Міні-сауни для квартири у ваннійМіні-сауни для квартири у ванній

Сприятливий вплив сауни на організм людини відомо з давніх часів. Все більше і більше людей відвідують SPA-салони, звідки, як правило, повертаються розслабленими і відпочивши, повними нової життєвої енергії. Сауни також часто мають дачники і власники приватних будинків. А останнім часом все частіше і частіше вони стали з’являтися в інтер’єрі наших будинків і квартир.

Як облаштувати міні-сауни для квартири

Домашня міні-сауна – це не просте питання, і її конструкцію і виконання варто доручити професійної сервісної компанії. У невеликих квартирах, розташованих в багатоквартирних будинках парову баню як правило підміняє душова кабіна. Варіант такого типу є не дуже комфортним рішенням і має мало спільного з використання сауни.

Сауна зручна, коли вона володіє достатньою площею. На жаль, доступні на ринку сантехніки душові кабіни не в змозі гарантувати розкішний відпочинок, як в СПА-салоні. З цієї причини, для власників житлових приміщень в багатоповерхівках набагато кращим варіантом буде інший тип – так звані сухі міні-сауни.

Як облаштувати міні-сауни для квартири

Домашня сауна в квартирі і вологість повітря

Зважившись на облаштування вологою сауни в багатоквартирному будинку, ми повинні розуміти необхідність відповідного обладнання в цій кімнаті і адекватної вентиляції. У вологому сауні, як правило, температура повітря трохи нижче, ніж в сухий, але при підвищеній відносній вологості. Висока вологість присутня, наприклад, в римських лазнях. В цьому випадку, при температурі 45-60 градусів за Цельсієм повітря може мати вологість до 65%. В таких умовах відсутність гарної системи вентиляції може дуже швидко привести до скупчення вологи в приміщенні, а також в сусідніх кімнатах.

Таким чином, сауна в квартирі у ванній є досить ризикованою справою і вимагає експертизи існуючої системи вентиляції. Підвищена вологість переважає і в інших вологих саунах, і в цьому випадку необхідно забезпечити належну вентиляцію і відведення вологи за межі приміщення. На додаток до каналів, що відводить вологу з будівлі, також необхідно забезпечити приплив свіжого повітря в приміщення і в кабінку. На думку експертів, вентиляційні отвори повинні бути розміщені, на висоті 500 мм над плитою. Таке його розташування забезпечує хорошу циркуляцію повітря всередині кабіни і усуває ризик протягів.

Фінська сауна для квартири

Хоча найбільш поширеною є фінська сауна в якості окремого будинку з традиційною піччю, в якій гарячі камені поливають водою, щоб підвищити рівень вологості, існує також варіант для установки і монтажу її всередині приміщень. Півгодинне перебування у фінській бані не тільки покращує зовнішній вигляд шкіри, але і покращує загальне самопочуття, допомагає спалити приблизно 300-400 кілокалорій.

Фінська сауна для квартири

Фінська лазня, також звана шведської, при правильній організації може бути розташована в квартирі, розташованій в багатоквартирному будинку. Температура, яка переважає в ній, досить висока і коливається від 60 до 120 градусів за Цельсієм, а вологість підтримують на рівні від 5 до 20%. «Купання» в такій камері відбувається в сухому повітрі. Головним елементом такої камери є піч, яка дозволяє підтримувати високу температуру. Сучасні печі мають сучасні інтелектуальні електронні пристрої, які дозволяють змінювати режими в сауні за допомогою зручного регулювання.Фінська сауна для квартири

Вирішивши облаштувати таку домашню лазню в квартирі, варто вибрати готові збірні елементи, що відповідають стандартам. Такі елементи, а також аксесуари до них, систему освітлення пропонують багато виробників. Вибір дуже великий, але все таки варто звертати увагу на відомі бренди, так як такий пристрій вимагає дуже якісного виконання.

Фінська сауна для квартири

Розташування та розмір

Слід ретельно подумати про те, де ви будете розміщувати міні-сауну, і якого вона буде розміру і форми. Вхід завжди варто робити на стороні ванній. Рекомендується, щоб у ванній кімнаті не було унітазу. Туалет повинен бути зроблений окремий в індивідуальному приміщенні, як можна ближче до ванної кімнати.

З точки зору системи вентиляції рекомендується встановити міні-сауну в квартирі поруч із зовнішньою стіною. Тоді є можливість додаткового прийому свіжого повітря ззовні через вентиляційні проходи або з вікна.

Найменша кабіна повинна мати площу близько 2,5 м ² (1,6 x 1,6 м), в той час як для сім’ї потрібна площа розміром близько 4 квадратних метрів. Для великих варіантів в квартирі, як правило, не вистачає місця. Для лавки знадобиться довжина не менше 1,6 метра вільного простору. Як правило, висота кабіни визначається висотою приміщення ванною, але відстань до стелі повинна бути не менше 2,1-2,3 метра.

Приклади і фото розмірів і форм кабін і лавок представлені нижче.

Сауна для 2-3 осіб

Сауна для 6 осіб

Приклади і фото розмірів і форм кабін і лавок

Деревина для сауни

Деревина для сауниБезумовно, є чимало бажаючих зробити домашню міні-сауну своїм руками. У цьому випадку буде зручно, якщо одна з її сторін зроблена довжиною не менше 200 см. Це дозволить використовувати ванну в положенні лежачи на спині. Кращою деревиною для використання в сауні вважаються:

  • ялина,
  • кедр,
  • ялиця.

Для стін найкраще використовувати деревину з невеликою кількістю сучків і смоли. Підлоги домашньої сауни можуть бути дерев’яними, але не обов’язково. Важливо, щоб підлоги в сауні були стійкі до тепла і вологи, і були не слизькими.

Деревина для сауни

Інфрачервона сауна

Це особливий тип сауни, так як на тіло людини, що знаходиться в ній діють інфрачервоні промені. Ці промені здатні досягати глибини 4 см вглиб тканин людини, викликаючи інтенсивне потовиділення. Користь інфрачервоної сауни в тому, що вона дозволяє позбутися від токсинів, шкідливих кислот і важких металів, прекрасно також впливає на спалювання калорій. Ця сауна отримала широке визнання як найбільш вигідна для експлуатації та використання в приватних будинках.

інфрачервона сауна

Проблем не викликає також монтаж інфрачервоної сауни, оскільки інфрачервоні випромінювачі для сауни можна просто підключити до звичайної розетки. Споживання цим пристроєм кількість енергії можна порівняти з кількістю енергії, яка споживається побутовим праскою або феном для волосся. На ринку доступні готові душові кабіни з інфрачервоною сауною, які дуже часто займають стільки місця, скільки вам потрібно, щоб встановити шафу середнього розміру. Параметри, якими володіють інфрачервоні кабіни, дозволяють рекомендувати їх навіть для найбільших прихильників традиційних саун.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *