Мінеральна штукатурка для фасадівМінеральна штукатурка для фасадів

Зростання витрат на опалення багатьох з нас змушує зробити нову будівельну ізоляцію та утеплення фасаду будинку. Найбільш поширений спосіб виконання теплової ізоляції будинку включає, як останній крок, використання правильного виду штукатурки. Сьогоднішні рішення не тільки дозволяють запобігти проникненню холоду зовні в будинок, але і мають додаткове декоративне значення – завдяки утепленню фасад будівлі отримує привабливий зовнішній вигляд.

Якщо ви вирішили утеплити будинок, один з найважливіших питань, яке слід вирішити – це вибір правильного типу штукатурки. В даний час найбільш популярні тонкошарові штукатурки, серед яких найбільш поширеними є акрилові і мінеральні покриття для фасадів.

Але на ринку є також багато інших сучасних систем. Склад кожного з варіантів включає в себе високоякісні теплоізоляційні матеріали, які створюють додатковий гармонійний шар.

Зовнішня частина фасаду являє собою тонкий шар штукатурки, який доступний в п’яти типах:

 • мінеральні,
 • акрилові,
 • полісилікатні,
 • силіконові,
 • мозаїчні.

Кожен з них має специфічні характеристики, які засновані на відмінностях за хімічним складом і характером сполучних елементів. Як ми вже відзначали вище, найпопулярнішими на ринку є акрилові і мінеральні штукатурки.

акрилова та мінеральна штукатурки

Декоративна мінеральна штукатурка для фасадів

Різні види мінерального фасадного оздоблювального матеріалу виробляються на основі цементу і вапна. На відміну від мінеральної, в акрилової суміші сполучною речовиною є акрилова дисперсія. Різний хімічний склад не тільки впливає на спосіб зв’язування, а й визначає фізичні властивості, серед яких найбільш важливими є еластичність і паропроникність.

Декоративна мінеральна штукатурка для фасадівМінеральна декоративна штукатурка для «дихаючих» фасадів

Ефективність існуючої вентиляції та підтримання необхідної вологості є найбільш важливими факторами, які необхідно враховувати при виборі виду будівельної суміші для оздоблення фасаду. Залежно від того, наноситься чи система зовнішньої ізоляції на старому або новому будинку, можна порекомендувати вид штукатурки. Інші фактори, які мають вирішальне значення для прийняття рішення, це:

 • розташування будинку;
 • інтенсивність забруднення повітря;
 • атмосферні умови.

Якщо ми проживаємо в місцевості, де збільшений викид пари і рівень вологості вище середнього – слід забезпечити ефективний обмін повітря між будинком і зовнішнім середовищем. Будівля має «дихати», так щоб приміщення не накопичували надмірну вологість.

Переваги мінеральної штукатурки для фасадів

Паропроникність, безсумнівно, є величезною перевагою мінеральної будівельної суміші для оздоблення фасаду, тому вона використовується всюди, де стін необхідно «дихати». Застосування тонкошарової штукатурки сприяє природної вентиляції будівлі, при цьому буде підтримуватися баланс.

Відмінні властивості та переваги мінеральної штукатурки:

 • висока паропроникність – поверхня прекрасно пропускає водяну пару, волога випаровується дуже добре, при цьому просушка стін проходить рівномірно;
 • висока стійкість до мінливих погодних умов;
 • висока термостійкість – поверхня не горюча, чи не розм’якшується навіть при найвищій температурі, завдяки чому не схильна до прилипання бруду;
 • не статична;
 • її вартість значно нижче, ніж у деяких видів, однак, при плануванні витрат ви повинні включати вартість робочої сили, необхідної для підготовки та нанесення розчину, поверхні вимагають нанесення додаткового покриття;
 • поверхні більш довговічні, ніж акрилові і набагато більш стійкі до діяльності мікроорганізмів, завдяки чому їх можна сміливо використовувати в окологрунтових зонах, наприклад, на цоколях;
 • склади виробляються з натуральних компонентів, штукатурка має високу міцність, крім того, є сильнощелочной, що обумовлює високу стійкість до лишайникам і грибків;
 • склади дозволяють отримати однорідний колір і зовнішній вигляд по всій поверхні фасаду.

Мінеральні будівельної суміші для оздоблення фасаду стоять трохи дорожче, ніж традиційні акрилові штукатурки, але збільшення витрат на етапі будівництва окупиться в результаті збільшення терміну служби фасаду.

Є різні види мінеральної штукатурки з різними розмірами заповнювача, що збільшує діапазон можливих рішень з точки зору текстури та кольору фасаду або цоколя. Популярними видами є: мінеральна штукатурка короїд, баранчик, мінеральна декоративна штукатурка камінцева і інші.

мінеральна штукатурка баранчик і короїд

Мінеральна фасадна штукатурка – недоліки

Суміші, як правило, поставляються в паперових мішках в сухому вигляді. Оскільки мінеральні суміші на етапі зберігання «бояться» води, їх перевезення повинно здійснюватися в сухих умовах, при цьому слід зазначити, що холод і мороз їм не загрожують. Перед вживанням їх необхідно змішати з водою і це зажадає щодо великих витрат часу. Крім того, можливі великі відмінності в консистенції суміші, тому її слід ретельно перемішувати. Ще один недолік – мінеральні будівельні суміші для оздоблення фасаду можуть бути успішно пофарбовані в лише порівняно невеликий діапазон кольорів.

Мінеральні поверхні матові. Майте на увазі, що вони повинні бути відповідно до вимог гідрофобними, тобто відразливими воду. Відповідно до цього кожен 1 м² штукатурки не може поглинути води дощу більше половини літра. Навіть невелика кількість вологи завжди викликатиме тимчасове потемніння мінеральних покриттів, такі оптичні зміни на фасаді не всім подобаються.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *