Малинове дерево Таруса: опис сортуМалиновими деревами називають рослини, які приносять урожай у вигляді звичної всім солодкої і ароматною малини, але мають дещо інше будова. Селекціонери наділили їх рівним потовщеним стволом без бічних відгалужень, що закінчується компактної плодоносному частиною. Навіть при самій хорошій врожайності, про яку мріє будь-який дачник, такі кущі можуть тільки трохи зігнутися, але ніколи не зламаються. Плюсом їх вирощування є відсутність необхідності встановлювати опору.

Серед найпрестижніших і затребуваних сортів малинових дерев гідне місце займає сорт Таруса. Він був виведений селекціонерами ще в 1987 році, а вже після 1993 року став доступний для розведення. Висока врожайність – це головна відмітна особливість, яку має малинове дерево Таруса. Опис сорту, яке послідує далі в цій статті, допоможе оцінити всі достоїнства цього улюбленого багатьма дачниками рослини.

Малинове дерево Таруса: опис сорту

Опис основних характеристик малинового дерева Таруса

опис куща

Потужний прямостоящий стовбур Таруса може досягати двометрової висоти. Бічних пагонів на кожному кущі може бути від 6 до 10 штук, а максимальна їх довжина – 50 см. Листя малинового дерева Таруса великі, темно-зелені, з яскраво вираженим рельєфом і прожилками; шипи, як у більш звичних сортів малини, відсутні. Коренева система – як у дерева, тому розраховувати на велику кількість порослі, яку можна буде використовувати як посадковий матеріал, не варто. Не можна опис сорту Таруса вважати повним без згадки його стійкості до зимових холодів (витримує навіть 30-градусний мороз) і деяких хвороб. Зовні він дуже привабливий, тому додатково виконує і декоративну функцію.

Малинове дерево Таруса: опис сорту
Малинове дерево Таруса використовують як елемент декору

Опис ягід, врожайністьМалинове дерево сорту Таруса дає подовжені яскраво-червоні ягоди, кожна з яких в середньому важить 15 г. Ягоди можуть досягати 7 см в довжину. Всі, хто пробував малину цього сорту, високо оцінюють її смак. Відзначено також, що ягоди добре тримаються на гілках і не обсипаються при перезріванні, але процес збору врожаю проходить легко. Ця малина добре витримує транспортування, а завдяки дрібним і порівняно нечисленним насінню добре підходить для будь-якої переробки. Сорт Таруса належить до числа среднепоздних, а його середня врожайність – 4 кг з куща. При правильному догляді і обрізку, а також в умовах відповідного клімату малинове дерево Таруса може плодоносити двічі за сезон.

Малинове дерево Таруса: опис сорту
Малина добре переносить транспортування

Опис основних правил вирощування

  • Місце посадки. Малинове дерево Таруса любить легку, родючу і помірно закислення ґрунту. При підвищеній кислотності землі потрібно внести в неї вапно. Необхідно забезпечити хороший дренаж грунту, так як при застої вологи коріння кущів починають гнити. Таруса погано переносить вітер і протяг, але любить сонячне світло. Відстань між кущами не повинно бути менше, ніж 0,8-1 м. Не радять садити малину Таруса серед дерев і поруч з тими культурами, які мають з нею спільних шкідників.

Малинове дерево Таруса: опис сорту

Читайте також: Вирощуємо гриби на своїй дачній ділянці

  • Добриво, обробка та полив. Навесні малинове дерево радять підгодовувати деревною золою, а гряди мульчувати компостом або перегноєм. Після появи перших листочків кущі обробляють бордоською рідиною. Подальший догляд за малиновим деревом сорти Таруса полягає в добриві грунту, достатньому поливі і, при необхідності, боротьбі з шкідниками і хворобами. У період наливання і дозрівання ягід полив слід посилити.
  • Обрізка. У рік посадки в травні верх молодого втечі обрізають на 5-10 см. Через рік здійснюють підрізування розгалужень на 15 см. Якщо весняну обрізку перенести на осінь, то урожай можна зібрати двічі.

Малинове дерево Таруса: опис сорту

Багато досвідчених дачники гідно оцінили ті переваги, якими володіє малинове дерево Таруса. Опис сорту в цій статті надано для ознайомлення з його основними особливостями. Можливо, ця інформація спонукає вас відкрити для себе новий спосіб вирощування ароматної і солодкої малини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *