Матеріали для дачних доріжокНа даний момент практично кожен дачник хоче, щоб його територія була красивіше і чимось відрізнялася від інших. Для цього вам потрібно самостійно викласти доріжку, з будь-якого матеріалу, яка буде призначатися для з’єднання з різними будівлями, лазнями, басейнами і так далі.

Перед початком роботи, добре подумайте про те, де ви розташуєте доріжку, з чого вона буде викладена і яку форму повинна мати. Також при плануванні важливо визначити оптимальну ширину. Найкраще щоб на садовій доріжці вільно поміщалося пару чоловік, якщо мова йде про зону відпочинку, якщо ж доріжка веде в інше місце, то можна робити її для однієї людини в ширину.

Матеріали для дачних доріжок

Підготовка до прокладання доріжок

Насамперед визначтеся зі складом грунту, адже він може просідати згодом, це потрібно враховувати. До того ж потрібно захистити доріжку від можливих провалів, тобто під час дощу або снігу, вода буде руйнувати грунт, а, отже, і вашу доріжку. Щоб цього не відбувалося, забезпечте відвід води за допомогою літаків, трапів. Але найкращим варіантом буде робити доріжку з невеликим ухилом.

Процес створення доріжки:

  • розмітка.
  • Придбання необхідного матеріалу.
  • Створення підстави і підготовка грунту.
  • Укладання.

До вибору матеріалу потрібно поставитися дуже серйозно, від цього залежить подальший ремонт доріжки і її надійність.

Матеріали для дачних доріжок

На поточний момент нерідко використовую в якості матеріалу для доріжок, якесь сипуча речовина, гравій, мармурову крихту, щебінь, гранітна крихта. Популярність цього матеріалу пов’язана з легкістю в монтажі. Процес створення доріжки полягає в наступному, на підготовлене місце засипають шар щебеню і битої цегли, все це утрамбовується і засипається певних матеріалів, на ваш вибір. Далі рясно ллють воду і утрамбовують, зверху насипають шар крупнозернистого піску.Також нерідко використовують тротуарну плитку для створення доріжок на дачі своїми руками. Звичайна товщина такої плитки не менше п’яти сантиметрів, яка буває різних кольорів, що є величезним плюсом.

Плитку кладуть на утрамбований шар піску, а якщо на дану плитку йде додаткова навантаження, тобто по ній часто ходять, або там перебувати багато людей, то її додатково фіксують цементом.

Матеріали для дачних доріжок

Цегляні доріжки

Ще одним непоганим матеріалом для створення доріжки є цегла. Заготовлене під доріжку місце засипають невеликим шаром щебенем або крихтами каменю, далі рівняють поверхню і на бік укладають цегла, досить щільно один до одного.

Матеріали для дачних доріжок

Доріжка з дерева на дачі своїми руками

Такі доріжки досить красиво виглядають, але такий варіант не підійде для регіонів, де часто випадають опади. Головне щоб висота бруса була не менше двадцяти сантиметрів, і бажано вибирати тверду породу дерева. Також не забувайте обробляти дерево, щоб доріжка не зіпсувалася за короткий час.

Матеріали для дачних доріжок

Встановлювати бруски потрібно на заздалегідь підготовлене місце, яке повинно бути всипане невеликим шаром піску. Після укладання зазори між брусками засипають піском і поливають.

Під час укладання керуйтеся наступними порадами:

  1. Найкраще, щоб дерев’яна доріжка висвітлювалася сонцем.
  2. Укладання проводити найкраще восени.
  3. Якщо залишите трохи простору між брусками, то там виросте трава, що буде вельми красиво.
  4. Також додаткову красу забезпечить проведене освітлення вздовж доріжки.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *