Кухонний острів з обідньою зоноюКухонний острів з обідньою зоною

Сучасний кухонний острів є цікавим і функціональним рішенням, яке добре працює у великих приміщеннях. Острів створює відокремлену від стін робочу зону, часто він також включає обідню зону, надаючи спільний простір для всіх домочадців і надаючи кухні оригінальний зовнішній вигляд. Проте ця складна система вимагає відповідного планування її розміщення ще на стадії будівництва будинку. Це дозволить нам заощадити багато витрат, так як в цьому випадку організувати необхідні комунікації набагато простіше і дешевше.

Де поставити кухонний острів з обідньою зоною?

Не має ніякого сенсу будувати острів в маленькій замкнутій кухні. Це рішення скоротить і так недостатнє місце в маленькій кімнаті, крім того, зменшить декоративні якості всієї кімнати.

Кухонні гарнітури з островом – це рішення для великої кухні, відкритої для вітальні. Мінімальна відстань між островом і інший кухонними меблями повинно складати 90 см. Однак, переважно розміщувати його на відстані 110-120 см. Дотримуватися такі відстані в невеликих приміщеннях не вдасться. Тому, кухонні острова придатні тільки для приміщень з площею не менше 20 м².

Де поставити кухонний острів з обідньою зоною?

Найкращим чином таке рішення проявляє себе в комбінованих приміщеннях, наприклад, в кухні суміщеної з їдальнею і вітальнею. В цьому випадку, острів буде візуально відокремлювати зону приготування їжі від зони відпочинку. Таке зонування буде позитивно впливати на привабливість інтер’єру. Пам’ятайте, однак, що між островом і іншими елементами меблів має бути не менше 80 см для проходу. Завдяки цьому, ви зможете вільно переміщатися на кухні.

Де поставити кухонний острів з обідньою зоною?

Де поставити кухонний острів з обідньою зоною?

Розміри кухонного острова

При створенні проекту кухонного острова ви повинні, перш за все, подумати про обладнання і функціональності. Це фактори, які найбільшою мірою впливають на розмір острова. Залежно від того, яке обладнання ми хочемо включити в конструкцію і які функції їй надати, змінюється розмір. Розглянемо основні варіанти обладнання та відповідні їм розміри.

Маленький кухонний острів

Найменше місця займає острів, який має тільки стільницю, однак, він є найменш ефективним. Щоб урізноманітнити інтер’єр вам знадобиться невеликий острівець з функцією бару, де можна посидіти за чаєм або кавою.

Маленький кухонний острів

Кухонний острів з плитою

Трохи більший простір займе острів з плитою. Сама плита має ширину не менше 60 см, а по її сторонам має бути, принаймні, 40 см стільниці. Це означає, що мінімальна ширина кухонного острова з плитою становить 140 см, а мінімальна ширина кухні для нього повинна складати 3 метра, за умови, що біля стіни немає меблів.

Кухонний острів з плитою

Багатофункціональний кухонний острів з барною стійкою і обідньою зоною

Багатофункціональний острів найбільший і наділений безліччю корисних функцій. Така конструкція, звичайно, займає найбільше місця.

Багатофункціональний кухонний острів з барною стійкою і обідньою зоною

Він може включати в себе:

 • обідню зону,
 • барну стійку,
 • плиту,
 • раковину.

Ми повинні додати до ширини стільниці ширину раковини або барной стійки, або обідньої зони. Барна стійка може перебувати на деякому підвищенні. Таким чином, цей тип конструкції може поміститися тільки на кухні, площа якої більше стандартної, такій споруді необхідно великий простір. Пристрій такої конструкції на занадто маленькій кухні не відповідає практичним і естетичним вимогам і буде незручним і негарним.

Варто також заздалегідь підрахувати витрати на організацію такої кухні. До кошторису вам доведеться включити:

 • спеціальні меблі з усіма побутовими приладами,
 • монтаж меблів і техніки,
 • підведення труб і стоків, а також електрики.

Всі ці операції можуть збільшити бюджет на кухню на 50%.

Яка техніка та обладнання необхідні для кухонного острова?

Все залежить від передбачуваної корисності споруди. Найпростіші острова, як зазначалося вище, обладнані тільки стільницею. Єдиним обов’язковим обладнанням в цьому випадку є освітлення.

Проте в будинках, як правило, влаштовують багатофункціональний острів, оснащений раковиною, плитою та іншої вбудованої малої побутової технікою. В цьому випадку, необхідно запланувати підведення сантехніки, електропроводки, можливу установку газу і систему вентиляції.

Що потрібно зробити ще на етапі будівництва будинку або ремонту квартири?

На етапі будівництва будинку ви повинні забезпечити підведення всіх комунікацій, які потребують ваше обладнання.

Особливо важливе значення мають: 1. газопровід. Газопровід повинен бути передбачений ще в будівельному проекті, так як він вимагає узгодження з газовою службою. Пам’ятайте, що шланги подачі газу не можуть бути закриті. Це означає необхідність прокладки кабелів по стелі, що дає сумнівний декоративний ефект, звичайно якщо тільки ви не створюєте дизайн в стилі лофт, де всі труби і кабелі є окрасою і родзинкою інтер’єру. Також буде потрібно установка каналу вентиляції. Ця установка вимагає гарного планування на етапі розробки проекту. На практиці виявляється, що подача газу в таку систему – це досить дороге задоволення, тому багато хто робить вибір на користь електричної плити.Яка техніка та обладнання необхідні для кухонного острова
 2. Водопровід і каналізація. Багатофункціональний острів може бути оснащений раковиною і посудомийній машиною. Такий варіант вимагає установку системи водопостачання та каналізації. На етапі будівництва будинку необхідно визначити точне місце розташування сантехніки. Це дозволить нам провести водопровідні труби і каналізацію в підлозі. Слід пам’ятати, що зливна труба повинна бути виконана з невеликим ухилом (від 4 до 5%). Іноді з’ясовується, що проведення труб в підлозі неможливо, так як він невисокий і не дозволяє зробити необхідний ухил.Яка техніка та обладнання необхідні для кухонного острова
 3. вентиляція. Якщо ви плануєте встановити кухонну плиту, то вам буде потрібно хороша система вентиляції. Варто подумати про це на етапі будівництва. Над плитою повинна бути ефективна витяжка, за допомогою якої забруднене повітря повинен бути поглинений і видалений по вентиляційних каналах. Система вентиляції буде проходити по стелі. Проте вона не зіпсує інтер’єр, так як ми можемо легко замаскувати труби в підвісній стелі.Яка техніка та обладнання необхідні для кухонного острова
 4. Електрика не повинно викликати великих проблем, але ми повинні також запланувати його підведення заздалегідь. Кухонні острова з плитою повинні мати дві точки. Перша буде проходити уздовж стелі і постачати електрику витяжці, друга повинна проходити під підлогою в спеціальному пазу і забезпечувати всі електрообладнання. Перед установкою треба визначити потужність всіх пристроїв. У деяких випадках вам буде потрібно трифазна проводка, яка забезпечує достатню потужність.

Що ще треба мати на увазі?

Кухонний острів з обідньою зоноюКожен кухонний острів може бути елегантним і функціональним елементом інтер’єру. Проте він повинен бути сконструйований також з урахуванням основних принципів ергономіки та індивідуальних потреб.

У деяких випадках буде доречний великий, багатоцільовий острів з міні-баром. В інших – звичайний простий острів зі стільницею і робочою зоною. Тому, перед тим як приймати остаточне рішення слід проаналізувати ваші реальні потреби, оцінити спосіб життя, і вибрати найбільш підходящий варіант.

Кухонний острів з обідньою зоною

Варто враховувати також стиль інтер’єру квартири або будинку і вибрати відповідні матеріали. Кухонні острівці є центром кухні, привертають увагу і роблять великий вплив на інтер’єр кімнати. Тому варто вибирати оптимальне рішення, яке відповідає як нашим практичним потребам, так і стилю приміщення.

Нижче представлені різні варіанти в різних стилях, як можна облаштувати кухонний острів з фото.

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Острів – це модне і функціональне рішення для власників великої кухні. Він доступний з будь-якого боку стільниці і є додатковим місцем для шафок і на відкритих просторах може візуально відокремити кухню від житлової площі.

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють зробити конструкцію справжньою окрасою вітальні, в цьому вам допоможе дерево і натуральний камінь на стільниці.

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Дуже зручний острів з обідньою зоною, призначення якого підкреслюють підвісні елегантні світильники.

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

У великій кухні, яка використовується великою родиною, острів є додатковим, затребуваним простором для шаф і стільниці.

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

При плануванні ви повинні також думати про те, з чого зробити підлогу навколо конструкції. Площа перед робочим простором доцільно обробити керамічною плиткою, а перед обідньою зоною – ламінатом або дерев’яними панелями.

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Щоб кухня добре виконувала свої завдання, вона повинна бути добре освітлена. Корисними будуть як традиційні лампи, так і LED освітлення у вигляді лампочок і світлодіодних смужок, які кріпляться на п’єдесталах, карнизах або по краях меблів.

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Лаковані фасади меблів і різнорівневі полки зроблять конструкцію унікальною і дуже декоративною.

Як можна облаштувати кухонний острів - фото

Хорошим рішенням буде така конструкція не тільки в сучасному інтер’єрі, але і в класичному.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *