Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фотоМишоловка своїми руками з пластикової пляшки може бути виготовлена ​​у вигляді щадного або миттєво знищує пристосування для лову гризуна. Найпростіші пастки виручать на дачі або заміському будинку, коли поруч немає торговельної точки для покупки. Пляшку завжди можна знайти на смітнику. Після декількох нескладних дій вона перетвориться в хорошу мишоловку.

Плюси і мінуси саморобних мишоловок з пластикових пляшок

У боротьбі з гризунами необов’язково користуватися отрутами. Простим вирішенням проблеми стане пастка. Пристосування з пластикової тари безпечно для самих мишей і проживають в будинку людей. Якщо метою поставлено жорстке винищення гризунів, конструкцію мишоловки ускладнюють, наприклад, підведенням електрики.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Конструкції більшості моделей мишоловок безпечні для гризунів і людей

Зібрана своїми руками домашня мишоловка з пляшки має багато переваг:

 1. Якщо порівнювати з магазинними аналогами, то більшість мишоловок зроблено на один заряд. Тобто, після затримання миші її потрібно перезаряджати. Якщо на дачі не постійно людина проживає, то для винищення гризунів доведеться придбати багато таких виробів, а це вже пристойні витрати. Саморобний пристрій обійдеться безкоштовно. Однією пластикової ємністю можна переловити до десятка мишей.
 2. Ще одним плюсом є безпека. Відпадає необхідність обов’язкового використання отрутохімікатів. Мишоловка повністю безпечна для домашніх тварин і проживають в будинку людей. Використовувані принади не викличуть алергійних реакцій.
 3. Проник до приманки гризун повністю ізольований від навколишнього середовища. Виключається загроза антисанітарії. Якщо використовувати отрутохімікати, миша гине не відразу, а ховається в затишному місці. Дістати її звідти неможливо. Після загибелі розкладається тіло гризуна почне поширювати поганий запах. У випадку з пляшкою такої проблеми немає. Спійману миша досить викинути на вулицю в сміттєвий бак або віддати кішці.

Порада! Коли виникає загроза великого навали мишей, оптимально зробити своїми руками мишоловку з пластикової пляшки великого об’єму.

З недоліків можна знайти тільки один момент. Якщо людина не має інтересу до створення саморобок, перші його конструкції можуть вийти малоефективними. Оптимально перший раз мишоловку зробити найпростішої.

Як зробити мишоловку з пластикової пляшки

Для складання пастки в першу чергу потрібна ідея. Знайти її не складе труднощів на просторах Інтернету. Ще потрібні матеріали, інструменти. Не можна забути про приманки, інакше гризун не підійде до мишоловці.

Вибір моделі

Пляшка є лише розміром, де буде перебувати спіймана миша. Однак її необхідно модернізувати, щоб звір звідти не вибрався.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Миша здатна пролізти навіть крізь шийку пляшки

З багатьох різновидів мишоловок часто використовують такі види:

 1. Пелюсткова пастка вважається найпростішою. Роблять її за пару хвилин, розрізавши задню частину пляшки на пелюстки. Мінусом вважається ненадійність. Миша здатна втекти з мишоловки.
 2. Падаюча пастка вважається ефективною. Гризун з неї не вибереться. Однак після піймання одного миші таку мишоловку доведеться перезаряджати.
 3. Гойдалка – найбільш ефективна, але складна у виготовленні мишоловка. Конструкція безвідмовно працює протягом багатьох років.

З інших варіантів ще можна приділити увагу мишоловці з маслом або електричної моделі, де гризун миттєво при попаданні гине від розряду струму.

Порада! Миші досить хитрі і спритні тваринки. Не варто недооцінювати їх навички вибиратися з пасток.

Інструменти і матеріали

З матеріалів в першу чергу знадобиться пластикова тара. Обсяг залежатиме від того, яку конструкцію мишоловки передбачається виготовити. Найчастіше використовують пляшки на 1,5 і 2 л. Ще можуть знадобитися скотч, дріт. Обов’язково потрібна приманка.

Інструменти найпростіші: ножиці, маркер, канцелярський ніж.

Проста мишоловка з пляшки за кілька хвилин

Для першого досвіду достатньо спробувати виготовити найпростішу пастку. На неї піде часу максимум 5 хвилин. Ножем відрізають денце пляшки ємністю 1-1,5 л. На бічних стінках з боку відрізу маркером малюють трикутні зубці. Довжину визначають індивідуально, що залежить від діаметра пляшки. Зубці вирізують ножицями, загинають всередину пластикової ємності. Гострі кінці повинні практично замикатися між собою, утворюючи маленький отвір.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Дно пластикової тари розрізають зубами

Працює зібрана своїми руками проста мишоловка з пластикової пляшки за методом класичної пастки. Усередині ємності мають приманку. Гризун йде на її запах, проникає в пляшку. Увігнуті всередину зуби дають йому можливість зробити це, але в зворотну сторону не випустять.

Важливо! Пробка пляшки повинна бути завжди закрита.

Як зробити з пластмасової пляшки мишоловку-гойдалку

Пастку через методу спрацювання ще називають маятником. Який проник усередину пляшки гризун під власною вагою крениться її, що не дозволяє по слизьких похилим стінок вибратися назад.

З матеріалів знадобиться пляшка об’ємом 1,5 л. Бажано знайти витягнуту пластикову ємність з довгою шийкою. Ось, на якій вона буде гойдатися, роблять з алюмінієвого дроту. Станиною використовують відрізок дошки.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Ось пастки-маятника вигинають з алюмінієвого дроту

Виглядає покрокова інструкція мишоловки з пляшки своїми руками наступним чином:

 1. Спочатку знаходять місце розташування осі. Пляшку укладають на стіл, під низ підкладають олівець. Пересувають його до тих пір, поки буде знайдено зразкова рівновага.
 2. На лінії центру ваги проколюють через тіло пляшки наскрізні отвори один проти одного. Вставляють алюмінієвий дріт, вигинають опору.
 3. Підставку відрізають з дошки довжиною 400 мм. По центру під вісь обертання можна просто вкрутити два анкери з гвинтовим різьбленням і кільцем. Вони виконають роль опори.
 4. По краях дошки кріплять два бруска однакової товщини. Пляшка у горлечка має менший діаметр, ніж біля днища. Через різницю товщини пластикова ємність по осі буде розгойдуватися на висоту 2-3 см. Спиратися вона буде на бруски.
 5. Постежимо етапом на мишоловку ставлять запірний брусок. Кріплять його з боку шийки пляшки за вже встановлених дерев’яних елементом. Товщину підбирають індивідуально. В опущеному стані горловина повинна перекриватися запірним бруском. У піднятому стані нижній край горлечка розташовується на рівні кромки бруска.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Запірний брусок повинен повністю перекривати горловину опущеною пляшкиВсередину пластикової ємності кладуть приманку масою 5 р Миша по бруска спокійно проникає в мишоловку через горловину. При русі в зворотному напрямку під вагою гризуна пляшка нахиляється. Горловина закривається стінкою запірного бруска. Вибратися гризун при будь-яких зусиллях не здатний.

Мишоловка з пляшки з олією

Ще один найпростіший варіант пастки теж вийде зробити за 5 хвилин. Однак конструкція вважається більш надійною. Гризуни з неї не виберуться. Буде потрібно пляшка об’ємом 1,5-2,5 л. Пробку викидають, вона не потрібна. Пластикову ємність відрізають ножем ближче до шийки. Зріз роблять приблизно, розділивши пляшку на 2/3. Відрізану верхню частину перевертають шийкою вниз, вставляють в другу. Дві деталі між собою скріплюють степлером або дротом.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Вхідні воронку мишоловки змащують маслом

Через шийку в мишоловку насипають приманку, якої виступають насіння, зерно, хлібні крихти. Стінки перевернутої горловини змащують маслом. Потрапляючи в воронку, миша ковзає по стінках, падає всередину відстійника з приманкою. У зворотному напрямку гризун не здатний вибратися.

«Падаюча» саморобна мишоловка з пляшки

Падаюча пастка однозарядна. Після затримання гризуна її потрібно перезаряджати. З огляду на, що пляшки безкоштовні, мишоловок можна спорудити кілька штук.

Суть винаходу в тому, що у закупореній пробкою пластикової ємності біля горловини прорізають невеликий отвір, через яке здатний проникнути до завантаженої приманки гризун. Пляшку за шийку прив’язують мотузкою до опори. Укладають її на будь-якій поверхні, піднесеною над землею. Край пляшки повинен звисати.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Пастка падає з підставки за рахунок ваги миші і приманки

Так як миша прагнути пробратися до приманки, розташованої у днища, від переваги пляшка падає з підставки і зависає на мотузці. Людині залишається тільки ліквідувати гризуна, перезарядити пастку.

Мишоловка з відра і пляшки

Пристосування нагадує своєрідний атракціон. Для робіт знадобиться пляшка, бажано у формі правильного циліндра. Ще потрібно взяти відро на 5-10 л, шматок сталевого дроту і дерев’яний брусок.

Схема пастки нагадує атракціон з обертовим бочонком

Збирають мишоловку з пластикової пляшки і відра в наступному порядку:

 1. По центру пробки і днища пластикової ємності свердлять наскрізний отвір. Через всю пляшку вставляють сталевий дріт. Її довжина трохи більше діаметра верхньої частини відра.
 2. Зовні на стінки пляшки кріплять приманку. Її можна навіть приклеїти або прив’язати ниткою.
 3. Одержаний обертовий барабан з віссю-дротом укладають на верхню кромку відра, куди попередньо наливають 2-3 л води.
 4. До кромці відра прислоняют рейку – своєрідний трап для мишей.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Барабан з приманкою повинен вільно обертатися на осі

Заряджена приманкою мишоловка з відра і обертається пляшки приваблює гризунів. Вони підіймаються на барабан по рейковому трапу. Від переваги ємність провертається, миша падає в відро з водою і тоне.

Електрична мишоловка з пляшки

Пропонований варіант пастки складний, може бути небезпечний для домашніх тварин. Суть конструкції полягає в знищенні гризуна розрядом електричного струму.

З матеріалів потрібен шматок оцинкованого профілю, використовуваного для обрешітки при монтажі гіпсокартону. Заготівлю відрізають довжиною 30 см. Із зовнішнього боку приклеюють гарячим пістолетом обрізану горловину пластикової пляшки.

Елементи електричної схеми розташовують усередині профілю

Для електричної схеми знадобляться батарейка «Крона» на 9 вольт, китайський перетворювач струму, маленький вимикач від будь-якого побутового приладу і шматок мідного багатожильного проводу. Елементи кріплять всередині профілю. Проводом з’єднують послідовно в один ланцюг, але поки не замкнуту.

Кінці дроту підводять до контактів пастки

У приклеєною до профілю горловини відкручують пробку. Через просвердлені отвори вставляють шматки сталевого дроту. Це будуть контакти. У початковому стані вони розімкнуті. Пробку накручують назад. Один з контактів роблять у формі гачка. На нього нанизують приманку, наприклад, шкурку з сала або шматочок копченої ковбаси. До контактів і профілем підключають дроти електронних схем.

Щоб до приманки дістатися, миша підіймається на підставку. Коли гризун намагається потягнути за приманку, контакти всередині пробки змикаються. Струм від батарейки надходить на перетворювач. Так як миша одночасно стає провідником напруги між профілем і контактами, вона отримує смертельний розряд.

Велика мишоловка з 5 літрової пластикової пляшки

Ще один варіант пастки швидкого виготовлення дозволить позбутися від настирливих мишей. Пластикову ємність використовують велику, що дозволяє не часто займатися перезарядженням. Для мишоловки з 5-літрової пляшки знадобиться безпосередньо сама ємність. Однак спочатку готують приманку. Для цього горіх прив’язують на довгу капронову нитку з петлями на кінці.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Приманкою використовують горіх, прив’язаний капронової ниткою з петлями

У пляшки ближче до денця вирізують трикутний пелюстка. Він повинен легко вгинається всередину ємності, але заклинювати в зворотному напрямку. Розмір віконця близько 2 см.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
Пелюстка повинен вгиналася всередину, але заклинювати в зворотному напрямку

На висоті від днища бутлі проколюють в стінках наскрізні отвори. Крізь них протягують нитку з горіхом. На такій висоті не кожна миша добереться до приманки, але і з бутля з-за закритого пелюстки не вибереться.

Особливості застосування

Саморобні мишоловки не можна назвати 100% ефективними. Будь-яка конструкція здатна дати збій. Пастку можна поставити в такому місці, де за нею здалеку зручно спостерігати. Це дасть можливість оцінити працездатність, знайти дефекти і усунути їх.

Мишоловка з пластикової пляшки своїми руками: відео, фото
За роботою пастки можна поспостерігати з укриття, щоб дізнатися її слабкі місця

До пластиковим мишоловці пред’являють три вимоги:

 • бажано раз на місяць здійснювати заміну пластикових бутлів;
 • замість приманки можна використовувати отрутохімікати;
 • конструкція мишоловки повинна бути проста, щоб її можна було легко замінити на нову.

Навіть багатозарядні мишоловки потрібно частіше звільняти. Попалися гризуни посилають сигнал паніки. Інші особини в пастку можуть не піти.

Висновок

Мишоловка своїми руками з пластикової пляшки може бути зібрана у вигляді капкана з закриваються стулкою або іншої конструкції. Умільці придумали різні пристосування з гумкою, пружиною. У будь-якому випадку, пастка повинна бути проста у виготовленні, інакше легше буде придбати її в магазині.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *