Лаз для кішки в двері – котоходЩо зробити, щоб кішки не докучали, постійно вимагаючи відкривати двері на вулицю? Прекрасне рішення – встановити спеціальні дверці, що дозволяє тваринам вільно виходити гуляти. Котячі дверцята-лази зручні, дають домашній тварині незалежність. Це важливо, коли господарів немає вдома, а чотириногим хочеться прогулятися, відчути смак свободи.

Власники домашніх тварин прекрасно знають, як нав’язливо може бродити кіт, вимагаючи відкривати двері кожні 10-15 хвилин. Особливо докучає бродіння вихованців вночі. Оскільки багато коти ведуть нічний спосіб життя, вони часто хочуть вийти погуляти вночі. Коти нявкають, топчуться на сплячому господаря, дряпають лапками скло, поки власник не випустить їх, щоб через 20-30 хвилин впустити назад. Тварина докучає поки не досягне мети. Відпочити спокійно дозволить спеціальна дверцята для кішок в двері.

Установка в різних місцях

Дверцята для котів – це не тільки звичайні лази, що вставляються в отвір дверного полотна. Найбільш цікаві проекти інтригують зовнішнім виглядом, функціями, прекрасно вписуються в сучасні інтер’єри. Фірми, що спеціалізуються на виробництві подібних товарів, пропонують багато цікавих варіантів. Котяча дверцята встановлюється в:

 • вхідних дверях;
 • туалеті;
 • дверях з ПВХ, дерева, металу;
 • стінах;
 • воротах гаража;
 • віконних і дверних стеклах.

Сучасні лази-котоходи зазвичай мають прозору заслінку, що відкривається натисканням. Тварина може вільно зайти, вийти, коли захоче. Заслінка зазвичай виготовлена ​​з гнучкого пластику, безпечна для вихованця. У нижній частині стулки розташований магніт, що дозволяє заслінки завжди автоматично закриватися. Це запобігає небажані втрати тепла, навіть при сильному пориві вітру двері не відчиняться.

Рамка буває різних кольорів, частіше зустрічається:

 • біла,
 • срібляста,
 • бронзова.

Існує можливість вибрати колір в залежності від кольору двері, стіни, де встановлений лаз.

Високої якості лаз відкривається тихо, майже безшумно. До дверцятах продається спеціальний монтажний набір, іноді в комплекті продається тунель для монтажу в товстих стінах.

Набір зазвичай включає заслінку, що закриває дверцята на період тривалої відсутності господарів – від’їзду. Деякі конструкції включають замок, що дозволяє вибрати варіант відкриття:

 • в обох напрямках,
 • всередину,
 • назовні,
 • повне закриття.

Вибір правильного розміру

Лази для собак, котів продаються в різних розмірах. На упаковці присутня інформація щодо розміру отвору, ваги тварини. Моделі, призначені для маленької собаки підійдуть кішці. Найбільша дверцята коштує дорого, великі, сильні собаки потребують міцної, масивної конструкції. Деякі моделі призначені для тварин вагою до 100 кг.

Види, моделі лазу, додаткові можливості

На ринку існує багато версій лазів-котоходов від різних брендів: StayWell, PetSafe, CatMate і інші.

1. Котяча дверцята StayWell дозволяє управляти переміщенням кішки. Можна встановити:

 • коли відкривати дверцята,
 • повністю закрити вхід,
 • відкрити тільки в одному напрямку (вхід або вихід).


2. Автоматичні дверцята. Серед них розрізняють кілька різновидів, що застосовуються різні технології, пов’язані з відкриттям дверей. Найпопулярніші:

 • магнітні дверцята для кішки – вхід відкриває спеціальний замок, коли кішка підходить до дверей;
 • інфрачервоні двері використовують аналогічний механізм, різниця полягає в розпізнаванні за допомогою інфрачервоного датчика.

3. Автоматичні дверцята на чіпі. Двері зв’язується з чіпом, імплантованим під шкіру кішки. Система використовує датчик світла, що дозволяє вночі відкривати стулку тільки на вхід, не дозволяючи тварині вийти.

Виробники постійно шукають нові рішення, що полегшують життя домашнім тваринам і власникам.

Дверцята на скло EasyPet Doors


Дверцята – ідеальний гаджет для власника чотириногого улюбленця. Але проблема виникає, коли потрібно вирішити, де її встановити. У приватних будинках простіше – лаз встановлюється на вхідні двері. Жителі квартир зазвичай не мають такої можливості. Двері EasyPet встановлюється практично на будь-якій поверхні. Кішка може вийти на терасу, балкон, єдиний варіант – установка лазу в скляні двері. Сучасні технології дозволяють вирізати в склі будь-який отвір. Бренд EasyPet пропонує врізні дверцята закругленою форми, вирізати отвір під яку під силу будь-якому скляра.

Перевага дверцята EasyPet – замок 4way, що надає можливість влаштувати перехід так, що кішка може зайти після настання темряви, але вже не вийде. Доступні і інші режими. Передбачено спеціальні ключі, що дозволяють закрити дверцята, коли власника і вихованця немає вдома.

Модель обладнана входом діаметром 29 см, що дозволяє успішно пройти кішці, середнього розміру собаки.

Модель PetPorte

Система PetPorte – автоматична дверцята, що працює на базі зчитувача чіпів. Раніше технологія чіпів використовувалася тільки для реєстрації тварин, допомагаючи ідентифікувати власника. Зараз чіпи використовують також виробники аксесуарів для домашніх вихованців, наприклад система PetPorte.

Система PetPorte використовує чіпи в якості ключа. Механізм може ідентифікувати 30 тварин. Коли тварина з чіпом підійде до пристрою, замок відкриється.

Котяча дверцята також використовує:

 • датчик сутінків – після настання темряви, заслінка пускає кота тільки всередину;
 • повідомлення звуком, коли тварина приходить.

Система підключається до джерела живлення, потрібно передбачити електричну розетку. Можна вставити акумулятор, що забезпечує роботу пристрою в разі збою живлення.Інфрачервона дверцята

Система infra-red дозволяє кішці автоматично входити за допомогою інфрачервоного променя, що відкриває замок. Двері складаються з 2 частин:

 1. рама з клапаном, встановлена ​​на одній стороні дверей, стіни,
 2. друга рама на іншій стороні.

Кот, одягнений в спеціальний нашийник, повинен підійти до механізму відкривання дверцят. Система, розпізнавши тварина, відкриє стулку.

Конструкція включає невелике електронний пристрій, що харчується від батареї. Пристрій потрібно включити, щоб воно виконувало своє завдання. Система з інфрачервоною технологією може бути встановлена ​​на:

 • поверхні стіни,
 • дверях,
 • дереві,
 • склі,
 • ПВХ,
 • металевих дверей.

Єдиний недолік – відсутність вибору кольору, дверцята зустрічаються тільки білі. Білий – універсальний колір, відповідний до більшості інтер’єрів.

Магнітна модель

Магнітна двері заснована на простому магнітному механізмі. Кішка носить кулон з магнітом на шиї. Коли тварина підходить до механізму лазу, люк відкривається, притягаючи магнітом, кішка може вільно входити, виходити. Комплект включає 2 частини:

 1. перша інтегрована з клапаном,
 2. друга призначена для монтажу на іншій стороні, оформляє отвір.

Система випускається в маленькому розмірі, призначена для невеликих тварин.

Магнітний котоход – дешевий варіант, призначений для власників тварин, бажаючих з мінімумом витрат оформити симпатичний, зручний лаз. Дешевизна не означає погана якість. Механізм, встановлений відповідно до інструкцій, відмінно працює.

Ідентифікаційний нашийник

Цікаве, безпечне рішення – спеціальний нашийник, оснащений ідентифікатором на батарейках. Він розпізнається дверцятами за допомогою інфрачервоного випромінювання. Коли тварина наближається до лазу, пристрій ідентифікує вихованця, відкриває дверцята. Кот зможе входити без непроханих гостей.

Захист від холоду, вітру

Щоб в кімнату не проникав холод, вітер, варто встановити, теплі дверки, що мають 3 згину, потрійне ущільнення, захист від вітру швидкістю до 50 км / ч. Існують моделі, заслінка яких виконана з подвійного пластика:

 • Easy Pet Doors,
 • Easy Pet Energy Saver,
 • Easy Pet Energy Saver Plus S.

Сиситема Ferplast Swing

Нова пропозиція – система Ferplast Swing. Пристрій визначає, де тварина перебуває: на зовнішній стороні квартири або всередині. Досить подивитися на індикатор, який вказує положення напрямки недавнього відкривання дверцят.

Установка дверцята своїми руками

Зробити монтаж лазу нескладно, потрібно трохи вміння, інструменти.

 1. Рулеткою потрібно виміряти висоту тварини від землі до живота, довжину лап. Ця висота визначає висоту розташування нижньої частини входу від статі. Для годуючої кішки нижній вхід слід зробити нижче на 1 см, щоб запобігти обтирання сосків про нижню кромку лазу.
 2. Потім потрібно намалювати контур отвору – помістити лаз на двері, обвести контур олівцем.
 3. Відзначаємо точки, де дверцята прикріпиться болтами.
 4. Свердлимо отвори в двері в зазначених місцях.
 5. Потім слід вирізати зазначений фрагмент, використовуючи пилку або електролобзик. Робимо пропив, видаляємо відрізаний шматок.
 6. Вставляємо дверцята, згідно з інструкцією, закріплюємо в потрібних місцях.

Установку лазу можна легко зробити самостійно. Для різання скляних дверей, необхідно запросити скляра, що має інструмент, придатний для скляних робіт.

підводимо підсумки

Кожен котовладелец стикається з постійно повторюється проблемою – випускання кота назовні, повернення його всередину приміщення. Існує чимало варіантів, які допомагають вирішити проблему, наприклад, дверний дзвінок, що повідомляє, коли тварина наближається до лазу. Лаз-котоход – прекрасне рішення. Проста конструкція, інтуїтивно зрозуміле управління роблять пристосування справжнім порятунком для власника тварини.

Вибираючи дверцята, потрібно вибрати модель за параметрами:

 1. якість,
 2. стійкість до погодних умов,
 3. гарантія тривалого терміну служби,
 4. надійність,
 5. підбір дизайну до стилю, кольору двері, стіни.

Існує багато типів дверцят. Більшість моделей мають можливість настройки функцій:

 • тільки вхід,
 • вихід,
 • вхід вночі.

Традиційні моделі мають ручні настройки, більш сучасні дозволяють полегшити догляд за твариною з використанням нових технологій:

 • інфрачервоний промінь,
 • нашийник-распознаватель,
 • чіп.

Популярні автоматичні дверцята – магнітні та інфрачервоні. Широкий асортимент дозволяє легко вибрати модель. Існують моделі, що витримують низькі температури, легкі конструкції, що встановлюються в пластикових дверях, наприклад, балконних. Вибір підходящої дверцята залежить від багатьох чинників: колір, товщина поверхні, на якій потрібно її встановити. Слід звернути увагу на розмір – кіт повинен мати можливість вільно проходити.

Відгуки

Коментарі, відгуки про використання дверцята, можна залишити в формі коментарів до даної статті. Вони допоможуть іншим власникам визначитися з покупкою підходящої конструкції.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *