Матеріал для стільниці для кухніМатеріал для стільниці для кухні

Ви перебуваєте в процесі меблювання кухні, і вас цікавить, як вибрати матеріал стільниці для кухні, який краще і чому? Якщо ви шукаєте недороге і просте рішення, то можна купити її в будівельному супермаркеті, або ж вибрати індивідуальні рішення, розроблені спеціально для вас. Вибір матеріалу також залежить від стилю вашого інтер’єру – сучасний, прованс, сільський або інший.

Найбільш важливою особливістю є зносостійкість поверхні, адже вона піддається інтенсивному використанню. Тому необхідно звернути увагу на питання її довговічності і міцності. Перш ніж придбати, треба прочитати характеристики матеріалу. Слід пам’ятати, що деякі продукти не будуть надто стійкі до постійно змінюваних температур, інші може бути важко утримувати в чистоті.

Важливим аспектом є також зовнішній вигляд, адже поверхня стола повинна гармоніювати з усією кухнею. Вона не повинна бути занадто візерунчастої, так як це може створити враження безладу, або зовсім гладкою і однотонною, так як в цьому випадку вона буде показувати всю грязь. Практичним рішенням буде придбати варіант зі злегка строкатим візерунком – за нею буде легше доглядати.

Стільниця з дерева

Ще одна особливість – це вибір відповідного кольору. Було б краще, якщо наші поверхні столів мали колір, що поєднується з фасадами меблів і фартухом. У деяких випадках варто розглянути використання контрастів, це дозволить отримати цікавий візуальний ефект.

Чим відрізняються кухонні стільниці?

Ці елементи кухонного інтер’єру відрізняються, головним чином, зовнішнім виглядом. Слід, однак, брати до уваги і інші фактори, такі як стійкість до екстремальних умов під час приготування їжі – вплив пара і води, гарячого дна каструль і сковорідок, стійкості до ударів, засобів для миття посуду, барвним речовин. Ось деякі практичні відомості, які, ми сподіваємося, допоможуть вам вибрати відповідне рішення.

Види кухонних стільниць та матеріал для стільниці для кухні

Існує безліч варіантів виготовлення робочих поверхонь для кухні. Нижче ми представляємо просту класифікацію з найпопулярніших видів, в залежності від того, який використовується матеріал.

стільниця з нержавіючої сталі для кухніМатеріали для стільниці для кухні:

 • стільниці з дсп ламіновані пластиком;
 • стільниця з дерева для кухні;
 • стільниця з натурального каменю для кухні;
 • композитні стільниці зі штучного каменю коріан для кухні та з інших композитних матеріалів;
 • стільниця з нержавіючої сталі для кухні;
 • керамічна стільниця з плитки на кухню;
 • стільниця зі скла на кухню.

Виробники і ціни

Відвідуючи будівельний ринок або супермаркети, ви побачите величезний асортимент робочих поверхонь для створення красивого кухонного гарнітура в різних цінових діапазонах. Прості, ламіновані поверхні – це найдешевше рішення, їх ви зможете придбати і встановити самостійно або звернутися в будь-яку фірму з виробництва кухонних меблів або до теслі, установка такої поверхні не викличе проблем.

Поверхні з природного каменю, скла, композитних матеріалів коштують набагато дорожче, їх треба замовляти в спеціалізованих фірмах, а їх виробництво і установка вам обійдеться досить дорого. Зверніть увагу на термін гарантії, який готовий вам надати виробник. Ми рекомендуємо вам перевірити, також, що пропонують місцеві виробники, можливо у них є готові рішення за нижчими цінами.

композитні стільниці зі штучного каменю

За ціною вони відрізняються наступним чином, в порядку зростання ціни:

 • ламінат,
 • дерево,
 • граніт,
 • композитні матеріали.

Яку поверхню вибрати?

стільниця з дерева для кухні

Є кілька чинників, які потрібно враховувати.

 • По-перше, це стиль, в якому облаштовано наша квартира і наша кухня. Якщо ми прагнемо до створення сучасних інтер’єрів, то сталь або скло може бути хорошим вибором, шикарно виглядають також поверхні з каменю. Якщо ми хочемо створити інтер’єр в заміському стилі, то підійде варіант обробки керамічною плиткою, для цього її треба буде правильно вибрати не тільки за кольором, але і ознайомившись з параметрами керамічної плитки.
 • По-друге, це ціна. Якщо ви зібралися виготовляти поверхню на замовлення – це, звичайно, величезні витрати, особливо якщо вона буде зроблена з дорогого каменю.
 • По-третє, наша терпимість і час, який доведеться витратити, щоб дбати про чистоту столу. Варто врахувати, чи хочемо ми мати поверхню, яка добре виглядає, але важко піддається очищенню. Чи готові ми до таких компромісів? Може бути, є рішення, яке буде в середині наших очікувань?
 • Час очікування. Якщо ви маєте достатньо коштів і бажання, то можна замовити вироби з каменю або граніту, або навіть з рідко-зустрічається кварцу та інших цікавих матеріалів, які стануть справжньою окрасою інтер’єру. Але на це, звичайно, буде потрібно багато часу. Якщо ви не хочете довго чекати – вибирайте або ламіновані рішення, або ті, яких багато на ринку і виробник зможе виконати замовлення в найкоротші терміни.

стільниця з натурального каменю для кухні, граніт

Що вибрати для інтенсивного використання на кухні?

Для інтенсивного використання хороша ідея – це купити поверхню, виготовлену з натурального каменю або композиту. Ці продукти характеризуються дуже високою стійкістю і їх легко містити в чистоті. Кухонні стільниці з натурального каменю і композитів є поєднання привабливої ​​ціни і дуже хорошої якості. Також вони представляють собою рішення для найвимогливіших користувачів.

Однак, як показує практика, хороші ламінати теж досить довговічні, а головне, мають своє велику перевагу – низьку ціну. З цього матеріалу часто роблять висувну кухонну стільницю.

Якщо у вас є своя думка, яка стільниця краще для кухні, відгуки ви можете залишити нижче.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *