Кутова раковина для кухніКутова раковина для кухні

Планування кухні є непростим заняттям, починаючи від вибору стилю, елементів меблів і устаткування. Раковина є незамінним елементом на кухні, задовольняючи потреби не тільки функціональні, але і декоративні. Коли у вас з’являється посудомийна машина, розмір мийки перестає бути ключовим фактором. Нам не потрібен великий, двокамерний монстр, який обмежує нашу цінну робочу поверхню. Велика частина посуду буде митися в посудомийній машині, а нам буде достатньо придбати однокамерні модель. Однак в разі облаштування кутовий кухні у нас залишається місце в кутку, яке часто майже не використовується, тут можна зручно і естетично розмістити раковину будь-якого розміру – від маленької, до дуже великий.

Кутові раковини дозволяють краще використовувати простір, по крайней мере, часто невикористану частину кухонної стільниці в кутку. Крім того, установка раковини в кутку дозволяє отримати велику безперервне простір стільниці. Це рішення працює як в великих, так і в маленьких кухнях. Що ж треба знати, встановлюючи кутові раковини на кухню?

Кутова раковина для кухні – як вибрати

Облаштовуючи кутові кухні з раковиною в кутку, ми можемо вибрати більший розмір раковини, модель забезпечену стекателя і додатковою камерою. Ця площа в кухонній стінці, як правило, залишаються незайнятої, тим самим поставивши навіть великого розміру кутову раковину для кухні, ми не зменшимо функціональність робочої зони. Крім того, під час установки в кутку часто виходить додатковий вільний простір між раковиною і стіною. Це місце можна використовувати для зберігання коштів для миття посуду і раковини, мила і губок.

Кутова раковина для кухні

Кутова раковина для кухні

У кутку можна встановити також сушилку для посуду, яка буде доповнювати водостічну поверхню. Тут з’явиться додаткове місце для крана з фільтрованої водою або для фільтра-глечика. Таким чином, ми будемо використовувати цей простір на стільниці по максимуму.

Кутова раковина для кухні

Тумба кутова під раковиною кухні – як використовувати простір?

Кутовий шафа під раковиною кухні є одним з найскладніших елементів меблів з точки зору раціонального використання її простору. Її використання додатково ускладнюється наявністю сифона для раковини. На допомогу приходять спеціальні контейнери для кутових шаф, шафи-карго, які раціонально використовують простір і полегшують доступ до вмісту шафи, завдяки тому, що весь вміст виїжджає назовні разом з дверцятами тумби.

Кутові раковини на кухню – фото різних типів

Якщо ви хочете купити кутову раковину для кухні, варто розібратися в їх різновидах. Стандартні кутові моделі в формі літери «Г» призначені виключно для установки в кутовій частині стільниці. Вони, як правило, складаються з двох камер і зливу.

Кутові раковини на кухню - фото різних типів
Іншим, більш універсальним рішенням буде раковина, яка може розташовуватися як в кутку столу, так і в іншій його частині. За формою такі моделі нагадують трапецію або розгорнуте віяло. Вони пропонують велику свободу при організації простору, а при зміні кухні можна без проблем змінити положення раковини і нам не потрібно купувати нову модель.Кутові раковини на кухню - фото різних типів

Кутові раковини на кухню - фото різних типів

Раковини можуть бути виконані з композитних матеріалів, що імітують камінь або з нержавіючої сталі. Композити забезпечують виняткову стійкість до механічних пошкоджень, барвників, хімічних речовин і ультрафіолетових променів. Але цей матеріал може стати тьмяними через неправильного догляду.

Трохи менш стабільними є моделі з нержавіючої сталі. Але вони також здатні витримувати вплив високих температур, ударів або агресивні миючі засоби, однак їх не варто піддавати занадто екстремальним випробуванням.

Якщо ви проводите багато часу на кухні, при виборі матеріалу найбільш важливими будуть дві характеристики:

  • довговічність,
  • стійкість до зовнішніх чинників.

Ось чому дуже великий інтерес викликають моделі з граніту і стали. Гранітні моделі поєднують в собі естетичний зовнішній вигляд і відмінні практичні якості. Стійкість до впливу тепла, стирання, тріщин і бруду – це технічні параметри, які забезпечують їх тривалу експлуатацію. Дуже популярні також сталеві моделі, як і граніт, вони мають велику гарантію використання (до 10 років).
Такі моделі мають великий відсік, який забезпечує зручну мийку навіть великих каструль, і маленький, в якому можна висушити посуд, обполіскувати фрукти і овочі або розморожувати м’ясо і рибу. Вони можуть бути покриті антибактеріальним покриттям, яке блокує утворення і зростання бактерій на поверхні, так що поверхня залишається чистою.

У кутку стільниці можна також встановити стандартну прямокутну раковину із зливним отвором – стекатель розміщується в центрі в кутовій частині і займає це важкодоступне простір.

ергономічна раковина

При виборі найбільш зручного місця для зони миття, треба мати на увазі принципи ергономіки. Якщо площа кухні і розташування каналізації і водопроводу дозволяють, то бажано дотримуватися цих принципів розташування, щоб вся кухня була комфортною.

  • У добре спроектованої кухні раковина знаходиться між зоною зберігання продуктів і зоною їх приготування, тобто між холодильником і робочою зоною.
  • Зона миття повинна відокремлювати вільну частину робочої поверхні, яка використовується при приготуванні їжі з мінімальною шириною 60-80 см. У цій частині будуть розташовуватися немиті овочі або м’ясо. Потім вони будуть тут нарізатися і готуватися до термічній обробці.
  • У разі правшів, слив повинен знаходитися на лівій стороні зони приготування їжі, а в разі лівшів – на правій.

Вибір зробити непросто, і є багато критеріїв, які впливають на прийняття рішення – це розмір кімнати, кухонних меблів, фінансові можливості і стиль інтер’єру. Не варто забувати, однак, що раковину купують на багато років і замінити її часто неможливо без зміни стільниці. Не обов’язково найпопулярніша модель, представлена ​​на ринку, зможе задовольнити всі наші функціональні і естетичні вимоги. Варто подумати про це перед покупкою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *