дизайн кухні в марокканському стилі і освітлення

  На підвіконнях і полицях можуть бути присутніми декоративні свічники з металу і ефектні ліхтарі, які створюють особливу атмосферу.

  Дизайн кухні в марокканському стилі і освітленняДизайн кухні в марокканському стилі і освітлення

  Декорації та аксесуари

  Для прикраси цієї кімнати нам знадобиться набір різноманітних декоративних дрібничок, таких як:

  • позолочені вішалки;
  • абстрактні твори мистецтва;
  • багаті шкатулки;
  • ножі і виделки з гарними різьбленими ручками;
  • декоративні столики з дерева або металу;
  • кольорові керамічні вази.

  Декорації та аксесуариДекорації та аксесуари

  Барвисті, повні фантазії східні прикраси – це родзинки стилю.

  Сантехніка та змішувачі

  Особливу увагу варто приділити сантехніці і змішувачів. Раковини можуть бути керамічними або навіть залізними, а змішувачі повинні мати оригінальну форму, як показано на фотографії нижче. Тут дуже непропорційно виглядатимуть змішувачі з нержавіючої сталі, краще вибирати з моделей в класичному стилі.

  Сантехніка та змішувачі

  Плитка в марокканському стилі на кухні

  Плитка може мати типовий арабесковий орнамент або інші марокканські мотиви. Ми можемо вибрати чорно-білий або кольоровий кераміку, наприклад, в морських кольорах або коричневих тонах. Плитки на стіні не повинно бути занадто багато, досить вузької смуги над стільницею для того, щоб наша кухня придбала марокканському характер.

  Фартух для кухні в марокканському стилі

  Нижче представлені цікаві ідеї, де представлений інтер’єр кухні в марокканському стилі з фото.

  Фартух для кухні в марокканському стилі

  Чорно-біла сучасна кухня з красивою плиткою на стіні зі східним візерунком.

  Плитка в марокканському стилі на кухні

  Сучасна кухня з класичними меблями, з елементами східного стилю і ефектною чорно-білою плиткою в дусі Марокко.

  Плитка в марокканському стилі на кухні

  Біла кухня з плиткою-арабескою на фартусі кухні. Для тих, хто любить інтенсивні кольори, можна вибрати арабеску в більш яскравих тонах, наприклад, в морських.

  Плитка в марокканському стилі на кухні

  Цікаво також виглядає узорная кольорова плитка на підлозі.

  Плитка в марокканському стилі на кухні

  Не обов’язково виконувати обробку плиткою на кожній стіні, досить невеликого декоративного елемента в цікавій формі. Гарна ідея – це ніша в стіні, оформлена кольоровою плиткою, де можна зберігати і демонструвати східні спеції і посуд.

  Плитка в марокканському стилі на кухні

  Марокканський дизайн плитки можна назвати класичним східним. Це данина геометрії і кольором, і тому виклик для будь-якого дизайнера і плиточника. Оригінальна плитка прикрасить будь-який інтер’єр.

  Плитка в марокканському стилі на кухні

  Марокканський стиль кухні ще в новинку в нашій країні. В такому оформленні інтер’єр придбає унікальну оригінальність і нотки пустелі Магрибу, а також світіння гарячого південного сонця. Ця кухня може бути також простий, мінімалістською, чорно-білої з декоративним елементом у вигляді марокканської плитки на стіні в робочій зоні над стільницею або на підлозі. Залишається додати кілька керамічних судин і клімат Марокко стане прикрасою сучасної кухні.

  Культура Марокко надихає дизайнерів по всьому світу. Характерна особливість таких інтер’єрів – це багатий дизайн і блиск, а також широке використання природних матеріалів. Навіть один елемент в цьому стилі (наприклад, плитка на стіні, ефектний килим або набір посуду), здатні створити дуже ефектну і унікальну атмосферу. Типові марокканські інтер’єри дуже барвисті, але їх також можна використовувати в якості натхнення для більш стриманих інтер’єрів, наприклад в чорно-білій тональності. Це не обов’язково кричущий інтер’єр, але, безсумнівно, дуже продуманий, він сповнений фантазії і стильних декоративних елементів. Наповнена інтенсивним ароматом трав і спецій ця кухня є гастрономічним центром будинку. Це відмінне місце для приготування і дегустації делікатесів.

  Плитка в марокканському стилі на кухні Плитка в марокканському стилі на кухні



  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *