Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбиранняНавіть найзапекліші скептики визнають переваги використання ламинатного підлогового покриття в будинку або в квартирі. Все виглядає відмінно, але у ламелей є неприємна особливість – скрипіти під навантаженням при ходьбі. Зрозуміло, що хочеться прибрати скрип ламінату без розбирання, хоча, можливо, це не найкращий метод боротьби з неприємними звуками, але цілком реальний. Потрібно лише розібратися і з’ясувати причини появи скрипу ламінату, а ліквідувати проблему – це справа техніки.

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання
Обробка мастилом дозволяє прибрати скрип мінімум на рік

Чому скрипить ламінат

У тому, що ламелі під сильним навантаженням можуть видавати скрип, немає нічого дивного. Для того щоб зрозуміти причини скрипу ламінату, потрібно лише згадати, що звук з’являється тільки при ковзанні кромки однієї деревно-волоконної плити щодо іншої. І чим сильніше притиснуті кромки один до одного, тим вище сила тертя і, відповідно, сильніше скрипить ламінат в квартирі.

Умов для виникнення скрипу ламінату не так вже й багато, майстри зазвичай вказують лише три основні причини:

  • Порушення правил укладання ламінату;
  • Перезволоження або пересушена підставу, поява водяної пари під ламінатним покриттям;
  • Бракований матеріал, або в замок укладено недостатня кількість герметика.

Добре відомо, що будь-який ламінат скрипить при ходьбі після укладання, це неминуче, і не варто впадати в паніку, якщо з’являться ледь помітні звуки на стиках в торцях ламелей.

Важливо! Ефект притирання або усадки замків не може тривати більше однієї-двох тижнів. Все залежить від характеристик підкладки, розмірів приміщення і розміру зазорів між ламелями.

Причому сам звук притирання поверхні дещо відрізняється від противного скрипу бракованого або перетягненого ламінату. Тому, навіть якщо підлогове покриття було укладено власними силами, не полінуйтеся запросити майстра, який на слух визначить, наскільки правильно скрипить підлога.

Як прибрати скрип ламінату

Найбільш поширена помилка, якої припускаються господарі ще в процесі планування підлогового покриття, пов’язана з невідповідністю температурного режиму в приміщенні. Наприклад, ламінат може бути покладений в коридорі або безпосередньо на виході на лоджію або балкон. Потоки холодного і гарячого повітря, коливання вологості повітря призводять до появи на бетонній основі мікроконденсата. Якщо при укладанні нового ламината не використовувалася пароізоляційна мембрана, бетон не грунтувати, а стики не ущільнювався захисним мастилом, то не потрібно дивуватися, чому, з яких причин новий ламінат скрипить вже другий рік.

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання
Як усунути скрип в ламінаті через нерівного підстави

З усіх можливих причин найбільш вірогідною є неправильна підготовка підстави. В першу чергу недотримання допустимої величини перепаду поверхні для ламінату і конкретного типу підкладки. Прибрати скрип в ламінаті можна двома способами:

  • Зняти шар ламелей і на ділянках з’єднання на торцях плит укласти вирівнюють латки з картону. Спосіб не дуже надійний, але рятує в разі, якщо ламінат досить старий, і немає можливості його замінити або вирівняти підставу;
  • Якщо ламінат новий, то кращий спосіб позбутися від скрипу – це зняти покриття і додатково вирівняти стяжкою чорнову підлогу. Це більш ефективно, поки ламелі НЕ притерлися один до одного на з’єднаннях.

Перш ніж знімати покриття, необхідно відзначити місця, де були встановлені меблі та найбільш важкі предмети інтер’єру. Найчастіше вага шаф, розставлених по периметру кімнати, змушує в центрі приміщення покриття підніматися, відповідно, з’являються хлопки і скрипи. У такій ситуації в центрі кімнати роблять невелике перевищення чорнової підлоги по рівню, а по периметру планують зниження рівня на 1-2 мм. Якщо зробити все правильно і зібрати раніше укладений ламінат в тій же послідовності, як він був в перший раз, то скрипу бути не повинно.

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання
Якщо точно відомо місце з «ямкою», де скрип ламінат найбільш сильний, то можна не розбираючи покриття залити під панель пробку з герметика

Як усунути скрип ламінату через підкладки

Найпростіше встановити причину періодичних скрипучих звуків, пов’язаних з підкладковим матеріалом. В цьому випадку можна навіть побачити своїми очима, як під навантаженням прогинається лінія стику з одночасною появою скрипу. Причина такого явища – це занадто велика товщина підкладки. Для якісного ламінату рекомендується матеріал товщиною не менше 2 мм, якщо укласти полотно в 5-7 мм, що нерідко робиться, щоб утеплити підлогу, то не просто з’явиться скрип, існує реальний ризик зламати замки на з’єднаннях.

Тому покриття в місцях найбільшого прогину можна розібрати, укласти латку і повернути панель ламінату на місце. Якщо ж картина з прогинами і скрипом спостерігається по всьому приміщенню, то краще замінити підкладку повністю. Наприклад, викинути спінений поліетилен і купити хороший мат з пресованої хвої.

Як виправити скрип ламінату через сміття

Формально залишки стружки і пилу на чорновій підлозі ніяк не впливають на появу скрипу або його відсутність. Ламінат буде скрипіти тільки в тому випадку, якщо дрібний пил, що утворилася після нарізки ламелей болгаркою, потрапить в замки на лінії торцевого з’єднання.

Особливо страждають скрипом дорогі брендові марки ламінату, у яких на торцях використовується пластикова вставка. В цьому випадку скрип з’являється через скупчення пилу саме на поверхні пластика. Видалити її можна тільки одним способом – розібрати і очистити стик. Один з варіантів такого ремонту наведено на відео:

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання

Для недорогих марок ламінату можна спробувати ліквідувати причину скрипу звичайної продувкою щілин повітрям. Подібну процедуру завжди рекомендується робити відразу після укладання ламінату, незалежно від того, видає чи підлогове покриття неприємні звуки чи ні. Якщо площа ламинатного покриття невелика, то продути стики можна навіть автомобільним насосом. Для більш складних ситуацій рекомендується використовувати компактний електричний компресор.

Як позбутися від скрипу ламінату через температурного зазору

Першим і головним винуватцем появи неприємних скрипучих звуків є неправильна установка зазорів на стиках. Зрозуміло, скрип в першу чергу виникає через тертя крайок на торцях сусідніх ламелей. Величину температурного зазору необхідно контролювати ще на етапі укладання ламінату, інакше можна отримати гарний підлогу зі скрипом по цілком пересічним причин:  • Поспіх при укладанні. Перед тим як монтувати ламелі, матеріал повинен пролежати в приміщенні не менше двох-трьох діб, «прийняти» температуру і вологість повітря. Інакше після укладання, навіть за умови витримування зазорів, плити набухнуть домашнім вологим конденсатом, і все температурні зазори зникнуть;
  • Ігнорування вимог щодо облаштування компенсаційного шва. Найчастіше операцію остаточної підрізування ламелей по периметру кімнати не роблять, який вийшов зазор між стінкою і торцем, такий і залишають, все одно стик буде закритий плінтусом.

Важливо! На кожен метр ширини кімнати між сусідніми ламелями зазор повинен бути не менше 1 мм. Тобто в кімнаті шириною 3 м зазор на стиках повинен становити не менше 3 мм.

Щоб позбутися від скрипу, в першу чергу необхідно демонтувати плінтус і за допомогою кутової пилки підрізати кромку таким чином, щоб вийшла щілину шириною не менше 12-15 мм.

Спосіб збільшити стик вже укладеного ламінату

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання

Другим етапом необхідно вирівняти зазори в місцях скрипу. Для цього на поверхню ламелі наклеюють двосторонній скотч, поверх укладають брус довжиною не менше 50 см і акуратно, дерев’яним молотком підбивають плиту в необхідному напрямку так, щоб збільшити зазор. Зрозуміло, що подібну процедуру доведеться виконати по всій поверхні ламинатного покриття.

Як зробити, щоб ламінат не скрипів через притирання замків

Як не дивно, але основною причиною, по якій укладені, абсолютно якісні красиві ламелі починають скрипіти, залишається низька кваліфікація укладальника покриття.

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання
Замки потрібно правильно поєднувати, і лише потім підбивати ламінат

На брендовому ламинате лінія з’єднання буде видавати скрипи тільки в тому випадку, якщо в процесі складання замок не був закритий до кінця. Причиною цього можуть бути самі різні обставини. Це може бути пил, дрібна стружка, занадто тугий замок, який чомусь ніхто не хоче сумлінно замикатися і підтискати за допомогою переносної струбцини. В результаті на лінії з’єднання утворюються перекоси і точки напруги, які і видають скрипучі звуки.

Якщо ламінат укладається на хвойну підкладку, то можна навіть акуратно пройти по укладених ламелей і переконатися в тому, що з’єднання на торцях не видані звуків, не мають випинання або прогину поверхні.

Як усунути скрип ламінату за допомогою мастила швів

Хороший спосіб попередити можливу появу скрипу – це використання спеціального монтажного герметика. Один з варіантів мастила для ламінату від скрипу наведено на фото нижче.

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання
Мастило знизить тертя в стику і прибере воду

Перевагою такої технології є те, що плівка з силікону покриває внутрішню поверхню, і навіть при взаємній ковзанні ніяких звуків не буде. Важлива функція мастила – це захист від вологи. Чим більше води потрапить в замок, тим сильніше буде скрипіти ламінат.

Як виправити скрипіння ламінату без розбору

Трапляється так, що навіть після проведення всіх профілактичних заходів, в тому числі запила деформаційного шва, вирівнювання розміру зазорів на з’єднанні, особливо на торцях ламелей, усунення місць з підвішеному крайками не дає необхідного результату. Так буває з ламінатними покриттями, що прослужили як мінімум 3-5 років. Це проблема не тільки ламінату, сильний скрип може видавати дерев’яний штучний паркет, мозаїчні набори з секцій. Причиною подібного явища залишається всихання і деформація замків, простіше кажучи, місця з’єднань зношуються, і з’являється люфт. Захисне покриття поступово стирається, збільшується поглинання вологи, і, як результат, замок починає видавати скрипи.

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання
Якщо ламінат зі вставкою (синього кольору) то без змащення не обійтися

Ліквідувати скрипучі звуки можна трьома способами:

  • Використовувати силіконове масло для обробки гумових ущільнювачів на автомобільних стеклах і металопластикових вікнах;
  • Використання розморожуючою суміші ВД-40. Вона не призначена для роботи з деревиною, але, як тимчасовий захід, може використовуватися для усунення скрипу;
  • Використовувати саморобну порошкову мастило для дерев’яних виробів.

Зрозуміло, що кожен з наведених матеріалів володіє певним ступенем ефективності. Якщо потрібно прибрати скрип негайно, то, можливо, силікон в аерозолі буде найкращим рішенням. В інших випадках бажано поекспериментувати з матеріалами.

Аерозоль WD-40 являє собою суміш спирту з камфорним маслом, тому при нанесенні матеріалу на стик потрібно бути вкрай акуратним. Відмити краплі і сліди після обробки буде неймовірно складно, тому попередньо можна наклеїти скотч. Технологія боротьби зі скрипом ламінату приведена на відео:

Набагато цікавішою виглядає обробка силіконовою змазкою від скрипу для ламінату. Це досить в’язкий матеріал, тому його краще наносити невеликими порціями за допомогою леза ножа або шпателя. Розпорошувати з аерозолю не має сенсу, так можна зіпсувати ламинатное покриття.

Ламінат: чому скрипить, як відремонтувати без розбирання
Свічка обов’язково повинна бути воскової

Позбутися від скрипу можна також за допомогою малого порошку, натертого з замороженої воскової свічки, їх можна купити в церковній лавці або в магазині, головне, щоб при кімнатній температурі матеріал був м’який і пластичний. Натерту пил акуратно засипають у шви, поверхню протирають пензликом, для того щоб видалити залишки, і прогрівають промисловим феном при температурі не більше 80оС.

Порошок оплавляется і розтікається всередині замку, в результаті скрип пропадає надовго. Усередині з’єднання утворюється свого роду тверда мастильна плівка, що не висихає і не вбирає матеріалом ламелі.

Профілактика появи скрипів ламінату

Для того щоб нове покриття не скрипіло навіть після генерального прибирання приміщення, ламінат необхідно регулярно обробляти захисними мастиками.

Якщо немає нічого підходящого, то шви можна затерти матеріалом для полірування меблів, або, на худий кінець, використовувати саморобну полірувальну пасту на основі воску і вазелінового масла. Всі вони досить добре висихають і закривають замок від попадання вологи.

Обробляти потрібно не менше одного разу на півріччя, бажано попередньо ретельно видути пил, висушити стики за допомогою повітря. Така профілактика ніяк не впливає на зовнішній вигляд ламинатного покриття, але при цьому істотно зменшує ризик появи скрипів.

Висновок

Підбираючи засоби для того, щоб прибрати скрип ламінату без розбирання покриття, найкраще використовувати тверді речовини. Той же силікон або ВД-40 мають схильність до вбирання в деревно-стружкових основу ламинатного покриття. В результаті домашній пил буде добре прилипати саме на стиках, і прибрати мастило зі слідами бруду навіть за допомогою миючих засобів буде нелегко.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *