Лілія садові: посадка і догляд на дачі своїми рукамиЛілія садові – це рослина, яка відноситься до сімейства лілових. Лілії – це багаторічні рослини, яке ростуть з цибулин. Всього ж налічується в дикій природі понад вісімдесят видів лілій. Більшість з них використовувалися квітникарями для розведення гібридних видів.

Батьківщина рослини

Поширений квітка на таких континентах, як Азія, Європа і Північна Америка. З лілією існує безліч легенд. Так, стародавні греки вважали, що білі квіти лілії – це краплі молока богині Гери. У християнстві біла лілія означає символ Богоматері.

Лілія садові: посадка і догляд на дачі своїми руками

У геральдиці дуже часто використовують даний квітка. Особливу увагу знайшло рослина в прозі і віршах різних майстрів пера. Лілія має незвичайну красу, а також має цілющі властивості.

Цибулини лілії, фото:

Як вже говорилося, садові лілія – ​​це багаторічна рослина, яка росте з цибулини. Існують цибулини малих розмірів – до 1 сантиметра в діаметрі. Але в дикій природі зустрічається лілія, цибулини якої має 30 сантиметрів у діаметрі. Форма цибулин – куляста або яйцеподібна. Стебло лілії має безліч листків. Залежно від сорту зустрічаються стебла від 50 до 250 сантиметрів у висоту. Листя можуть завертатися по спіралі, але можуть і просто створити розетку біля кореня.

Лілія садові: посадка і догляд на дачі своїми руками

Всі квіточки лілії зібрані в суцвіття у формі циліндра. У суцвітті налічується до 16 пелюсток. Зустрічається і 30 пелюсток, які розпускаються поступово з верхніх пелюсток вниз. Середня тривалість життя квітів – до 8 днів. В центрі квітки розташований товкач з шістьма тичинками. Існує велика безліч форм квіток лілій. У природі зустрічається не тільки біла або синя лілія, але і з різними відтінками: абрикосового кольору, рожевого, помаранчева лілія. Можуть зустрічатися і поєднання кольорів. У жовтні на лілеї з’являються плоди. Це коробочки, в яких зібрані насіння.

Сорти лілій з фото і назвами

Величезна безліч лілій існує як в дикій природі, так і в домашньому варіанті вирощування квітки. Отже, розглянемо деякі види лілій.

Лілія садові: посадка і догляд на дачі своїми руками

Азіатська лілія – це садові і гібридні види типу Тигровій лілії, лілії Давида, а також голландська лілія. Всі різновиди азіатської лілії мають цибулину невеликих розмірів. Примітно, що даний сорт абсолютно не залежить від умов зростання. Квітка витримує холоду, посуху. Цвітіння починається в червні – раніше інших сортів. Зустрічаються і карликові сорти, висота яких не перевищує сорока сантиметрів. Але є і метрові сорти. Форма квітки нагадує чашу. Квітів може бути дуже багато.

Лілія садові: посадка і догляд на дачі своїми руками

Кучеряві гібридні лілії (Мартагон) – це рослини, яких налічується до ста видів. Всі вони відрізняються високим зростом. Перевагою даного сорту є стійкість до морозів. Всі види можуть рости в будь-яких грунтах. Освітлення не має значення. На жаль, кучеряві гібридні лілії не набули великого поширення.

Лілія садові: посадка і догляд на дачі своїми руками

гібриди кандідум – це садова форма, від якої з’явилася білосніжна лілея. Існує не так багато різновидів даного сорту, зате всі вони дуже пахнуть. Квіти мають яскраве забарвлення і велику форму.

Це ще далеко не всі види лілій, які існують на сьогоднішній день. Селекціонери виводять постійно нові сорти, які відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і ароматом, а також можливостями рости в тих чи інших умовах.Вирощування лілій на дачі своїми руками

Вирощування лілії – це дуже цікавий процес. Відзначимо, що квітка не любить пересадок, а значить, його можна вирощувати на одному і тому ж місці кілька років поспіль. Бажано висаджувати квітка на сонячній стороні, де немає сильного вітру. Грунт повинна бути пухкої, родючої і з хорошим дренажем. За місяць до посадки лілій грунт потрібно перекопати з золою. Крім торфу і перегною можна додати мінеральні добрива, які продаються в магазинах. Перед тим як купити ту чи іншу цибулину лілій, необхідно дізнатися, до якого виду належить рослина. Від цього залежить подальших догляд за рослиною. Купувати потрібно тільки найкращі цибулини, які не мають пошкоджень. Довжина коренів мінімум має становити п’ять сантиметрів.

посадка

Посадка лілій проводиться навесні або восени. Деякі квітникарі садять лілії влітку. Весняна посадка має свої переваги. Так, рослина краще вкоренитися, що не замерзне.

Однак найкращий варіант – садити лілії восени. Справа в тому, що їх коріння добре приймаються до того, як настануть холоди. А сама людина робить все можливе, щоб посаджені цибулини добре перезимували. Садять лілії зазвичай у вересні. Однак в цей час року важко знайти хороший посадковий матеріал. Допускається пересаджувати лілії, які ростуть вже на ділянці.

Примітно, що навесні і восени принцип посадки квітів однаковий. Отже, викопується ямка. У неї насипається пісок, кладеться цибулина. Коріння потрібно розправити, а потім знову посипати піском. Щоб цибулина швидше пустила коріння, потрібно засипати її землею і рясно полити. В середньому глибина висадки варіюється від 15 до 30 сантиметрів – в залежності від сорту.

Відзначимо, що чим глибше буде посадка, тим пізніше квітка почне давати квіти, але потомства буде тоді теж більше. До осені лілії зазвичай добре розростаються. Тобто саме час їх пересаджувати розподіл. Але не завжди потрібно чекати осені. Можна починати пересаджувати рослину після того, як опаде квіти. Пересадка виглядає так. Квітка викопується вилами. То чи не пошкодиться коренева система. Водою обдається корінь, молоді пагони відокремлюються. Потім їх потрібно замочити в слабкому розчині марганцівки. Підрізають коріння на 10 сантиметрів. Садиться лілія таким же способом, як описувалося раніше.

Лілія садові: посадка і догляд на дачі своїми руками

Як доглядати за садовим квіткою

В основному за ліліями особливого догляду не потрібно. Рослина поливається і підгодовується. Під час вегетаційного періоду важливо забезпечити рослину вологою. Але не потрібно старатися – лілія не надто любить болото. Як тільки настає справжнє спекотне літо, поливаються лілії вранці і ввечері. При цьому грунт важливо мульчувати, щоб вона швидко не пересихала.

Перший раз добриво потрібно вносити ранньою весною, коли тільки з’являються пагони. Калійно-фосфорні добрива вносяться тоді, коли лілії починають цвісти. Всі добрива купуються в квіткових магазинах.

Часто східні гібридні лілії погано переносять зимівлю. Важливо з настанням сезону дощів накрити рослину. На провітрювання плівку потрібно знімати тільки тоді, коли з’являється сонце. Так грунт не буде перезволожувати, а цибулина – не буде гнити.

Якщо лілія не цвіте, значить, глибина посадки була великою. Якщо квіти швидко обсипаються, значить, грунт сильно перегрівається. Виправити ситуацію допоможе мульчування грунту.

Тільки лілейної жук є єдиною загрозою рослини. Бажано збирати шкідників вручну, а не обробляти квітка хімікатами, які зіпсують зовнішній вигляд листя лілій.

Не потрібно поспішати зрізати насіння після того, як лілія скине квіти. Насіннєві коробочки прибираються через деякий час. Поливати лілію потрібно до пізньої осені або до тих пір, поки не настане пересадка.

Важливо правильно зберігати цибулини лілій. Перед закладанням на зберігання коренеплоди очищають від землі, висушують.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *