На якій висоті вішати раковину у ванній, висота інсталяції для унітазуНа якій висоті вішати раковину у ванній

Практично в кожному будинку є, принаймні, одна раковина. При її установці важливо вибрати правильну висоту, а також відстань від неї до душової кабіни, унітазу. Не менш важливим є також відстань до стіни.

На якій висоті вішати раковину у ванній

На якій висоті вішати раковину у ваннійНемає конкретних правил установки внутрішніх раковин на якійсь певній висоті над підлогою. Проте, варто подумати про це, щоб використання було зручно для всіх членів сім’ї. Важливим також є її розташування у ванній кімнаті.

У більшості випадків умивальники кріпляться на відстані 75-80 см від підлоги. Але це не є обов’язковим правилом, в кожній родині, на якій висоті раковина в ванній буде встановлена ​​вирішується в індивідуальному порядку.

Якщо умивальником користуються майже виключно дорослі люди зростанням вище, ніж 1,7 м, то висота раковини від підлоги у ванній повинна становити близько 85 см. Не варто збільшувати це відстань, так як при цьому їй буде незручно користуватися людям більш низького зросту (наприклад, гостями).

На якій висоті встановлювати раковину у ванній для маленьких дітей?

Однак, якщо ви плануєте встановити умивальник для маленьких дітей, його розташування може бути знижено до 60-65см.

У цьому випадку ми повинні зважати на те, що після кількох років, коли дитина підросте, ми будемо змушені підняти умивальник. Залежно від способу його установки може знадобитися більше або менше втручання в кріплення до стіни. Переважно, в цьому випадку встановити умивальник на низьких ніжках, які потім можна буде без проблем замінити на більш високі. Деякі магазини навіть пропонують такі спеціальні моделі для дітей (як правило, вони трохи менше, ніж звичайні).

Не рекомендується установка умивальника для дитини на стійці, яка кріпиться до стіни, тому що його подальше регулювання може бути дуже трудомістким. Іноді це може зажадати навіть заміни деталей, а отже і порушення обробки стін в наслідок необхідності доступу до монтажній рамі.

Практичним є розміщення умивальника звичайного розміру, а для зручності юних членів сім’ї може бути використана підставка для дитини під раковину. Цей метод не потребує будь-яких подальших змін у ванній кімнаті.

підставка для дитини під раковину

Дитина повинна бути в змозі обгрунтовано відкрити кран, дістати до мила, зубної щітки, зубної пасти.

  • для дітей 3-4 років з ростом близько 90 см верхній край умивальника повинен знаходитися підставка для дитини під раковинуприблизно на відстані 50 см від підлоги;
  • для дітей 4-5 років з ростом приблизно 100 см висота тумби з раковиною для ванної кімнати повинна складати близько 60 см;
  • для 5-6-річних дітей з ростом 110 см – 65 см;
  • для дітей, зріст близько 120 см підійде умивальник, встановлений в 75 см від підлоги.

підставка для дитини під раковину або унітаз

Монтажна висота інсталяції для унітазу

На ринку є дві основні конструкції:

  • перший встановлюється прямо на підлозі,
  • другий – це сучасний підвісний унітаз.

Стандартна висота сидіння унітазу складає, як правило, близько 45-50 cм. У першому випадку ми не маємо ніякого впливу на рівень розташування сидіння, так як унітаз прикріплений до підлоги.Висота підвісного унітазу

Підвісний унітаз встановлюється на спеціальній рамі (інсталяції). Інсталяція зазвичай кріпиться до стіни і до підлоги за допомогою відповідних гвинтів. Вони також дозволяють виконати невелике зміщення унітазу по поверхні стіни. Висота підвісного унітазу від статі може бути змінена при монтажі, при цьому, як правило, створюють додаткову конструкцію у вигляді невеликої полки.

Яка висота унітазу оптимальна?

Деякі стелажі дозволяють регулювати висоту підвіски унітазу. Однак, варто встановлювати його на типовому відстані, тобто близько 45-50см від підлоги.

Відстань від унітазу до стіни

Вибираючи відстань від стіни до унітазу, слід спланувати невеликий простір для гігієнічних цілей і зручності користувачів. Зазвичай ця відстань складає мінімум 30 см.

Відстань від унітазу до стіни

Розташування раковини відносно іншої сантехніки

У ванних кімнатах найбільш часто прийнято монтувати умивальники звичайного розміру (приблизно 40-50 см). Якщо це нормального розміру ванна кімната, рекомендується розташовувати раковину на відстані від стіни близько 20-30 см. Для невеликих умивальників, наприклад, в підсобних приміщеннях, гаражах можна розташувати його ближче до стіни або в кутку. Однак, варто в будь-якому випадку залишити дистанцію, по крайней мере 10 см.

Розташування раковини відносно іншої сантехніки

Відстань між умивальником і пральною машиною з фронтальним завантаженням має становити близько 40 см, незалежно від того, підвісна це модель, на ніжці або тумбі. Не встановлюйте машинку ближче, ніж 20-30 см від будь-якої сантехніки.

Щоб використання як умивальника, так і унітазу було максимально комфортним, бажано, щоб відстань між ними була не менш, по крайней мере, 20-30 см. Аналогічне відстань – не менше 20 см, ви повинні тримати між умивальником і душем.

Дві раковини у ванній кімнаті

Якщо ви хочете встановити дві раковини у ванній кімнаті, то рекомендується розташовувати їх один від одного на відстані близько 30 см. Це дозволить вільно користуватися ними двом дорослим.

Хорошим рішенням для двох раковин буде розміщення їх на одній довгій стільниці або тумбі. Це може бути меблі для раковини у ванній у вигляді шафи, що стоїть на підлозі або підвісна стільниця. В цьому випадку, простір між ними має бути близько 25-30 см, що дозволяє розмістити в цьому місці найбільш часто використовувані приналежності, косметику і т.д.

Дві раковини у ванній кімнаті

На практиці, для двох умивальників найкраще підходить одне загальне дзеркало замість двох. Це забезпечує набагато більш зручне використання ванній і, крім того, візуально додає приміщенню більший простір.

Дві раковини у ванній кімнаті

Таким чином, правильне розташування сантехніки – один з найважливіших питань, яке необхідно вирішити при плануванні ремонту у вашому санвузлі. Все необхідно ретельно виміряти і відзначити на плані, що і де буде розташовано. Для цього можна використовувати як звичайний аркуш паперу, лінійку і олівець, так і сучасну програму для візуалізації дизайну інтер’єру. Перед цим необхідно провести аналіз наявної в продажу сантехніки і записати габарити тієї, яка вам сподобалася. Виконавши всі рекомендації ви організуєте комфортний і дуже зручний для всіх членів сім’ї санвузол.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *