Лінолеум на кухню: який краще вибрати по класу, якості, кольоруКухня є другим приміщенням після передпокої, найбільш прохідним і експлуатованим, підлогу тут досить інтенсивно використовується, часто піддається впливу вологи, швидше забруднюється і вимагає частого вологого прибирання. Крім своїх основних функцій, ця кімната є для нас свого роду серцем будинку.

Не рідко буває так, що саме тут ми проводимо вечори в колі родини або приймаємо гостей. Тому, декор цієї кімнати необхідно ретельно продумати, вибираючи не тільки холодильник, плиту і кухонні меблі, а й відповідає умовам і дизайну покриття для підлоги. Часто вибір падає на лінолеум. Який лінолеум вибрати для кухні краще, якого класу, кольору і товщини – варто добре розібратися з цим питанням, щоб прийняти оптимальне рішення.

Яким повинен бути пол?

Дуже важливе питання, на який ми повинні звернути увагу, облаштовуючи нашу кухню – це вибір підлогового покриття.

При цьому слід керуватися декількома факторами. Розглянемо докладніше ті, які є найбільш важливими:

  • міцність;
  • легкість догляду;
  • стійкість до стирання;
  • стійкість до ударів;
  • стійкість до утворення плям і воді;
  • естетичні характеристики.

Час, протягом якого ми будемо насолоджуватися новим і неушкодженим підлогою, залежить від багатьох чинників. Як уже згадувалося, кухня являє собою приміщення з високою інтенсивністю експлуатації. Ми заходимо в цю кімнату багато разів протягом дня, будь то приготування і вживання їжі, миття посуду або розпакування продуктів після походу в магазин. Таким чином, найбільш важливим фактором повинна бути висока стійкість покриття до стирання. Тому приймаючи рішення, який клас вибрати для кухні, слід зупинитися на найбільш міцному варіанті.

Стійкість до утворення плям

На додаток до високої стійкості до стирання, важливо враховувати також стійкість до утворення плям і воді. На кухні іноді трапляються аварії – ми можемо розлити вино або впустити фрукти, після яких можуть залишитися плями, які важко видалити.

Кухня, ймовірно, найбільш вразливе для такого роду неприємностей місце. Тому дуже важливо, щоб покриття було стійким в цьому відношенні, воно не повинно вбирати все, що на нього буде проливатися і падати. Пол також повинен мати відповідний ступінь стійкості до дії вологи.

При цьому слід зазначити, що практично будь-який лінолеум зазвичай характеризується гарну вологостійкість, але до утворення плям він буває схильним досить часто. Тому слід вибирати покриття, за яким легко доглядати і підтримувати його в чистоті. Це заощадить нам нерви і позбавить від розчарування.

Стійкість до ударів

Пол на кухні повинен бути стійким до всіх видів падаючих предметів, таким як ножі, виделки, склянки. З цієї точки зору лінолеум є дуже вигідним покриттям підлоги. Для того щоб збільшити термін служби кухонного посуду, варто звернути увагу на те, якої товщини покриття для підлоги. Чим він толще, тим сохраннее буде падаюча посуд і тим комфортніше буде перебування домочадців в цій кімнаті, так як товсте покриття забезпечує комфортну ходьбу і хорошу термоізоляцію статі.

Така підлога буде більш гнучким, а це буде сприяти тому, що на ньому буде менше видимих ​​вм’ятин та інших пошкоджень. Падіння предметів буде більш тихим, що для нас, і особливо для вух наших сусідів, що живуть поверхом нижче, стане більш комфортним обставиною. Однак слід також відзначити, що лінолеум вразливий до падінь колючо-ріжучих предметів, в цьому його недолік, в порівнянні з іншими, більш твердими покриттями.

Естетичні характеристики

Лінолеум часто вибирають для підлоги кухні, так як його легко чистити, він стійкий до впливу води, плям, і УФ-променів. Він гнучкий настільки, що добре може впоратися з вм’ятинами, при цьому, як уже зазначалося вище, для кухні краще вибирати товстий варіант з високою зносостійкістю. Сучасні технології дозволяють виробляти покриття дуже високої якості як по функціональності, так і з естетичних якостей.

Дуже часто ми бачимо в магазинах будматеріалів свіжі новинки, які, іноді, дивують своїм дизайном, реалістично імітуючи різні матеріали. Цей продукт дешевий, легко замінюємо, універсальний. Тому він легко може бути адаптований до дизайну інтер’єру.Сучасний, ефективний, функціональний – мало хто пов’язував раніше ці характеристики з лінолеумом. В даний час доступні на ринку варіанти мають мало спільного з тими, які ми бачили на кухні нашої бабусі з минулої епохи. Ще 20 років тому цей оздоблювальний матеріал «прикрашав» стать кожної квартири. Сумнівна якість матеріалу, що імітує мостини мало і неестетичний зовнішній вигляд. Сьогодні у нас вибір набагато краще і ми можемо підібрати лінолеум під будь-який стиль інтер’єру.

Лінолеум, доступний в магазинах сьогодні, характеризується інноваційним дизайном. Безліч моделей здивують навіть скептиків. Ніяких проблем не буде підібрати ідеальний по дизайну варіант як в інтер’єр в класичному стилі, так і в сучасному. Він може імітувати дошки підлоги нового покоління, що не схожі на ті, які нам відомі з минулого.

Він з успіхом може також імітувати інші, більш елегантні матеріали, такі, як камінь, дерево або плитка. Моделі бувають виконані в багатьох кольорах, вони мають сотні різних, цікавих і незвичайних візерунків, які можуть бути легко підібрані під стиль будь-якої кухні.

Жодне інше підлогове покриття не дає нам стільки можливостей. Звичайно, ми можемо також постелити цікаву плитку, але вона коштує набагато дорожче. Крім того, ступаючи босими ногами на холодну плитку, безумовно, ми отримаємо мало задоволення.

Який клас вибрати для кухні?

  • Для житлових приміщень рекомендується продукт класів 21-23. Він не призначений для сильних навантажень, але в домашніх умовах покаже себе добре. Товщина захисного покриття на ньому становить від 0,3 до 0,5 мм.
  • Якщо приміщення активно експлуатується, то варто купити клас вище, бажано 30-32 класи. Хто має мікрорельєфним фактурну – неслизьку і негігроскопічних поверхню. Товщина захисного покриття повинна бути не менше 0,3 мм.
  • При покупці краще звернути увагу на моделі з мікроструктурою. Така поверхня неслизькою і в той же час в мікропорах не скупчується грязь.

Який колір вибрати?

Так як цей матеріал не має швів за ним дуже легко доглядати, тому можна сміливо вибирати практично будь-які кольори. Однак, незважаючи на ці якості, доцільно все ж віддавати перевагу неоднотонним варіантів, з візерунком і вкрапленнями, так як в разі виникнення плям, які важко видалити, вони будуть непомітні на цьому покритті.

В іншому вибір кольору треба узгоджувати з дизайном і стилем інтер’єру. Занадто темні і однотонні кольори при цьому також вважаються мазкими, так як на них буде видно розводи від води і миючих засобів.

Особливо велике різноманіття варіантів, що імітують дерево і паркетні підлоги, які ідеально впишуться в багато інтер’єри, наприклад, в сучасний скандинавський стиль або в класику.

Для класичних інтер’єрів і статі в сільському стилі ідеально підібрати дизайн, що імітує камінь або плитку під камінь.

Сучасний лінолеум досить міцний. Він також надзвичайно простий в обслуговуванні – швидко протерти його шваброю достатньо, щоб утримувати в ідеально чистому стані. Він ідеально підходить, якщо у вас немає достатніх коштів, щоб побалувати себе дерев’яною підлогою. Правильно вибране підлогове покриття буде справжньою окрасою інтер’єру. Крім того, він вимагає набагато меншого догляду, ніж дерев’яні підлоги і його легко укладати.

Матеріал легко ріжеться до будь-якого розміру гострим ножем. Головним фактором в укладанні є правильна підготовка підкладки. Вона повинна бути рівною, без будь-яких тріщин, отворів, очищена від бруду, дрібних осколків і каменів, які можуть пошкодити матеріал, особливо досить тонкий. Всі опуклості слід прибрати, інакше їх буде чітко видно на підлозі, що, безумовно, впливатиме на естетику інтер’єру.

На жаль, незважаючи на численні переваги, лінолеум має також недоліки. Одним з найбільших є висока сприйнятливість до механічних пошкоджень.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *