Кухонні витяжки: як вибратиКухонні витяжки: як вибрати

Приготування їжі часто відбувається в неприємних умовах: якщо ви смажите рибу, то по кухні і квартирі поширюються різкі запахи, які важко видалити, а якщо вам належить зварити холодець, то ваша квартира протягом 4-6 годин буде піддаватися впливу пара.

Запотівають вікна, запахи смажених котлет або підгоріле пирога, запахи риби, які кілька днів зберігаються в квартирі – всі ці фактори змушують нас подбати про придбання хорошою кухонної витяжки. Яку витяжку для кухні вибрати, на що звернути увагу при виборі, щоб прилад допоміг нам позбутися від кухонних запахів в будинку або квартирі – відповіді на ці питання ви зможете знайти в даній статті.

Кухонні витяжки: як вибрати модель правильно?

Щоб правильно вибрати витяжку, необхідно враховувати кілька факторів:

 • свій власний стиль;
 • розмір кухні;
 • доступ до вентиляційної шахти.

З урахуванням цих та деяких інших чинників слід приймати рішення, яку витяжку вибрати.

Види витяжок

Такі прилади можна розділити з точки зору режимів їх роботи. Ви можете вибрати з таких варіантів, як:

 • витяжки;
 • поглиначі.

Принцип роботи витяжки простіше – вона втягує забруднене повітря і через вентиляційну трубу виводить його назовні (обрив ланцюга).

Поглиначі запахів трохи складніше – вони працюють в замкнутому контурі. На початку повітря попередньо очищається від жиру, а потім від запахів і диму за допомогою звичайних або вугільних фільтрів, а потім очищене повітря повертається назад на кухню.

Витяжка - поглинач без підключення до повітропроводу

Кожна витяжка може працювати, як прилад, який виводить повітря з приміщення назовні, але не кожна зможе виступати в якості поглинача запахів і жиру. У деяких моделях, немає можливості установки вугільного фільтра.

Кухонна витяжка є більш ефективною і економічною. Її підключають до вентиляційної шахти, але це представляється можливим не в усіх приміщеннях. При цьому бажано, щоб на кухні, де встановлений прилад, перебувала додаткова вентиляційна решітка для припливу повітря, щоб тиск в кімнаті могло вирівнятися.

Вартість поглинача вище, оскільки він вимагає періодичної заміни вугільного фільтра – в залежності від інтенсивності приготування їжі заміна може знадобитися кожні 2-6 місяців.

Обдумуючи, як вибрати витяжку на кухню, варто розібратися в їх видах з точки зору конструкції. Класифікація в залежності від розташування конструкції:

 • пристінна;
 • острівна;
 • телескопічна;
 • вбудована;
 • кутова;
 • вбудована в стільницю;
 • та інші.

пристінні – встановлюються безпосередньо на стіні. У верхній їх частині розташований двигун або двигуни і повітропровід, з’єднаний з вентиляційним стояком. Вони ефективні і дуже популярні.

пристінні витяжки

острівні – призначені для великої кухні з плитою, встановленої в центрі кухонного острова. Монтуються вони безпосередньо до стелі над плитою. Такі конструкції дуже естетичні і ефективні, але не підходять для маленьких приміщень, крім того, вони досить дорого коштують.

острівні витяжки

телескопічні – ідеальне рішення для невеликих кухонь. Вони встановлені в корпусі шаф або в нижній частині шафи. Запуск відбувається шляхом витягування купола з ящика, тим самим збільшується площа її роботи.

телескопічні витяжки

Подшкафние – вони, як і телескопічні, прекрасно підходять для невеликих приміщень. Як випливає з назви, вони монтуються під навісними шафами. У порівнянні з іншими типами вони мають низьку продуктивність і призначені для квартир з невеликою кухнею. Від телескопічних вони відрізняються однією деталлю – вони не мають додаткового висувного модуля, який збільшує робочу поверхню.

Подшкафние витяжки

шафові – або вбудовані встановлюються під навісними шафами. Велика частина пристрою захована в шафі. Хороша продуктивність і естетика – це їх основні переваги.

Шафові - або вбудовані витяжки

кутові – монтуються в кутку кухні. Їх параметри істотно не відрізняються від пристінних, але вони підходять для підвішування на двох стінах.кутові витяжки

похилі – їх принцип такий же, як і у телескопічних – вони також збільшують поглинаючу поверхню. Конструкція не розташована над пальниками горизонтально, а під кутом.

похилі витяжки

Вбудовані в стільницю – вони встановлені на тій же поверхні, на якій стоїть плита, докладніше ви можете почитати в статті витяжки, вбудовані в стільницю. Це досить футуристична лінія, сучасна і дорога.

Витяжки вбудовані в стільницю

Щоб відповісти на питання, як вибрати кухонну витяжку, варто проаналізувати всі види приладів і можливості приміщення, в якому вони будуть встановлені. Ви можете також придбати універсальні витяжки для кухні, які можуть бути встановлені під шафою і ізольовано на стіні.

Параметри кухонних витяжок

Розміри

Вибираючи це обладнання, вам потрібно підібрати ширину по ширині плити. Є три загальноприйнятих стандарту:

 • 60 см (більшість приладів);
 • 70 см;
 • 90 см.

На ринку існують також витяжки кухонні з нестандартними розмірами, тобто з шириною 50 і 120 см.

У разі настінних конструкцій можна також, в залежності від висоти приміщення вибрати висоту короба для воздуховода. За стандарт приймається висота стін кухні 2,5 м. Однак короба в більшості випадків є регульованими, вони можуть бути збільшені, за рахунок висунення додаткової секції на потрібну висоту, що дозволяє пристосувати їх розмір до конкретної кухні і до конкретних умов.

Витяжка 120 см

Продуктивність

Наступним важливим параметром є швидкість роботи пристрою, яка вимірюється в м³ / год. Перед тим, як вибрати кухонну витяжку, вам слід визначити кубатуру кімнати, де вона буде встановлена, для цього треба перемножити довжину, ширину і висоту кухні. В ідеалі, протягом години витяжка повинна бути в змозі зробити повітрообмін, в обсязі, який в шість разів перевищує ємність кухні.

Наприклад. Якщо ваша кухня має розміри 3 м на 2,5 м, а висота вересня 2,5 м, то обсяг приміщення складе:

18,75 м³ (3 х 2,5 х 2,5).

Продуктивність приладу в цьому випадку повинна бути дорівнює або більше, ніж 112 м³ / год.

18,75 м³ х 6 = 112,5 м³ / год

Деякі виробники завищують продуктивність своїх приладів і, наприклад, вказують в характеристиці 600 м³ / год, коли насправді на найбільшій швидкості продуктивність складає 450 м³ / год, тому слід вибирати прилади виготовлені надійними брендами.

Кількість швидкостей

Перемикання швидкостей витяжкиЧисло швидкостей – це можливість регулювання швидкості повітрообміну. Найнижча швидкість має найменшу всмоктувальну силу, найвища – найбільшу. Є два способи регулювання потужності всмоктування – за допомогою циферблата або за допомогою кнопок.

Більшість моделей мають кілька швидкостей – від двох до чотирьох. Коли на плиті стоїть тільки чайник, вам не потрібна велика потужність всмоктування, щоб позбутися від пари, для цього достатньо першої швидкості. Це дозволяє економити електроенергію. Найвищу швидкість можна запустити при приготуванні вечері з декількох страв, коли кожна пальник буде працювати – смажити, варити, кип’ятити або якщо ви смажите рибу чи щось підгоріло.

Рівень шуму

Для комфортної роботи на кухні важливий також рівень шуму, який виробляє прилад під час роботи на різних швидкостях. Для комфорту рівень шуму не повинен перевищувати 50 дБ. Звичайно, буде ще краще, якщо рівень шуму буде нижче, ніж 50 дБ. Якщо у вас відкрита кухня, поєднана з вітальнею, то цим параметром слід приділити підвищену увагу. Гучний модель буде заважати членам сім’ї, які перебувають у вітальні вести бесіду, дивитися телевізор або слухати музику. Відповідно до загальноприйнятих стандартів рівень шуму в такому приміщенні не повинен перевищувати 40 дБ. Більш високі рівні вже можуть створювати незручність для мешканців.

На ринку ви можете знайти чимало моделей, які відповідають суворим стандартам, встановленим в ЄС. Як правило, ці значення коливаються в діапазоні близько 50 дБ на найвищій швидкості або трохи перевищують ці значення в допустимих межах.

Функції та аксесуари

Сучасні витяжки можуть мати багато функцій, які допомагають в роботі на кухні.

 • Функція освітлення витяжкиОсвітлення. Воно може бути зі звичайними лампами розжарювання або з енергозберігаючими, в тому числі світлодіодними. Особливо корисна ця функція в темних кухнях без вікон або з вікнами, розташованими далеко від плити або на північній стороні. Як правило, освітлення представлено двома або трьома галогенними лампами.
 • датчики очищення. Незалежно від того, використовується витяжка, як поглинач чи ні, для цього приладу необхідна часта очищення фільтрів від жиру. Фільтром може бути сітка з алюмінію або сталі. Деякі прилади можуть бути оснащені датчиком, який сигналізує про те, що пора очистити фільтри. Більшість фільтрів можна мити в посудомийній машині, але ви повинні переконатися в цьому перед миттям. Увага! Промивання фільтрів з алюмінію при температурі вище, ніж 50 градусів за Цельсієм може знебарвлювати їх. Це не вплине на їх продуктивність, але без сумніву зменшить естетичну привабливість пристрою.
 • таймер. Деякі бренди оснащують свої пристрої таймером. Після закінчення приготування їжі, можна просто запустити функцію повітрообміну на певний час і прилад вимикається сам, скажімо, через 15 хвилин.
 • Датчик запаху. Це варіант для ледачих. Він запускає прилад, коли в повітрі з’являється дим від приготування їжі.

Виробники

Тут представлені світові виробники кухонних витяжок:

 • Akpo
 • Faber
 • Globalo
 • Elica
 • Beko
 • Amica
 • AEG
 • Falmec
 • Gorenje
 • Maan
 • Bosch
 • цукерки
 • Ciarko
 • Electrolux

Сучасна похила витяжка від компанії AEG

Ціни на різні моделі дуже різноманітні. Вони залежать від багатьох чинників, наприклад:

 • тип приладу;
 • розмір;
 • і в значній мірі бренд.

Доступ до величезного асортименту не спрощує вибір. Ви можете звузити область пошуку, визначивши межі свого власного бюджету, а також шляхом вибору типу приладу і мінімальної продуктивності в залежності від розміру кухні. Якщо ви не можете встановити витяжку в безпосередній близькості від вентиляційної шахти, то вам підійде тільки поглинач запахів. Однак слід пам’ятати, що цей варіант є менш ефективним і більш дорогим через додаткової вартості вугільних фільтрів.

Розміщення цього пристрою слід враховувати на стадії проектування кухні. Відгуки на кухонні витяжки ви можете залишити нижче, він допоможуть іншим людям зробити правильний вибір.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *