Ландшафтний дизайн заміського будинку своїми рукамиЛандшафтний дизайн заміського будинку своїми руками

Облаштовуючи заміський будинок і ділянку, нерідко питання організації ландшафтного дизайну приділяють недостатню кількість уваги. Але добре продуманий дизайн ділянки навколо заміського будинку зробить його не тільки красивим, але і підвищить його функціональність.

Словосполучення «ландшафтний дизайн», як правило, асоціюється з гарним парком з клумбами і ставками, квітковими конструкціями і декоративної альтанкою, до якої ведуть симпатичні доріжки. Однак, щоб домогтися позитивного ефекту, нам потрібно досить багато зусиль. Іноді ж у нас немає ні часу, ні коштів, а часом і розмір саду не дозволяє нам пристрій мініатюрного парку. У цьому випадку варто продумати, як своїми руками облаштувати ландшафтний дизайн заміського будинку, покладаючись на свою власну винахідливість. У цьому вам допоможуть деякі поради, наведені нижче.

Ландшафтний дизайн заміського будинку своїми руками, фото цікавих реалізацій

Ландшафтний дизайн – це свого роду мистецтво, яке полягає в умінні красиво і раціонально облаштувати ділянку, що прилягає до будівлі. У разі заміського будинку зазвичай дизайн ландшафту включає:

 • дерева, чагарники, квіти, облаштування газону і інших зелених насаджень – їх раціональне розташування з точки зору агротехніки, зручності та естетики;
 • будівлі і споруди (сам заміський будинок і різні будови – підсобні приміщення, альтанки, літня кухня);
 • ставки і озера, фонтани;
 • різні декоративні елементи.

Ландшафтний дизайн заміського будинку, фото

Ландшафтний дизайн заміського будинку, фото Ландшафтний дизайн заміського будинку, фото Ландшафтний дизайн заміського будинку, фото

Нижче представлений ландшафтний дизайн заміського будинку, фотогалерея цікавих реалізацій облаштування ділянки різних розмірів.

Ставки і водойми в ландшафтному дизайні заміського будинку, фото

Ставки і водойми в ландшафтному дизайні Ставки і водойми в ландшафтному дизайні Ставки і водойми в ландшафтному дизайні Ставки і водойми в ландшафтному дизайні

Композиції з натурального каменю в ландшафтному дизайні заміського будинку, фото

Композиції з натурального каменю в ландшафтному дизайні Композиції з натурального каменю в ландшафтному дизайні Композиції з натурального каменю в ландшафтному дизайні

Квітники та клумби, композиції з різних рослин

Квітники та клумби, композиції з різних рослин Квітники та клумби, композиції з різних рослин Квітники та клумби, композиції з різних рослин Квітники та клумби, композиції з різних рослин

Плануючи розташування цих елементів в ландшафтному дизайні заміського будинку своїми руками, слід враховувати площу ділянки, його рельєф, особливості ґрунту, агротехнічні умови вирощування різних рослин, естетичні функції рослин, способи створення композицій, комунікації і т.д.

Ландшафт заміського будинку зазвичай включає:

 1. велику зелену зону, що включає:
  • газон;
  • декоративні рослини (дерева, чагарники і квіти);
  • сільськогосподарські рослини (фрукти і овочі, зелень);
  1. куточок для відпочинку (альтанка, лавки, пергола, майданчик для барбекю або гриля);
  2. доріжки і стежки;
  3. інші елементи декору.

  Розглянемо докладніше варіанти організації ландшафтного дизайну заміського будинку.

  Ландшафт заміського будинку

  Закладаємо газон, клумби, город

  Основу ландшафтного дизайну заміського будинку становить зелений фон – це газон і зелені насадження. Красивий і доглянутий газон, город і клумби є гордістю кожного будинку. І якщо тільки ми заплануємо місце для овочів або клумби з травами, на додаток до естетичної функції, ми також можемо задовольнити практичні цілі.

  Закладаємо газон, клумби, город

  Вирощування улюблених овочів і фруктів – це найкращий спосіб забезпечити сім’ю свіжими і екологічно чистими продуктами. Створення та догляд за городом не вимагає дуже багато зусиль. Найбільш важливими заходами є вибір місця, підготовка грунту і регулярний полив і прополка.

  Закладаємо газон, клумби, город

  Простір в саду, де вирощуються овочі і трави, повинно бути відповідним чином підготовлено. Грунт вимагає розпушування та видалення бур’янів, щоб створити рослинам найкращі умови для вирощування. В іншому випадку наші зусилля будуть витрачені даремно, і результати будуть дуже скромними. Закладка городу і газону включає кілька етапів.

  1. Перший крок, з якого слід починати ятати городу – це вибір місця. В ідеалі, бажано спланувати вирощування овочів на добре освітленій ділянці, в захищеному від вітру місці, з родючою, проникною і швидко прогріваються.
  2. Потім обрану ділянку повинен бути ретельно очищений від рослинних залишків та каменів.
  3. Наступним кроком має бути підготовка верхнього шару грунту. Можна також провести її аналіз, щоб визначити рН і вміст поживних речовин. Для підвищення родючості можна внести органічні добрива, найкраще компост, який підвищує сорбційну здатність грунту і зменшує вилуговування добрив. Залежно від рН грунту, також може бути виконано вапнування, ефектом якого є поліпшення структури грунту і збільшення ступеня насичення киснем. Застосування добрив до посіву насіння залежить від потреб і особливостей грунту.
  4. Після того, як земля осяде, можна приступати до посадки рослин.

  Як влаштувати газон?

  Якщо ми хочемо, щоб газон в нашому саду був представлений красиво, слід наполегливо працювати над його створенням і подальшим доглядом. При цьому результати нашої роботи будуть компенсувати нам витрачені сили і час.

  Як влаштувати газон?

  До закладки газону слід розглянути декілька важливих елементів:

  1. Визначити функцію газону – буде він функціонувати як суто декоративний або як рекреаційний елемент.
  2. Оцінити освітлення – трава любить сонце і багато світла, тому слід уникати закладки газону під пологом великих дерев.
  3. Вибрати правильне поєднання трав, наприклад, для ділянки з інтенсивним використанням, рекреаційного або затіненого.
  4. Відокремити кордону газону, що не висівати трави в кутах поруч зі стіною будинку, паркану, сходи, або в місцях, де доступ косарки буде утруднений. Це полегшить догляд за газоном.
  5. Скопати грунт і видалити бур’яни або стару рослинність. Можливо, що для боротьби зі злісними бур’янами доведеться обробити цю область гербіцидів і чекати близько трьох тижнів, щоб бур’яни висохли.
  6. Дуже погана грунт повинен бути збагачена, щонайменше, 5-сантиметровим шаром компосту або торфу. Важливо також значення рН грунту. Трава найкраще росте на злегка кислому середовищі (з рН 5,5 до 6,5). Нижче цього рН рекомендується вапнування. Лужні грунту повинні бути підкислити, наприклад, сульфатом амонію.
  7. Підготовлений газон слід залишити на пару тижнів, щоб осіла земля. Гарний газон повинен бути абсолютно рівним. Поверхня утрамбовують і приступають до посіву насіння.
  8. Насіння можна висівати з квітня по вересень. Оптимальна температура проростання 10-20 ° С. Краще сіяти траву після дощів.

  У період посухи слід подбати про ретельний поливі грунту за день до посіву, так, щоб грунт на глибині 2-3 см була рівномірно вологою.

  газон газон  Улюбленим елементом ландшафтного дизайну є гарні клумби. Зовсім не складно облаштувати клумби і квітники своїми руками. Ви також можете почитати, як зробити декоративний парканчик для клумб своїми руками. Цікавим варіантом будуть оригінальні клумби з покришок, які також можна зробити власноруч.

  клумби

  клумби

  Дерева і чагарники в ландшафтному дизайні заміського будинку

  У невеликих садах, немає місця для високих дерев. Тут варто розташовувати невеликі фруктові дерева, компактні хвойні або деякі різновиди кленів. Досить добре на невеликих ділянках будуть представлені крони в кулястої формі. Але надання форми деревам вимагає багато праці і часто непропорційно результатами – в кінці кінців, не всім рослинам відмінно підійде обрізана крона.

  Слід пам’ятати, однак, що турбота про дерева – це наша головна обов’язок, якщо ми не можемо забезпечити відповідний догляд, краще не садити вимогливі дерева. Ніщо не має більш гнітюче вид, ніж недоглянутий і запущений сад.

  Поєднання різних дерев може створювати цікаві колірні комбінації і контрасти.

  Дерева і чагарники в ландшафтному дизайні Дерева і чагарники в ландшафтному дизайні

  Красиво виглядають на тлі зелені декоративні червоні листя клена.

  Дерева і чагарники в ландшафтному дизайні Дерева і чагарники в ландшафтному дизайні

  Дивно красиво виглядає сад не тільки навесні і влітку, а й восени, коли на ділянці контрастують осіння пожовкле листя з вічнозеленими деревами та чагарниками.

  Дерева і чагарники в ландшафтному дизайні Дерева і чагарники в ландшафтному дизайні

  Доріжки в саду

  Важливе значення має планування садових доріжок, які дозволять нам в будь-який час року, в тому числі в дощове, пройтися по саду і здійснити догляд за рослинами. Доріжки повинні бути зручними, красивими. Щоб маленький сад не здавався занадто маленьким, доріжки не повинні бути прямими, звивисті стежки допоможуть приховати пропорції і розмір ділянки.

  Доріжки в саду

  Садові доріжки на ділянці заміського будинку можна зробити самостійно з щебеню, каменю або дерева. Якщо є старе дерево, його можна нарізати на невеликі кільця товщиною 8 см. У галявині викопати шлях глибиною близько 20 см і шириною 80 см і підсипати піском. Краї доріжки можна зміцнити камінням, а середину вимостити пнями. Між деревом можна розмістити невеликі польові камені, а порожній простір заповнити піском.

  Доріжки в саду Доріжки в саду Доріжки в саду

  Ландшафтний дизайн ділянки заміського будинку і зона відпочинку

  Кожен з нас відпочиває в саду поодинці або в оточенні друзів і сім’ї. У кожному з цих варіантів слід приділити увагу ретельному проектування зон відпочинку. Елегантна і функціональна зона відпочинку – це без сумніву, один з найважливіших моментів дизайну саду. Її треба організовувати з використанням матеріалів, які будуть гармоніювати зі стилем всієї території, поєднуватися з інтенсивною зеленою травою та іншими рослинами.

  зона відпочинку

  У більшості випадків люди хочуть створити в саду куточок для відпочинку на свіжому повітрі. Для цих цілей може бути пристосована траса заміського будинку, тут у нас є дах і легко провести необхідні комунікації, або ж іншим цікавим варіантом є будівництво малої архітектурної форми у вигляді:

  • альтанки;
  • перголи;
  • капітальної літньої кухні.

  зона відпочинку

  Облаштування куточка для відпочинку далеко від дому дозволяє ізолювати цю зону, що сприяє кращій релаксації. Тут ми маємо досить велике поле для маневру – існує багато варіантів облаштування альтанок і пергол, а стиль і колір садових меблів залежить від наших переваг. Всі ці елементи облаштування ми можемо придбати або зробити своїми руками.

  Приклади розташування зон відпочинку в саду, фото

  Приклади розташування зон відпочинку в саду, фото Приклади розташування зон відпочинку в саду, фото Приклади розташування зон відпочинку в саду, фото

  Для установки шезлонга або лавки досить простого газону з густою травою. Трава, однак, швидко витоптується, і таке протоптали місце не виглядає естетично. Так що краще замінити траву шаром гравію, який також позначає межі зони відпочинку.

  Дуже добре в саду виглядають дерев’яні декорації – майданчики з дощок, дерев’яні тротуари, і т.д. Їх недоліком, однак, є те, що вони вимагають регулярного технічного обслуговування.

  зона відпочинку

  Більш практичним рішенням є обробка простору, відведеного для відпочинку, бетонними плитами або бруківкою, камінням або за допомогою цегли.

  зона відпочинку

  Догляд за такою поверхнею зводиться до періодичного видалення бур’янів між каменями або пластинами. Гарна ідея полягає в тому, щоб елементи зони відпочинку за структурою і кольором складалися з природних матеріалів, наприклад, щоб бетонні плити, були схожі на натуральний камінь.

  Цікаво представляють себе елементи мощення доріжок. Вибір тротуарних матеріалів, безумовно, залежить від стилю, в якому оформлений будинок і його околиці.

  Меблі для саду

  Важко обійтися в саду без меблів. Найчастіше садові меблі представлена ​​наступними елементами:

  • стіл і дві лавки, крісло-качалка в саду або на терасі;
  • гойдалки з дерева або металу або оригінальні гойдалки з солом’яною стріхою будуть виглядати досить незвично;
  • шезлонги або диванчики.

  Меблі для саду

  Можна вибрати меблі з пластика, дерева, ротанга, чавуну і кованого заліза. Найпопулярніші, найдешевші і найлегші елементи меблів з пластика, але вони також є найменш довговічними і під впливом сонця змінюють колір з плином часу.

  Більш стійка до руйнування дерев’яні меблі. Тим не менш, вона вимагає постійного обслуговування, тому що майже кожен рік повинна бути відшліфована, пофарбована і просякнута. Вона вимагає періодичного технічного обслуговування, як і меблі з чавуну і кованого заліза. Час від часу вона повинні бути відшліфована, покрита антикорозійним покриттям, фарбою або ґрунтовкою для металу.

  Багато елементів меблів можна зробити своїми руками. Для цього знадобиться ідея і трохи зусиль, і сад стане більш красивим. Найчастіше садові меблі роблять з деревини, для цього знадобляться прості, але хороші дошки.

  Меблі для саду

  Дуже популярним рішенням є меблі з піддонів. Досить просто також зробити лавки своїми руками. Меблі повинна бути пофарбована або просякнута лаком.

  Ставки та струмочки

  Маленький ставок буде красиво представлений в компанії каменів. Якщо ми наважимося на ставок, не варто забувати про рослини. Вони є не тільки прикрасою, але і будуть зупиняти зростання водоростей, блокуючи доступ сонячного світла. Камені можуть мати різну форму і розмір. Рослини, повинні контрастувати один з одним, більш того, вони найкраще виглядають, коли цвітуть не тільки сезонно.

  Ставки та струмочки

  Ідей для ландшафтного дизайну та облаштування прекрасного саду багато. Для цього нам не потрібно вкладати величезні кошти, але важливо створити дизайн в одному конкретному стилі. Дотримуючись деяких правил, можна продумати, спланувати і реалізувати своїми руками ландшафтний дизайн заміського будинку. Важливо пам’ятати, що не варто старатися з елементами декору, щоб сад не виглядав перевантажено і занадто кічу. Помірність є найбільш важливим принципом ландшафтного дизайну.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *