Миється фарба для кухніМиється фарба для кухні

Для того щоб пофарбувати стіни в кухні необхідно вибирати фарбу, стійку до проникнення вологи, бруду і жиру. Вибір стандартної фарби не підходить для цього приміщення. Кухня – це кімната, в якій не тільки приймають їжу з сім’єю, але і готують її. Приготування їжі часто супроводжується скупченням на стінах пара, змішаного з жиром, а також небажаними брудними плямами. Це, як ми всі знаємо, що не додає шарму стін, а робить кухню неохайною. Тому переважно вибрати фарбу, яка стійка до прання та очищення, щоб у разі необхідності можна було помити стіни.

Миється фарба для кухні – яку вибрати?

Вибираючи продукт для фарбування стін, краще віддати перевагу тому, який буде мати перший клас міцності. Необхідну інформацію про це ми можемо знайти в специфікаціях продукції і на упаковці. Перед покупкою треба просто прочитати етикетку і звернути увагу, чи призначений цей продукт для забарвлення кухні і ванних кімнат, виробники часто розміщують таку інформацію на упаковці.

Фарба для кухні миється може бути акрилова або керамічна. Їх склад істотно відрізняється від стандартних. В результаті спеціального складу, поверхня стає міцніше і більш однорідною, а це означає, що в неї проникає менше вологи і бруду. Такі покриття дуже міцні і не варто боятися, що при очищенні вони втратять колір або блиск.

Фарба для стін на кухні миється дозволить заощадити час і гроші. Приміщення не вимагає частого ремонту стін – вам досить просто перефарбувати стіни на кухні кожні кілька років. Крім того, кухня буде виглядати дуже красиво і чисто.

У чому особливості миються фарб?

Стійкість фарби до миття – це здатність видалити бруд з лакофарбового покриття без ризику значної зміни кольору і яскравості стін. Саме від цього параметра в основному залежить, як пофарбовані поверхні будуть виглядати після певного періоду використання. Це стосується, перш за все, таких приміщень, як кухня, де стіни піддаються різним типам забруднень.

Акредитовані дослідні організації проводять спеціальні тести, що дозволяють точно визначити опір фарби до змивання. Найвищий показник по міцності і стійкості покриття отримують при найменших втратах барвистого шару під час циклу миття. Цей показник мають фарби, що належать до першого класу. Проте, варто порівняти не тільки привласнення продукту певної категорії, а й конкретні значення результатів тестування. Наприклад, в рамках престижного першого класу, ви можете знайти як продукт, який під час тестування стерся тільки на 2 мікрометра, так і той, втрати шару якого склали 5 мікрометрів.

Під час тестування фарба наноситься шаром відповідної товщини на поверхню, а потім висушується 3 тижні (в тому числі в домашніх умовах рекомендується мити стіни не раніше, ніж через 2-3 тижні після фарбування). Потім пофарбована поверхня поміщається в спеціальний пристрій, де її піддають мокрою очищення за допомогою щітки. Після 200 циклів промивки вимірюється товщина шару фарбового покриття та визначаються втрати. Отримані результати виражаються в мікрометрів. На основі цих значень фарби відносять до однієї з п’яти категорій.

Керамічні фарби миються для кухні або ванній, хоча і визнаються, як топ-продукти, можуть відрізнятися за якістю.У чому особливості миються фарб

Цікавою сучасною альтернативою є також грифельні та магнітно-грифельні фарби, які також стійкі до частого миття і надають відмінну поверхню для записів і малюнків крейдою.

грифельні та магнітно-грифельні фарби

Maтовая або напівглянсова?

При покупці фарби для інтер’єрів, як правило, найбільш важливим для нас є питання кольору. Зазвичай тільки професійні виконавці можуть звернути увагу на інші параметри, в тому числі ступінь глянцю покриття. Предметні експерти підкреслюють, проте, що вибір ступеня блиску обробки не менш важливий, ніж колірного відтінку.

Деякі виробники пропонують фарбу навіть в шести ступенях блиску, але на сьогоднішній день найбільш популярними є дві з них: матова і напівглянцева:

  • Матова фарба не відображає світло, і прекрасно проявить себе в яскравих, освітлених сонцем кімнатах, її перевага полягає в тому, що вона маскує нерівні поверхні, також на ній менш помітні тонкі малярні недоліки.
  • Напівглянсова фарба відбиває світло більш сильно, висвітлюючи простір. Вона бажана в приміщенні, де не так багато денного світла. Ви повинні знати, що кольори в глянці виглядають більш інтенсивним. Пам’ятайте також, що обробка буде впливати на довговічність лакофарбового покриття. Полуглянцевие фарби більш стійкі до видалення бруду. Це пов’язано з більш високим вмістом смоли, яка в значній мірі визначає стійкість кольору на стіні.

Maтовая або напівглянсова

Таким чином, для фарбування кухні найкраще використовувати миються фарби, спеціально розроблені для цього приміщення. Ці типи емульсій зазвичай включають в себе заходи щодо запобігання росту мікроорганізмів. Але пам’ятайте, що опір вологості має свої межі. Не слід фарбувати ними поверхні, що знаходяться в безпосередньому контакті з водою (наприклад, стіни біля раковини).

Навіть сама професійна фарба може мати недоліки пофарбованої поверхні, що особливо проявляється на стінах, які погано оштукатурені. Необхідна ретельна підготовка поверхонь. Для початку ви повинні ретельно очистити поверхню від бруду. Найкраще використовувати воду і миючі засоби. Коли повністю висохнуть стіни, наступним завданням буде вирівнювання поверхні. Пошкоджену штукатурку необхідно відновити, а після висихання вона шліфується дрібним наждачним папером.

Останній крок на цьому етапі – це ретельне знепилювання поверхні чистою щіткою або злегка вологою тканиною. Особлива увага повинна бути приділена кутах, де стіни знаходяться в контакті з стелею, тому що тут найбільше збирається пилу.

Наступний крок – це грунтування спеціальними грунтовками, адаптованими до типу поверхні і до обраної фарбі. Його застосовують для того, щоб зміцнити підставу, а також зменшити її поглинаючу здатність, і тим самим обмежити споживання фарби, а також остаточну вартість ремонту. Грунтовка також забезпечує адекватну адгезію до підкладки.

Хоча на ринку є одношарові фарби, кращим вибором будуть прості емульсії і двічі пофарбовані ними стіни і стелі. Завдяки цьому покриття буде рівномірним, а через кілька мийок не стане просвічувати старий колір.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *