Кутові кухонні гарнітури для маленької кухні – фотоКутові кухонні гарнітури для маленької кухні - фото

Меблі в маленькій кухні повинна враховувати не тільки розмір інтер’єру, але і наші потреби. Тому важливо на стадії проектування правильно розробити дизайн кутових кухонних гарнітурів.

Плануємо кутові кухонні гарнітури для маленької кухні

Меблі в маленькому кухні повинна бути красивою і функціональною. Іноді це є проблемою в маленькому інтер’єрі, так як виходить, що у нас є багато речей для зберігання і мало місця, де їх можна розмістити.

У маленькій кутовій кухні ми повинні подбати про 3-х основних зонах, які забезпечують нам достатню функціональність і комфорт, це:

 • зона приготування їжі,
 • зона зберігання,
 • зона миття.

Плануємо кутові кухонні гарнітури для маленької кухні

Як правило, робота на кухні починається від холодильника, триває на стільниці та в раковині, і закінчуються плитою або духовкою. Таким чином, технологічний процес включає різні етапи:

 • попередня обробка продуктів – відбувається між холодильником і раковиною;
 • мийка – в раковині;
 • чиста обробка – здійснюється в раковині, на стільниці;
 • термічна обробка – на плиті або в духовці, мультиварці і т.п .;
 • оформлення і подача блюд – на стільниці.

Всі ці зони повинні бути сплановані при проектуванні гарнітура для маленької кухні. І це не примха – це принцип, який використовується дизайнерами. Всі ці зони повинні становити технологічний трикутник або пряму. У кутовій кухні це може бути трикутник.

Планувати кухонний гарнітур треба так, щоб біля холодильника була розташована стільниця, а між плитою (варильною поверхнею) і раковиною була основна робоча поверхня. У зовсім маленькій кухні робоча поверхня може бути тільки одна і її частина може бути зайнята приладами – хлібопічка, мультиварка, кавоварка, і т.п., тому головна стільниця, на якій буде проходити обробка продуктів повинна знаходитися між плитою і раковиною.

Безумовно, не всі і не завжди вдається реалізувати, тому що розташування кухонного обладнання залежить від комунікацій (водопроводу та каналізації, вентиляції, газопроводу).

Кутові кухонні гарнітури для маленької кухні – фото

Дизайн кутових кухонних гарнітурів і простора меблі

У маленькій кухні один з найважливіших питань – це хороша організація кухонних шаф, тому добре продуманий кухонний гарнітур має першорядне значення. Хорошим варіант для маленького приміщення буде високий кутовий кухонний гарнітур. При цьому на одній зі стін він може займати весь простір знизу доверху.

Кухонний острівВажливим питанням, особливо якщо ви зважилися на невеликі навісні шафи, є ємні нижні шафи. Також варто подумати про маленькій кухні з островом, який відокремить кухню від вітальні, і може бути додатковим місцем, де можна заховати речі і обладнання.

Кольори меблів

Ми також повинні пам’ятати про квіти гарнітура в маленькій кухні: світлі тони кухонних меблів допоможуть збільшити невеликий інтер’єр. Ця істина відноситься не тільки до маленької кухні. Всі невеликі кімнати в світлих кольорах здаються більш просторими і оптично виглядають більше. Це може бути білий, або інший нейтральний колір, можна змішувати білий з іншими квітами.Крім того, світлі і пастельні кухні виглядають дуже стильно й елегантно. Пол в такій кімнаті також повинен бути в світлих тонах. Краще відмовитися від використання матеріалів, покритих густими візерунками, оскільки вони мають тенденцію переповнювати простір.

Цікаві рішення

Структура гарнітура повинна бути адаптована до форми кімнати, він повинен використовувати максимальну кількість доступного простору, щоб бути функціональним.

Кутові кухонні гарнітури

Кутові кухонні гарнітури дозволяють отримати більше шаф і просторіші шафи, які будуть в змозі вмістити всі горщики або великі побутові прилади, такі як соковижималка, кухонний комбайн і т.п. В сучасних меблів дуже раціонально використовується простір, завдяки таким рішенням, як:

 • цікаві рішенняшафи-карго;
 • висувні каруселі для кутових шаф;
 • розширений підвіконня;
 • висувні стільниці.

Сучасні конструкції надають нам численні можливості по використанню невеликого простору. Система напрямних пропонує нам безліч зручностей. Нам не потрібно заглядати в кінець шафи і дістати весь посуд, щоб дістатися до далеких кутів тумби. Однак ми повинні зважати на той факт, що така система, на відміну від звичайної, забирає деякий корисний простір.

Робоча поверхня стільниці є визначальним фактором комфорту для людини, який буде не ній працювати. Проте, в невеликих гарнітурах її дефіцит – це поширена проблема. Установка всіх необхідних аксесуарів і пристроїв може привести до того, що просто не буде місця для приготування їжі.

Дуже гарне рішення – це додаткова висувна стільниця, яка розширює робочу зону.

додаткова висувна стільниця

Розширений підвіконня

Не кожна кімната має вікно, але його також можна використовувати, розширивши підвіконня і зробивши з нього зручну стільницю. Вона може виступати як робочою зоною зі стільницею або раковиною, так і в якості обіднього столу. Включення підвіконня в стільницю дозволяє збільшити площу робочої поверхні і, отже, простір і функціональність самої кімнати.

Розширений підвіконня

Розширений підвіконня

Багато з нас, стикаються з питанням, як функціонально облаштувати невелику кухню. Для вирішення цього питання слід брати до уваги безліч чинників, щоб ця кімната була практичною і зручною. Кутові гарнітури – це дуже вигідне рішення для невеликої кухні. Власники таких меблів отримають набагато більше місця для зберігання посуду, продуктів і устаткування, а при грамотному плануванні і правильному використанні кольорів візуально розшириться простір.

Таким чином, облаштування в невеликій кухні затишного простору – це не настільки велика проблема, як здається на перший погляд. Крім того, вона має перевагу, так як в ній нам не доводиться долати велику відстань між робочою стільницею і відповідними меблями і технікою, а всі необхідні аксесуари ми маємо завжди під рукою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *