Матраци ортопедичні – як правильно вибрати?Матраци ортопедичні - як правильно вибрати

Якщо ви прокидаєтеся з болем в спині, може бути, ви спите на матраці, який не підходить для вас. Зазвичай ми приділяємо багато часу вибору постільного комплекту, подушок і ковдр, а також красивого покривала. Але саме хороший ортопедичний матрац в значній мірі відповідальний за наші солодкі сни.

Сучасні матраци ортопедичні – як правильно вибрати?

Як вибрати ідеальний ортопедичний матрац? Пружинний або латексний, м’який або жорсткий? Якого розміру? Відповіді на ці питання будуть впливати на наш здоровий сон, здорову спину і здоровий спосіб життя. Щоб визначитися з вибором, треба проаналізувати основні критерії, за якими варто вибирати матрац.

В якому становищі ви спите найчастіше?

 • Якщо ви спите на спині – значить вам потрібна жорстка модель, яка не буде сильно прогинатися під вагою тіла.
 • Якщо ви вважаєте за краще спати на боку, то варто вибрати більш менш жорсткий варіант, який не буде незручним для плечей і рук.
 • Або, може бути, вам подобається спати на животі? Тоді найкращим вибором буде модель середньої жорсткості.

Матраци ортопедичні - як правильно вибратиСкільки ви важите?

Якщо ви купуєте матрац, ваш вага буде одним з факторів, що визначають його параметри. Людям з маленькою вагою потрібні гнучкі матраци, які дозволяють добре розподілити вагу. Якщо ви важите більше норми, то вам краще вибрати більш тверду модель.

Як неспокійно ви спите?

Важливим критерієм при виборі є твердість. При виборі слід мати на увазі не тільки керівництва виробників, але і ваші смаки і звички. Якщо ви багато рухаєтеся в нічний час, перевертаєтеся з боку на бік, то варто вибрати більш твердий варіант, який дозволить вам легше змінювати положення тіла. Якщо у вашій спальні завжди тепло то краще купити пружинну модель, яка забезпечить кращу вентиляцію.

Типи матраців

Ідеальний матрац не повинен бути занадто м’яким і занадто твердим, і в жодному разі не повинен бути деформованим. Цей предмет повинен рівномірно підтримувати хребет.

Часто зустрічається наступні типи матраців:

пружинні матраципружинні – жорсткі, гнучкі, дихаючі. Як правило, вони доступні з різним ступенем жорсткості, що забезпечує зручність і гнучкість. Пружини в ньому накриті по обидва боки захисним шаром з морських водоростей, кінського волоса, повсті або кокосового волокна. В результаті чого вони не заважають нам під час сну.

Від матеріалу, з якого виготовлений захисний шар, залежить жорсткість вироби – найбільш твердими будуть наповнені кокосовим волокном.

Для кого підходять такі моделі? Вони ідеально підходять для людей, які сплять в поодинці і для дітей старшого віку.

 • Їх перевага – хороша підтримка хребта.
 • Недолік – в місцях, на які припадає максимальне навантаження, вони можуть бути деформовані.

Безпружинний матрац з пінкиБезпружинний матрац з пінки: Ідеально підходить для дітей або ліжок, на яких сплять не часто, наприклад, у вітальні.

 • Переваги: ​​добре ізолює.
 • Недоліки: з часом він втрачає твердість.

Щільність виробів з пінополіуретану становить 25 кг / м, товщина від 18 до 20 сантиметрів.matras4латексний матрац: Латекс є самим натуральним матеріалом (його виготовляють з натурального каучуку), який гігієнічний, не втрачає свою еластичність і прогинається під тілом.

На поверхні матеріалу є отвори, які забезпечують більш високу гнучкість матраца, завдяки чому він приймає форму тіла сплячої людини.

Латексна модель добре справляється з вологою, тому його охоче вибирають люди, які потіють в нічний час.

 • Перевага: зручність!
 • Недолік: трохи дорожче.

поролоновий: Найдешевший і самий незручний варіант.

Як правильно вибрати матрац для двоспальному ліжку?

При виборі ми завжди повинні враховувати основні критерії: наш вага, зріст, і звичайно ж звички (наприклад, позу, в якій ми спимо зазвичай). Матрац повинен належним чином підтримувати наш хребет і в той же час бути зручним.

Щоб правильно вибрати матрац для двоспальному ліжку треба не тільки враховувати ці чинники і розмір ліжка, а й кілька інших додаткових, але дуже важливих нюансів:

 • Правильно вибраний матрас повинен бути довшим, як мінімум на 20 см, ніж зростання людини, а ідеальна ширина на одну людину повинна становити 90 см.
 • Вибір твердості більше є особистою справою, важливо, проте, щоб він не був занадто м’яким. Перед покупкою варто полежати на ньому, по крайней мере, п’ятнадцять хвилин і подивитися, чи влаштовує він нас, чи зможемо ми знайти найбільш зручне положення в якому зазвичай спимо.

Дуже рідко буває так, щоб для обох партнерів ідеально підійшов би один і той же тип матраца. В основному це пов’язано з різними уподобаннями твердості, м’якості і еластичності.

Якщо вага двох людей сильно відрізняється, то можна вибрати два односпальні матраца. Якщо ви купите одну двоспальне модель, то при перевертанні уві сні одного з партнерів, другий буде відчувати коливання і прокидатися. Компромісом буде модель середньої жорсткості.

Матрац з незалежними пружинамиТакож варто уважно розглянути питання про заповнення матраца, яке може запобігти неприємним вібрації. В цьому випадку краще вибирати пружинні моделі, в яких внутрішній простір заповнюється пружинами, незалежними один від одного. Якщо вибрати модель з пружинами, з’єднаними між собою, то тиск на одну з пружин автоматично приводить в рух інші.

Таким чином, кращий вибір для двоспальному ліжку – це пружна модель з незалежними пружинами.

Виробники зазвичай пропонують три варіанти ширини матраца для двоспальному ліжку: 140, 160 і 180 см. Чим він ширший, тим буде більш комфортним.

Як доглядати за матрацом?

Щоб новий матрац залишався чистим і еластичним, ви повинні слідувати декільком простим правилам.

 • Хороша вентиляція дуже важлива. Після того, як вставати з ліжка, відкрийте вікно, дайте ліжка просохнути і провітритися. Таким чином можна продовжити термін його служби.
 • Можна продовжити термін служби, використовуючи функціональні чохли і наматрацники.
 • Щоб матрас не деформувався, його треба перевертати на іншу сторону кожні три місяці.
 • Це виріб найкраще заміняти кожні десять років. Навіть якщо він добре виглядає, при тривалому застосуванні він може деформуватися і втрачати еластичність.

Крім того, слід пам’ятати одне важливе правило: навіть найкращий матрац не принесе відпочинку вашому тілу, якщо ви спите на ньому тільки 4 або 5 годин.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *