Мускатна гарбуз: опис сорту, фотоМускатна гарбуз – це однорічна рослина, з довгими листками, що ростуть на стеблах, які стеляться по землі. Це один з найсмачніших сортів, його плоди цукрові і соковиті. Найбільше така гарбуз підходить для приготування десертів. Оскільки вона дуже залежна від сонця, вирощувати її краще в теплих регіонах. Сорти мускатною гарбуза з фото і описом, представлені на нашому сайті, допоможуть вам виростити цю рослину на своїй дачній ділянці.

Мускатна гарбуз: опис сорту, фото
Сорти мускатною гарбуза з фото і описом

Сорти мускатною гарбуза – які бувають?

Користь мускатних видів гарбуза:

  • відсутність холестерину в плодах мускатною гарбуза;
  • низька калорійність;
  • сприяє виведенню з організму шкідливих речовин, має сечогінний ефект;
  • сприяє підвищенню імунітету;
  • наявність каротину допомагає зміцнити зорову функцію;
  • вміст калію, зміцнює органи серцево-судинної системи.

Виділяють наступні сорти мускатною гарбуза:

Вітамінна – найбагатший за вмістом каротину (до 16%) сорт гарбуза. Зовнішній вигляд гарбуза відрізняється темним забарвленням і ребристою формою, м’якоть у неї насиченого червоного кольору, хрустка і солодка. Плоди можуть досягати ваги в сім кілограм. Як правило, вона має гарну врожайність, але встигне досить довго – близько ста тридцяти днів.

Мускатна гарбуз: опис сорту, фото
вітамінна

Медова принцеса – ця гарбуз фаворит по м’якості та солодощі. Плоди її мають середню вагу (близько 4 кілограм), встигає на початку серпня (за умови посіву в квітні).

Мускатна гарбуз: опис сорту, фото
Медова принцеса

Баттернат (горіхова, мускатна, сквош) – має витягнуту форму, чимось схожа на кабачок. Колір як зовні, так і всередині насичено жовтий. Внутрішню структуру має волокнисту, за смаком – соковита і солодка.

Мускатна гарбуз: опис сорту, фото
баттернат

Перлова – це один їх нових сортів, у неї дуже оригінальна форма – довга, що нагадує грушу. М’якоть такої гарбуза соковита і дуже смачна. Період її зростання становить близько 130 днів, маса середнього плоду досягає 5 кілограм. Перловий сорт мускатною гарбуза дуже смачний як в свіжому, так і в переробленому вигляді.Мускатна гарбуз: опис сорту, фото
Перлова

Мускат де Прованс – цей сорт, як видно з назви, розроблений у Франції. Він має високу врожайність, повністю визріває приблизно протягом чотирьох місяців. Плоди гарбуза цього сорту відрізняє помаранчевий колір і ребриста поверхня, м’якоть її дуже щільна, яскраво-помаранчева, має відмінні смакові якості. Головне її достоїнство і відмінно від інших сортів мускатною гарбуза в тому, що такий її вид відмінно зберігається і прекрасно переносить транспортування.

Мускатна гарбуз: опис сорту, фото
Мускат де Прованс

Хоккайдо – це сорт, виведений японськими селекціонерами. Має форму груші, смак її чимось нагадує каштан – солодкий і пряний. Гарбузи цього сорту не мають великого розміру, досягають приблизно 2 кілограм.

Мускатна гарбуз: опис сорту, фото
Хоккайдо

Гітара – сорт, який відрізняється високою легкістю. Як видно з назви, має форму гітари, може досягати ваги в чотири кілограми. Як правило, визріває на початку осені.

Мускатна гарбуз: опис сорту, фото
гітара

Сортів мускатною гарбуза відомо дуже багато, можна відзначити також такі як: цукатний (коричнева зверху і помаранчева всередині), золота груша (має форму краплі, солодка і рано визріває), матильда (з чудовим медовим ароматом), Августина (нагадує покритий плямами кабачок, з щільною м’якоттю білого кольору). Виділяють найбільшу гарбуз мускатного сорти – арбатская, її вага може досягати двадцяти кілограм. Серед гарбузів цього виду вона дозріває пізніше за все, має форму циліндра.

Як правило, мускатні сорти вирощують на півдні, а й для середньої смуги Росії селекціонери вивели кілька сортів:

  • Віта: використовується як в столовому, так і в кормовому харчуванні, плоди має світло-коричневого кольору, а м’якоть – помаранчеву.
  • Перлина: використовується для живлення і консервації. Практично весь плід заповнений щільною, солодкою м’якоттю. Багата каротином і дає багатий урожай.
  • Прикубанських: середньостиглий сорт (близько ста днів), з м’якоттю червоно-оранжевого кольору, дуже соковита і солодка.

В якості висновку, слід зазначити, що сорти мускатною гарбуза, з фото і описом на нашому сайті, не важко виростити навіть початківцям городникам. Ростять її за допомогою висадки розсади і безпосереднього посіву насіння. Дуже ретельного догляду вона не вимагає, але завжди радує солодким і соковитим урожаєм.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *