Кухонні ящики в кухонному гарнітурі – види і розміриКухонні ящики в кухонному гарнітурі - види і розміри

Ящики використовуються у всіх видах кухонних меблів. Протягом останніх років відбулися чималі зміни в дизайні і конструкції гарнітурів для кухні. Прогрес багато в чому змінив вигляд і функціональність кухонних меблів і її наповнення, значно покращилися її основні функції, з’явилися нові можливості. У статті ми розглянемо нові конструкції і варіанти їх практичного використання.

Ящики в кухонному гарнітурі

Цей елемент конструкції меблів має дуже хворий практичний потенціал, який часто не в повній мірі використовується. Розміри ящиків для кухні можуть бути різними. Тут можна почитати, яка рекомендована стандартна висота і глибина кухонних шаф. Багато людей замовляють кухонні тумби з ящиками шириною до 50 см, для зберігання столових приладів, деякого негабаритного обладнання, спецій. В останні роки були розроблені спеціальні системи, які допомагають дуже раціонально використовувати внутрішній простір. Дуже зручні кухонні ящики з доводчиком, а також сучасна фурнітура, яка витримує дуже великі навантаження (до 70 кг) і дозволяє повністю їх висувати. На практиці, діапазон застосування таких рішень дуже широкий.

Ящики в кухонному гарнітурі

Ящики для кухонних меблів і їх переваги

 1. Ергономіка в кухонному гарнітурі. Всі, хто проводить багато часу на кухні, знають, як це важко організувати простір в глибоких кухонних шафах, так щоб не було ніяких проблем дістатися до предметів, що зберігаються в задній їх частини. На практиці доводиться «пірнати» в шафи, діставати предмети, які стоять попереду, щоб дістатися до тих, які розташовані десь в глибині. Ця проблема може бути вирішена шляхом заміни звичайної шафи на два або три глибоких ящика. Завдяки цьому, ми можемо легким рухом висунути будь-ящик повністю і отримати повний доступ до його вмісту, без необхідності діставати все каструлі, щоб дістатися до тієї, яка знаходиться десь в глибині.
 2. Зручні роздільники для ящиків на кухні. Ще однією перевагою сучасних систем є можливість раціональної організації простору. Зручні роздільники для ящиків, що поставляються виробниками в комплекті, дозволяють дуже практично використовувати меблі. Виробники розробили багато варіантів роздільників, які дозволяють функціонально використовувати площу під раковиною або в кутовому шафі, раціонально розмістити кришки, тарілки, баночки – щоб вони не «їздили» по поверхні і були легко доступні.

Звичайні ящики в кухонному гарнітурі – це застаріле рішення, яке характеризується низькою функціональністю через погане доступу до внутрішніх шаф або до важкодоступних місць. Правильне використання наповнення меблів і аксесуарів може різко змінити простоту і зручність використання нашої кухні. Нижче наведені деякі приклади того, які можна знайти ефективні рішення для кухонних меблів.

Шухляда в цоколі кухні і під духовкою

Для збільшення функціональності духовки можна спланувати невеликий шухляда під нею, в якому можна розмістити форми для випічки і сковорідки. Щодо невелику шафку, який зроблений таким чином, ідеально підходить для зберігання різних типів плоских контейнерів або посуду, використовуваної в печі.

Шухляда в цоколі кухні і під духовкою

Володарі невеликої кухні, які страждають від нестачі простору і недостатню кількість шаф, можуть використовувати також цокольне простір.

Шухляда в цоколі кухні і під духовкою

Це рішення в цілому може значно збільшити місткість кухонних меблів.Кутовий шухляда на кухні

Ящики можуть бути також варіантом для організації простору кутової шафи. У цьому випадку, ми втрачаємо трохи ємності шафи, але отримуємо зручність по ергономіці. Кутовий шафа з висувними ящиками дозволяє забезпечити легкий доступ до його вмісту і значно полегшує управління його змістом, тут може бути розміщений лоток для столових приладів в ящик і інші зручні роздільники.

Кутовий шухляда на кухні

Використовуємо місце під раковиною

Існує також можливість використовувати місце під раковиною, це ще один привабливий варіант для власників маленької кухні, що дозволяє максимально використовувати простір.

Використовуємо місце під раковиною

Його можна використовувати для побутових дрібниць або зробити дуже простий і зручний доступ до сміттєвого відра. Такі шафи карго для кухні можна розміщувати не тільки під раковиною, але і в інших місцях.

Використовуємо місце під раковиною

Види напрямних для висувних ящиків

 • направляюча планка – найстаріший і найдешевший варіант, в даний час використовується тільки в меблів стилізованої класично, в якій ящики не несуть великих навантажень. направляюча планка
 • роликові напрямні – це сьогодні стандартне рішення, яке використовується в меблів з нижнього цінового діапазону. Вони забезпечують відносно гарну роботу системи за привабливою ціною. роликові напрямні
 • Направляючі роликові повні (метабокси) – це поліпшена версія роликових напрямних. Різниця полягає в тому, що версія МЕТАБОКС доступна різної довжини і висоти. Крім того, ця версія має більш високу міцність. Такі напрямні будуть трохи дорожче, ніж звичайні роликові. роликові напрямні
 • Самозакриваються напрямні або (Tandembox / InnoTech) – це найбільш технологічно передова група напрямних, їх виробляють в основному тільки великі виробники. Вони характеризуються виключно хорошою роботою, вантажопідйомністю від 30 до 70 кг і довговічністю. Цей механізм автоматично закриває ящик, плавно уповільнюючи хід в заключній фазі руху. Для закриття досить легко руху руки. Їх недоліком є ​​висока ціна.

Самозакриваються напрямні або (Tandembox / InnoTech)

Переваги використання ящиків в меблів для кухні

 • Поліпшення комфорту використання меблів.
 • Поліпшення доступу до що зберігається продукції.
 • Можливість більш ефективного використання простору, наприклад, в шафі під раковиною або простору під шафами в цоколях.
 • Цікаві ефекти в інтер’єрі.

Переваги використання ящиків в меблів для кухні

Недоліки ящиків в кухонних меблів

Як це зазвичай буває в житті, багато цікаві рішення мають також свої недоліки:

 • Вони поглинають частину простору в шафах. Це потрібно враховувати, при розрахунку ємнісних можливостей меблів.
 • Незважаючи на значні можливості, вони мають свої обмеження, коли справа доходить до предметів більшого розміру.
 • Залежно від використовуваних напрямних, може істотно вирости кінцева ціна меблів.

Не існує жодних сумнівів, що ящик завжди був невід’ємною частиною кухонних меблів. Технічний прогрес не стоїть на місці, покращуючи функціональність. Це означає, що, якщо бюджет дозволяє, не варто відмовлятися від сучасних рішень і інновацій, які дозволяють значно полегшити роботу на кухні.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *