Молдинги в інтер’єрі для поділу шпалерМолдинги в інтер'єрі для поділу шпалер

До недавнього часу всі види прикрас стін і стель, наприклад, карнизи та розетки асоціювалися в основному з розкішними інтер’єрами старих будинків і палаців. Сьогодні цей вид декоративних елементів також може бути успішно використаний в сучасних приміщеннях, підкреслюючи їх елегантний характер.

Колись декоративна штукатурка коштувала досить дорого, і прикрашати молдінгами стіни могли собі дозволити тільки найбагатші.

Сьогодні такі прикраси роблять із гіпсу, дерева і навіть з поліуретану і пластика, що дозволило не тільки значно вдосконалити їх зовнішній вигляд, але і зробити такий декор недорогим і доступним.

Молдінгами сьогодні прикрашають стіни і стелі, використовуючи їх у вигляді плінтусів, декору навколо ламп і картин, а також для поділу шпалер на стінах. Перш ніж купити і використовувати молдинги в інтер’єрі для поділу шпалер, варто дізнатися, чим вони відрізняються і як їх краще застосувати в дизайні.

Молдинги в інтер'єрі для поділу шпалер

Види молдингів для інтер’єру

Сьогодні при виробництві цього виду декоративних елементів використовуються різні матеріали, які відрізняються за якістю і довговічності.

Найпопулярнішими є такі молдинги:

 • дерев’яні;дерев'яні
 • з МДФ;з МДФ
 • з гіпсу;з гіпсу
 • з пінопласту і пінополіуретану;з пінопласту і пінополіуретану
 • із пластику й металу.із пластику й металу

Які молдинги для стін вибрати?

При пошуку декоративних елементів ми часто керуємося в першу чергу зовнішнім виглядом і ціною таких прикрас. Доцільно, однак, вибирати рішення не тільки естетичне, а й довговічне. Відколені шматочки або вм’ятини на молдингах не прикрасять інтер’єр, тому найкращим вибором будуть більш надійні вироби з дерева або МДФ, вони міцні і, отже, не будуть пошкоджені в результаті випадкового удару. Таким чином, такий декор протягом тривалого часу не втратить красу.

Широкий вибір прикрас для стін кожному дозволить знайти ідеальну модель для своєї квартири. Пропозиція також включає в себе молдинги з підсвічуванням зі стрічки LED, яка може стати додатковим прикрасою інтер’єру.

Однак, завдяки невисокій ціні і ряду інших якостей в даний час найбільш популярним матеріалом є пінополістирол. Його основні переваги:

 • легка вага;
 • вологостійкість;
 • легкість обробки;
 • простота монтажу.

Для кріплення декору зі спіненого полістиролу необхідно використовувати спеціальний клей – це повинен бути продукт, який характеризується високою міцністю зчеплення з поверхнею і, що не менш важливо, що не руйнує тонкі декоративні елементи матеріалу.

молдинги для стін

Найчастіше такі молдинги приймають форму карнизів, розеток, панелей, плінтусів, декоративних смуг з геометричними або квітковими мотивами. Також можна купити декор з полістиролу з оригінальною ліпниною та художніми візерунками. Готові елементи краще монтувати на необроблену або незабарвлену штукатурку, або на незабарвлену гіпсову поверхню стін.

молдинги для стін

Гіпсові молдинги забарвлюють емульсіями або олійними фарбами, їх поверхня повинна спочатку бути загрунтована, а вироби з пінополістиролу покривають тільки емульсійної фарбою – пензлем або розпиленням.

Переваги молдингів в декорі стін

Найбільші переваги цього оздоблювального матеріалу такі:

 • простота установки;
 • можливість фарбування в бажаний колір;
 • різноманітність форм і візерунків, серед яких кожен зможе знайти ідеальне рішення для будь-якого приміщення.

Всупереч видимості, цей декоративний елемент підходить не тільки для інтер’єрів, оформлених в класичному стилі, але і для більш сучасних.

Молдинги в інтер’єрі для поділу шпалер, фото цікавих рішень

Під час внутрішніх робіт та оздоблення стін ми, як правило, буваємо зосереджені в основному на плінтусах. Ймовірно, це пов’язано з тим, що вони грають важливу роль, тому що закривають неестетичний зазор між стіною і підлогою або стелею. Слід, однак, враховувати і інші прикраси, які допоможуть створити нетривіальний і елегантний декор. Цю проблему допоможуть повністю задовольнити настінні молдинги.

Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер’єрах

Вони пов’язані в першу чергу з традиційним дизайном палаців і будинків багатих вельмож, але сьогодні ми можемо купити практично будь-які декори з імітацією ліпнини, і таким чином адаптувати їх, як для класичного, так і для сучасного дизайну інтер’єру. Вони можуть бути чудовим бароковими або обережним акцентом в вінтажному стилі.

Молдинги для поділу шпалер є відмінним способом підкреслити елегантний класичний характер інтер’єру. Можна встановити їх на стінах одного кольору, або на стику різних шпалер контрастних відтінків.

Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер'єрах Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер'єрах Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер'єрах Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер'єрах

Красивий і світлий інтер’єр в класичному стилі з каміном на передньому плані і додатковою смугою на стіні забезпечує основу для шпалер з класичним, багатим візерунком. Тут процвітають молдинги і класична ліпнина на каміні.

Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер'єрах

Стінові елементи можуть охоплювати також стелю, щоб сформувати тонку основу. Світлий декор освітлить темні, візерункові шпалери в класичному стилі.

Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер'єрах

Такий декор зробить приміщення затишним і елегантним. У класичному інтер’єрі можуть бути використані декоративні полки, стовпи і портали, гнучкими молдингами можуть бути оформлені також віконні та дверні прорізи над проходом в іншу кімнату.

Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер'єрах

Стінові елементи можуть прикрасити сходи в класичному стилі, забезпечуючи не тільки захист стін, але і об’єднуючи цей простір в одне ціле з холом.

Молдинги для поділу шпалер в класичних інтер'єрах

Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер’єрах

Вони чудово виглядають в приміщенні еклектичному, хіпстерском, що поєднує в собі різні стилі.

Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрах Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрахУ мінімалістському інтер’єрі чогось не вистачає? Делікатний декор стін зможе розігріти однотонну поверхню стіни і оживити інтер’єр з невеликою кількістю деталей.

Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрах

Особливо актуальні такі рішення в інтер’єрі в скандинавському стилі, на білих стінах, які без ефектного 3D Декору виглядали б занадто нудними.

Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрах Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрах Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрах Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрах Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрах Застосування молдингів на стінах в сучасних інтер'єрахОптичні трюки

Цей тип обробки дозволяє поліпшити оптичне співвідношення пропорцій простору. Тому він все частіше з’являється серед останніх тенденцій в дизайні інтер’єру. Така обробка не тільки модна, але і дозволить вирішити деякі проблеми.

 • Якщо стелі занизькі, широкі профільовані смуги, що приховують лінію з’єднання стін і стелі, виконані в одному кольорі з стелею, і в поєднанні з шпалерами у вертикальну смужку, створюють враження, що інтер’єр вище, ніж він є насправді. Відриваючи плінтус від стелі і висвітлюючи його, ми можемо зробити стелю вище.Оптичні трюки
 • Проте, якщо необхідно отримати протилежний ефект, то варто такий стельовий плінтус розташувати нижче, таким чином, щоб відокремити білу стелю від стіни іншого кольору. Молдинги в інтер'єрі коридору для поділу шпалер, фотоМолдинги в інтер’єрі коридору для поділу шпалер, фото
 • Плоска стінка виглядає нудною, а введення рамок і поділ її на фрагменти створить текстуру і ефект глибини.Молдинги в інтер'єрі
 • Горизонтальні лінії зменшують високу кімнату, а вертикальні – піднімають стелю.
 • Прямокутні стінові секції, заповнені шпалерами, і навіть пофарбовані в інший відтінок, ніж інші стіни, створюють ілюзії.Молдинги в інтер'єрі
 • Лінії з молдингів можуть ділити кімнату оптично, а також послужать, як спосіб заховати краю шпалер на стику стін дверей або вікон.
 • Уміло розташовані декори, оптично допоможуть зменшити кривизну стін.

Рамки з молдингів з шпалерами – стильна обробка стіни

Молдинги пропонують нам безліч декоративних можливостей. Цікава ідея полягає в тому, щоб створити з них рамку, усередині якої можна наклеїти шпалери в кольорі, або покрити поверхню всередині або за межами рамки візерунчастими шпалерами. Оздоблення стін за допомогою декоративних профілів може виглядати дуже ефектно – вона може виступати в якості імітації дерев’яної обшивки, де форма профілю підкреслює золотистий колір шпалер, або де молдинг був використаний в якості рамки, в якій розміщена картина або фрагмент декоративних шпалер. Це можуть бути, як складні композиції, що охоплюють всю стіну, так і більш скромні, майже мінімалістичні, відповідні більш сучасних інтер’єрів.

Декоративні смуги по всій стіні

Молдинг може охоплювати всю стіну, утворюючи ритмічні підрозділу з використанням металевих профілів або молдингів з гіпсу і пінополістиролу, покритих золотистою фарбою. Дизайнери на фото кімнати, представленої нижче, створили складну композицію, засновану на контрасті кольорів і грі світла. Темний, холодний відтінок сірого є хорошим фоном для профілів у відтінках золота. При такій компоновці форма профілю підкреслюється оптично. Завдяки додаванню золота молдинг блищить і «ловить» світло, який підкреслить геометрію фрагментів стіни.

Декоративні смуги по всій стіні

Такий декор кімнати підкреслять люстрою, виконаної в тому ж кольорі, що і профілі, і письмовим столом, вони зливаються з навколишнім середовищем. Цей приклад показує, як за допомогою вдалого підбору меблів і аксесуарів можна створити стилістичний когерентний механізм.

Стіна з елементами декоративного живопису

Цей тонкий декоративний елемент може стати частиною композиції, в якій в інтер’єр вводиться частина декоративного живопису. У кімнаті, представленої на фото нижче, використаний тонкий квітковий мотив, який, в поєднанні з пастельним кольором фону є дуже делікатним, не нав’язуючи прикраса, яке може бути фоном для будь-якого інтер’єру кімнати. Шпалери в цьому варіанті обрамлені тонкими профільними рейками, пофарбованими в колір стін.

Стіна з елементами декоративного живопису

Інший приклад представляє інтер’єр в строгому і скромному стилі, де одна стіна була підкреслена шпалерами в обрамленні тонких білих настінних молдингів з пінополістиролу. Додавання навіть простий декоративної рамки підкреслило декоративний характер шпалер. Ця процедура дозволяє фрагменту шпалер виступити в якості широкоформатного зображення. На обраному зображенні саме шпалери є основним і домінуючим кольоровим акцентом. Меблі та аксесуари представляються тут лише доповненням.

Стіна з елементами декоративного живопису

Настінна композиція з молдингів і шпалер

У разі наступного варіанта мотив на шпалерах не є домінуючим елементом інтер’єру, а саме композиція з молдингів і шпалер стає, безумовно, сильним акцентом, який служить в якості відправної точки гри з формою і кольором. Тут грають чотири елементи:

 1. форма полів-рамок, що виникають в результаті розроблених підрозділів;
 2. візерунок шпалер;
 3. кольори шпалер;
 4. кольори рамок.

Знову ми бачимо, що, як і в попередньому прикладі, меблі та добавки за кольором і навіть формі тут взаємодіють зі стилем стіни.

Настінна композиція з молдингів і шпалер

Шпалери в головній ролі

В іншому варіанті саме шпалери виступають головним елементом композиції, а профілі лише декоративно обрамляють їх. На фото нижче шпалери з золотистим блискучим візерунком прикрашають стіну свої мерехтінням. Їх візерунок не тільки прикрашає, але і з правильною інтенсивністю світла висвітлює інтер’єр.

Шпалери в головній ролі

Декоративна рамка з молдингів з шпалерами біля ліжка

Інший приклад дозволяє виділити зону відпочинку в спальні, підкреслюючи узголів’я ліжка. Тут обрамляють профілі призначені для обмеження контуру ліжка. Заповнення такого символічно зазначеного підголівника може бути виконано з тканини або шпалер. Обрамлення стіни чітко повторює розміри ліжка, підкреслюючи композиційний задум дизайнера.

Декоративна рамка з молдингів з шпалерами біля ліжка Декоративна рамка з молдингів з шпалерами біля ліжка

Декоративна рамка з молдинга і шпалер в якості фону для меблів

Вставка з декоративними шпалерами, як і в попередньому прикладі, може не тільки оформляти місце для сну і відпочинку, але і підкреслити якийсь елемент меблів:

 • ефектний комод;
 • декоративний камін;
 • домашню бібліотеку;
 • експозицію фотографій;
 • акваріум;
 • стіну за телевізором.

Декоративна рамка з молдинга і шпалер в якості фону для меблів Декоративна рамка з молдинга і шпалер в якості фону для меблів

Знову ж таки, ми маємо справу з кумедною грою, заснованої на стилістичної формі і кольорі. На фото, представленому нижче, жовті доповнення, що гармоніюють з кольором стін, з введенням сірих тонів виходять на перший план і добре експонуються. Такий варіант оформлення стане справжньою родзинкою в сучасному інтер’єрі.

Декоративна рамка з молдинга і шпалер в якості фону для меблів

Після аскетичного мінімалізму настає час, коли все більше з’являється бажаючих грати формами і квітами. Для сміливих дослідників на допомогу приходять забуті прикраси стін, що нагадують штукатурку. Штукатурка і настінні орнаменти, виконувані штукатуркою на поверхні стін або стель до недавнього часу були пов’язані тільки з палацовими інтер’єрами або низькоякісними підробками. Ці палацові настінні прикраси надають інтер’єру елегантний характер, а також можуть оптично збільшити простір.

Штукатурку знали стародавні греки і римляни. Вона повторювала форму несучих елементів будівель, таких, як колони, шпилі, карнизи і балки, які створювали декоративні органічні і геометричні мотиви. Вони були знову відкриті в XV столітті, завдяки відкриттям в римській резиденції імператора Нерона. В епоху бароко особливо популярним був багатий скульптурний декор в інтер’єрі і на фасадах, і штукатурка набула великої популярності. Легкі елементи з ліпнини успішно замінили дорогі кам’яні скульптури.

Сьогодні молдинги в композиції з шпалерами дозволяють створювати в інтер’єрі сучасні художні форми. Вони можуть бути зроблені з гіпсу, дерева, пінополістиролу, штучного мармуру. Це прикраса стіни сьогодні повертається в модні вітальні, оформлені в різних стилях, створюючи цікаві оптичні ефекти, багатство форм і візерунків. Незалежно від стилю інтер’єру, кожен зможе вибрати варіант обробки, від найпростішого модерністського до багатого квіткового декору.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *