Мийка зі штучного каменю: плюси і мінусиМийка зі штучного каменю: плюси і мінуси

Раковина має важливе значення в будь-якій кухні. Вона не тільки виконує практичну роль, але також може бути прикрасою кімнати. Корпуси з важкого заліза – це раковини з минулого. На сьогоднішній день вони можуть бути виконані з натурального і штучного каменю, легкої нержавіючої сталі і навіть скла.

Моделі можуть мати фантазійні форми, різноманітні кольори і розміри, а також можуть включати в свою конструкцію сушку, дошку для різі овочів, дозатор для рідкого мила, подрібнювач кухонних відходів та інші корисні пристосування. Як вибрати раковину і з якого матеріалу? Чим відрізняються мийки для кухні зі штучного каменю, в чому їх плюси і мінуси, ми розглянемо нижче.

Мийка зі штучного каменю

Раковина є одним з найбільш інтенсивно використовуваних елементів обладнання на кухні. Крім миття посуду вона є місцем для миття овочів і фруктів. При покупці раковини ми стикаємося з непростим завданням. Ринок пропонує багато моделей. Залежно від наших потреб, давайте розглянемо, що ж нам потрібно.

Раковина повинна не тільки добре виглядати і вписуватися в дизайн кухні, але і бути практичною, простий в обслуговуванні і стійкою до механічних впливів. Часи некрасивих, великих, чавунних і емальованих раковин пройшли. Прийшла ера сучасних, міцних і красивих мийок з натурального і штучного каменю. Розглянемо докладніше відмінні характеристики раковин зі штучного каменю.

Що таке штучний камінь?

Штучний камінь – це композиційний матеріал (або композитний) з неоднорідною структурою, що містить два або більше компонентів (фаз) з різними властивостями. Властивості композитів доповнюють один одного. Часто один з компонентів має сполучні властивості, які гарантує його цілісність, міцність, гнучкість і стійкість до стиснення, а другий, так званий, структурний компонент забезпечує більшість інших механічних властивостей композиційного матеріалу.

Один з найбільш часто використовуваних елементів конструкції – це волокна, такі як скловолокно, кварц, кевлар або вуглецеві волокна, які надають матеріалу високу стійкість до розтягування. Найбільш часто використовувані сполучні агенти включають синтетичні смоли на основі поліефіру, простий поліефір (епоксид), поліуретани і силіконові смоли.

Як приклад композиту, використовуваного для мийок – це змолотий граніт і сполучний елемент (смола), яка являє собою поліметилметакрилат метилу. Така комбінація має багато переваг, проте, вона має і деякі недоліки.

Мийка зі штучного каменю: плюси і мінуси

Основні переваги мийки зі штучного каменю:

 • вона коштує дешевше, ніж аналогічна модель з натурального мармуру, граніту або іншого природного матеріалу;
 • композитні вироби в більшості своево стійкі до впливу високих температур, таку поверхню можна нагріти до 280 градусів за Цельсієм, в мийку можна виливати окріп (наприклад, зливаючи воду з відварених макаронів або овочів);
 • композити здатні витримувати не тільки тепловий удар, а й раптові зміни і перепади температури, ви без побоювання можете лити після окропу холодну воду, не побоюючись, що раковина трісне, як могла б тріснути нестійка кераміка;
 • за такою поверхнею легко доглядати, вона не боїться бруду;
 • композити не фарбується, їм не страшний буряковий сік або червоне вино;
 • композити володіють хорошими удароміцними якостями, стійкі до механічних впливів, подряпин;
 • крім того, у вас є можливість вибирати колір матеріалу від світло-білого, до жасмину, глибокого графіту та інших відтінків, тому сучасні раковини, виготовлені з композитного матеріалу, можна без зусиль підібрати під колір кухонних меблів;
 • композит має стійкість до пошкоджень кольору, при цьому відтінок залежить від кольору використовуваного кварцового піску або барвника;
 • вироби з композиційного матеріалу можуть мати поверхню гладку або злегка шорстку, причому останні більш стійкі до пошкоджень через збільшення кількості мінералів по відношенню до смолі.

Одним з основних мінусів мийки зі штучного каменю є її більш висока ціна, в порівнянні з мийкою з нержавіючої сталі.

Мийка зі штучного каменю

Миття з штучного каменю можуть бути однокамерними, оснащеними пробкою, сифоном. Композитні раковини використовуються також для монтажу під стільницю.

Однокамерні мийки зі штучного каменю - фото

Однокамерні мийки зі штучного каменю – фото

Однокамерна раковина може мати одну або дві поверхні для стікання води з вимитого посуду або овочів, розташовані під легким ухилом.

Мийка зі штучного каменюЦе можуть бути моделі з двома або 1,5 камерами.

Мийка зі штучного каменю

З таким рішенням ваша кухня перетворюється в лабораторію, в якій ми з задоволенням купуємо кулінарний досвід.

Миття з штучного граніту

Вони є найбільш міцними з усіх типів раковин. Такі моделі тверді, як камінь і виготовлені з матеріалу, зі структурою, схожою на камінь. Штучний граніт виготовлений із синтетичних смол і мінералів, таких як граніт, кварц або кремній.

Миття з штучного граніту

Основні переваги:

 • Ударостійкий;
 • стійкий до зміни кольору;
 • стійкий до високої температури;
 • не боїться хімічної очистки;
 • стійкий до подряпин і тріщин;
 • доступний в декількох кольорах – білому, коричневому, сірому, бежевому і зеленому.

Однак мийка з синтетичного граніту має ряд мінусів і вимагає особливого догляду.

Мінуси мийки штучного каменю з граніту:

 • якщо ми хочемо утримувати її в чистоті, її треба регулярно чистити – ретельно промивати і витирати насухо;
 • крім того, варто хоча б один раз в день вимити її зі спеціальним препаратом для догляду за такою мийкою;
 • варто уникати абразивних препаратів, які можуть подряпати поверхню;
 • в разі сильного забруднення треба заповнити її гарячою водою з порошком для посудомийних машин або із засобом для очищення та дезінфекції і залишити в приблизно на 40 хвилин.

Якщо у вас є мийка з штучного каменю, відгуки про її використанні, плюси і мінуси того чи іншого штучного матеріалу ви можете залишити нижче в коментарях.

Догляд за мийкою зі штучного каменю

Будь-яка раковина – з нержавіючої сталі, кераміки, натурального каменю або штучного композиту, незалежно від виробника, рано чи пізно брудниться під час роботи. Немає такого матеріалу, який був би стійким до будь-якого бруду і не вимагав би очищення і обслуговування.

Миття з штучного каменю досить міцні, і деякі виробники дають на них довічну гарантію. Однак, щоб зберегти їх естетичну цінність, за ними слід правильно доглядати. Як чистити композитні мийки, щоб вони завжди виглядали як нові?

Для того, щоб зберегти естетичні якості композитної мийки зі штучного каменю, рекомендується дотримуватися інструкцій по догляду від виробника, використовувати перевірені і спеціально розроблені засоби і способи догляду за виробом. Тільки дотримання рекомендацій виробника гарантує безперебійну роботу раковині, яка надовго залишиться окрасою в кухні.

Найбільш поширені забруднення – це поверхневі плями і знебарвлення. Їх причиною, як правило, є вапняний наліт, який пов’язаний з підвищеною жорсткістю води. Жорстка вода містить велику кількість розчинної кальцію і солі магнію, що призводить до осадження цих сполук на поверхні раковини. На такому нальоті легко накопичуються частинки бруду, наприклад, чай, який, в свою чергу, призводить до утворення некрасивих плям і втрати естетичної цінності раковини.

Догляд за мийкою зі штучного каменю

У разі утворення плям, слід видаляти їх разом з вапняним нальотом, на якому вони утворюються. Якщо ми не видалимо осад, то не вдасться видалити плями і бруд, які утворилися на ньому. Виробники рекомендують в таких випадках кошти, спеціально призначені для використання на таких поверхнях. Рекомендується регулярно використовувати їх профілактично кожні 2-4 місяці (в залежності від жорсткості води), не чекаючи відкладень бруду. Своєчасна систематичне очищення від відкладень кальцію значно полегшує подальший догляд.

Композитні мийки іноді називають також раковинами зі штучного граніту, так як вони виготовляється з подрібненого граніту і акрилових смол, об’єднаних в співвідношенні 80:20. Ці пропорції дозволяють отримати матеріал відносно стійкий до механічних пошкоджень і стійкий до побутової хімії і харчових кислот. Однак, додавання акрилових смол в композит робить композитні мийки нестійкими до абразивного впливу. Тому не варто мити їх агресивними абразивними порошками для чищення або скребти ножем або сталевий губкою. Такі мийки можна ефективно чистити за допомогою звичайних рідких миючих засобів і ганчірок з шорсткою поверхнею.

Після кожного миття раковину слід витерти насухо, щоб не формувалися відкладення каменю у важкодоступних місцях, наприклад, в безпосередній близькості від змішувача. Крім того, слід дотримуватися обережності, використовуючи барвники, тому що плями можуть проникнути в композитну структуру. У разі потрапляння на поверхню мийки їх варто видаляти якнайшвидше. Кожні кілька днів рекомендується змащувати олією композитну поверхню, воно просочує матеріал і знижує її поглинаючу здатність.

Виробники композитних мийок пропонують повний спектр засобів для очищення і догляду. Деякі з цих коштів можуть бути дуже сильними і навіть містять сполуки хлору. Ефективним методом у домогосподарок є заповнення раковини гарячою водою з додаванням оцту або харчової соди, лимонної кислоти і води. Після чого розчин слід залишити на кілька годин. Такий спосіб дозволяє усунути навіть засохлі плями важко видалити і знебарвлення.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *