Люстри для кухні в сучасному стиліЛюстри для кухні в сучасному стилі


Часто кажуть, що найважливішою кімнатою в будинку є кухня. Там готується їжа, часто збирається вся родина за обіднім столом і проходять сімейні обіди і вечері. При трапезі важливо не тільки, щоб їжа була смачно приготовлена, але і подана і представлена. Правильна подача підвищує не тільки апетит, але і настрій людей. Тому варто подбати про погоду в будинку, приділивши належну увагу сімейним обідів і вечерь. У цій статті ми зупинимося на їдальні та обідньому столі, а саме – на його правильному освітленні. Ремонтуючи і декоруючи кухню, варто приділити особливу увагу вибору освітлювальних приладів – світильника над столом на кухні і підсвічуванні робочої зони, а також подбати про те, як вибрати сучасні люстри для кухні в різних стилях.

Люстри для кухні в сучасному стилі і їх функції

Освітлення, яке ми вибираємо, має відповідати кільком умовам:

 • воно повинно добре висвітлювати обідню зону;
 • має створити правильний клімат;
 • має відповідати нашій кімнаті і нашим уподобанням.

Які ж освітлювальні прилади для кухні вибрати?

Освітлення їдальні зони повинно бути динамічним, це означає, що за короткий час ми повинні мати можливість легко змінити розташування світла в залежності від наших потреб і переваг. Так що краще, щоб обідня зона була оснащена двома незалежними джерелами світла:

 • перший повинен бути призначений для загального освітлення;
 • другий – для функціонального освітлення обідньої зони.

Загальне освітлення є фоном, а функціональне – має висвітлювати певну зону, наприклад, обідню і виступати цікавою деталлю дизайну, на яку часто падає погляд.

Обов’язково слід повісити над обіднім столом люстру для кухні. Ми можемо повісити одну велику лампу, два середніх світильника або кілька маленьких. Важливо, щоб вони поєднувалися з основним джерелом світла і відповідали дизайну кухні.

Освітлювальний прилад повинен знаходитися в 50-60 см над поверхнею столу. Велику, що виділяється люстру слід повісити вище – на висоті 75-90 см.

Добре, якщо світло направляється непрозорим матовим склом, що допоможе організувати розсіяне світло. Можна також придбати лампочки з матовим склом – випромінюється ними тепле світло дає відчуття безпеки і сімейної атмосфери.

Цікавим і більш популярним варіантом люстри в сучасному стилі для кухні є вибір однієї довгої прямокутної моделі над прямокутним столом. Ці освітлювальні прилади мають дуже функціональний дизайн і зможуть підкреслити характер дизайну інтер’єру кімнати. Вони відмінно виглядають в сучасному мінімалістському інтер’єрі їдальні.

Довгі люстри для кухні в сучасному стилі - фото

Довгі люстри для кухні в сучасному стилі – фото

Для гарного освітлення круглого столу достатньо однієї круглої люстри в центрі.

люстри для кухні в сучасному стилі

Столи прямокутні і овальні через їх розмірів часто вимагають дві люстри.

люстри для кухні в сучасному стилі

Над розкладним столом в складеному стані лампа розташована в центрі, але при його збільшенні, він буде недостатньо освітлений. Тому варто подумати про додаткове освітлення або освітлювальних приладах з рухомими джерелами світла.Якщо наша точка світла знаходиться не по центру обіднього столу – це також не є проблемою. Дизайнери придумали спосіб, як обіграти цю ситуацію. В цьому випадку слід придбати лампи на стрілі-струбцине. Ви можете вільно регулювати її висоту і розташування над обідньою зоною. Її цікава форма буде привертати увагу.

Рухливі сучасні люстри на кухню - фото

Рухливі сучасні люстри на кухню – фото

Сучасні люстри для кухні не тільки повинні бути красивими, але і повинні мати певні параметри. Вони повинні відповідати дизайну інтер’єру та стилю, в якому ми організували кімнату. Крім дизайну важлива також їх корисність і функціональність, тому ви повинні знати принципи, яких слід дотримуватися при виборі освітлювального приладу. У галереї ви знайдете цікаві ідеї освітлення.

Сучасні люстри для кухні

Сучасні люстри для кухні
В їдальні в сучасному гламурному стилі вам знадобиться велика, але витончена кришталева люстра.

Кришталева люстра

У сучасному інтер’єрі в скандинавському стилі можна використовувати декоративний світильник сріблястого або білого кольору.

Сучасні люстри для кухні

Сучасні люстри для кухні

Сучасні люстри над столом в кухні – як вибрати?

 1. Краще щоб освітлювальний прилад мав матові лампочки, які не повинні бути видні людям, що сидять за столом. Абажур також важливий, якщо у вас стільниця з глянцевою поверхнею (наприклад, зі скла), яка має великий коефіцієнт відображення.
 2. Можна використовувати будь-яке джерело світла:
 • компактні люмінесцентні лампи;
 • світлодіоди (LED);
 • галогенні лампи (цей вид не підходить для підвісних світильників, розташованих занадто низько над стільницею – так як вони випромінюють занадто багато тепла).
 1. Кожна якісна люстра має вимоги до максимальної потужності лампочок, які вказані в інструкції. Бажано поставити найпотужніші лампочки, дозволені в інструкції.
 2. Для того щоб з’ясувати, скільки лампа виробляє світла, треба перевірити кількість люменів (лм). Вати на люмени можна перерахувати шляхом множення числа ват на 10. Якщо ви хочете замінити 60 або 75-ватну лампу розжарювання над столом на інший вид, то потрібна заміна, яка буде генерувати світло зі значенням близько 600 або 750 люменів.
 3. Перевірте колірну температуру, вона повинна мати значення між 3000-3500 K, що представляє собою білий світ.

Сучасні люстри для кухні

Таким чином, вибір правильного освітлювального приладу є дуже важливим кроком, який завершує формування інтер’єру і надає кухні остаточну стилізацію. Поряд з дизайном, дуже важливо також враховувати функціональність приладу. На щастя, сучасний ринок пропонує дуже широкий асортимент, в якому практично завжди можна знайти те, що нам потрібно як за стилем, так і з практичних якостям. Інноваційні технології та енергозберігаючі лампи нового покоління дозволяють істотно економити електроенергію при збереженні необхідного рівня освітленості і сприятливою колірній гамі світла.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *