На лінолеумі залишаються сліди, вм’ятини: причини, що робитиПрибрати вм’ятини на лінолеумі вийде консервативними методами, якщо вони не дуже глибокі. Коли дефекти дійдуть до рівня освіти дірок, виправити їх неможливо. У таких ситуаціях вдаються до радикальних заходів. Однак, щоб лінолеум не постраждав, оптимально знати причини появи вм’ятин, зробити все для їх запобігання.

Причини появи

Основна маса дефектів з’являється від ніжок меблів. Чим довше вона стоїть в одному місці, тим глибше утворюється вм’ятина. Сучасний лінолеум має м’яку пористу структуру. При сильному механічному впливі матеріал стискається за методом поролоновою губки. Пори склеюються, структура лінолеуму не відновлюється. На місці сильного стиснення утворюється витончений ділянку у вигляді западини.

Крім перерахованого нестачі, неякісний лінолеум має властивість розтягуватися. На такому матеріалі навіть короткочасне перебування меблів залишає сліди ніжок. До того ж чим вони тонше, тим меншу мають площу опори, чому збільшується глибина дефекту. На низькоякісному підлогове покриття буде видно вм’ятини навіть від коліс меблів, що пересувалися.

Важливо! Зі збільшенням ширини меблевих ніжок зменшується ймовірність утворення вм’ятин.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
Найбільше слідів залишається від ніжок меблів

Залежно від технології монтажу, під лінолеумом може бути покладена підкладка. Для цього використовують пористі матеріали, повсть. Наявність підкладки покращує комфорт ногам. Ходити босоніж по м’якому підлозі приємно. Однак збільшується ймовірність утворення глибоких вм’ятин від меблевих ніжок, усунути які консервативним способом не завжди вдається.

Порада! Не варто по лінолеуму пересувати важкі меблі методом штовхання. Зацепившаяся ніжка утворює борозну, іноді сильно розтягнуту.

Як розгладити вм’ятини на лінолеумі

Існує багато способів врятувати підлогове покриття. Умовно їх можна згрупувати і розділити на два методи: консервативні і радикальні. У першому випадку лінолеуму намагаються повернути колишнє стан. У другому варіанті ситуацію рятує тільки ремонт латками або повний демонтаж.

Порада! Найпростіший спосіб прибрати сліди від меблів на лінолеумі, закрити їх килимом або доріжкою.

Як випрямити лінолеум від вм’ятин консервативними методами

Проблему дефекту підлогового покриття варто починати вирішувати з консервативних методів. Більшість способів народні, які не вимагають великих трудовитрат і витрат. Вони зазвичай допомагають, якщо вм’ятина не велика і свіжа.

Як прибрати вм’ятину на лінолеумі гирею

Свіжу неглибоку вм’ятину можна спробувати усунути спортивним снарядом. Знадобиться гиря масою 16, 24 або 32 кг. Легкий спортивний снаряд вагою 8 кг створює мале навантаження, що не дасть досягти позитивного результату.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
Гирю бажано використовувати масою від 16 до 32 кг

Щоб виправити вм’ятину на лінолеумі, гирю прокочують по проблемному ділянці. Особливо ретельно намагаються придавити краю утворився поглиблення.

Праскою з парогенератором

Від розігріву лінолеум стає м’який. Якщо додатково застосувати механічний вплив, поглиблення і м’яті ділянки розгладжуються. Для цих цілей застосовують праска з функцією подачі пари.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
Пар чинить додатковий вплив на прогрівається підлогове покриття

Однак усунути вм’ятини на лінолеумі від меблів простим прогладжуванням праски не можна. Штучний матеріал просто розплавитися від гарячої підошви. Спочатку проблемну ділянку вкривають товстим шаром х / б тканини. За матеріалом починають прасувати праскою з активним з’єднанням парогенератора. Періодично тканину піднімають, переглядають результат.

Як вирівняти лінолеум від вм’ятин на дошці

Існує приказка – клин вибивають клином. За цим принципом працює метод з дошкою. Заготівлю беруть трохи ширше, ніж вм’ятина. Дошка потрібна шліфована із закругленими кутами з одного боку.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
Дошкою вирівнюють не надто м’який лінолеум

Метод застосовують, коли підлогове покриття не надто м’яке. В іншому випадку від дошки залишиться нове поглиблення. Щоб випрямити пом’ятий лінолеум, заготівлю стороною з закругленими краями укладають поверх дефектного ділянки, притискають вантажем. Можна придавити тієї ж самої меблями. Час притиску визначають дослідним шляхом, перевіряючи періодично отриманий результат.

Як відновити лінолеум від вм’ятин феном

За методом праски підлогове покриття прогрівають феном для волосся. Ось тільки пропрасувати приладом неможливо. Функцію цю виконує гумовий валик.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
Фен для укладання волосся добре розігріває гарячим повітрям лінолеум

Феном прогрівають деформований ділянку. Іноді для цього йде більше години часу. Однак потрібно дивитися, щоб не допустити початку плавлення матеріалу. Розігріте полотно розгортають гумовим валиком.

Як видалити вм’ятину на лінолеумі нашатирем і праскою

Технологія випрямлення поглиблення аналогічна, як і в методиці з парогенератором. Спочатку укладають х / б тканину, після чого починають її прасувати гарячою праскою.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
За рахунок парів нашатирного спирту поліпшується ефект розм’якшення лінолеумуВідмінністю технології є те, що тканина перед укладанням змочують нашатирним спиртом. Прогріте полотно розм’якшиться, від пропрасовування відновить колишній вигляд.

Як виправити вм’ятини на лінолеумі щільним матеріалом (фетром або іншим товстим матеріалом)

Спосіб передбачає видавлювання вм’ята ділянки із зворотного боку. Методика підійде, якщо підлогове покриття не приклеєне до чорнової підлоги. Для робіт знадобиться товстий фетр або інший щільний матеріал. З нього вирізують фрагмент точного розміру вм’ятини.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
Фетр або інший матеріал підійде тільки щільний і товстий

Демонтувавши плінтуса, піднімають шматок лінолеуму з дефектним ділянкою. Точно під вм’ятиною приклеюють фрагмент вирізаного фетру. Підлогове покриття повертають на своє місце. Згодом вставка видавить западину в зворотну сторону. Від поглиблення не залишиться сліду.

Корисне відео допоможе випрямити лінолеум від вм’ятин:  

Видалення вм’ятин на лінолеумі радикальними методами

Коли консервативні способи не можуть вирішити проблему, вдаються до радикальних методів. Всі вони передбачають повну або частковий демонтаж підлогового покриття. Перш ніж спробувати позбутися від вм’ятин на лінолеумі подібним способом, варто ретельно все прорахувати.

Частковий демонтаж покриття

Технологія часткового демонтажу вважається радикальним, але щадним методом. Коли геометрія статі не дозволяє розгорнути лінолеум, щоб заховати дефект під меблями, або він міцно приклеєний до чорнової покриттю, демонтують тільки пошкоджену ділянку.

Реставрація передбачає установку латки. Фрагмент вирізують з аналогічного лінолеуму, щоб збігся малюнок. Латку укладають туди, де утворилася вм’ятина. Підганяють так, щоб малюнок на ній і загальному полотні збігся. Після сполучення візерунків латку фіксують скотчем. За її поверхні маркером малюють прямокутник. Гострим ножем по розмітці прорізають відразу два шари. Нижній фрагмент з вм’ятиною видаляють. Латка буде вже точно підігнана за розміром вирізаного вікна. Її залишиться тільки приклеїти клеєм для лінолеуму.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
При частковому демонтаж пошкоджену ділянку можна замінити латкою

Приклеєну латку притискують вантажем. З таким бандажем вона стоїть, поки застигне клей. Після зняття вантажу перевіряють надійність фіксації латки, приступають до її декорування. Зазори між сторонами вклеєного прямокутника і вирізаним на полотні вікном заливають зі шприца холодної зварюванням. Наявні в клейовому складі агресивні речовини розплавляють кромку лінолеуму. Стики виходять монолітні, практично непомітні.

Повний демонтаж покриття

Воістину реально радикальний спосіб полягає в демонтажі і зворотного укладанні фінішного покриття. Основною умовою є правильна геометрія статі і бесклеевой спосіб фіксації лінолеуму.

На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
Якщо кімната має правильну геометрію, а фінішне підлогове покриття не приклеєне, полотно після демонтажу розгортають на 180о

Припустимо, є прямокутна або квадратна кімната з однаковим розміром протилежних стін і рівні кути. Недалеко від порога в доступному для огляду місці утворилася вм’ятина. Підлогове покриття знімають, розгортають на 180о, фіксують. Дефект виявляється з іншого боку кімнати десь під меблями або килимом.

Що робити, щоб на лінолеумі не залишалися вм’ятини

Передбачити всі випадки, які здатні привести до пошкодження фінішного покриття, неможливо. Однак при дотриманні деяких правил можна знизити ризик:

 1. Обов’язково на лінолеумі залишаються вм’ятини, якщо під нього поклали занадто товсту підкладку. Робити це категорично не можна. Винятком є ​​кімната, де відсутня меблі або вона постійно буде стояти на одному місці. Іноді такий варіант практикують в спальні. По м’якому підлозі приємно ходити босоніж.
 2. Меблі бажано купувати з широкими ніжками, щоб вони надавали велику площу тиску. Широкі вм’ятини швидше розправляються після перестановки атрибутів. Якщо ніжки тонкі, то під них підкладають широкі п’ятаки з дерева, повсті або іншого міцного матеріалу.
  На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
  Підкладки в формі п’ятаків знизять ризик появи заглиблень на підлогове покриття
 3. Залишатися можуть на лінолеумі вм’ятини від стільця, коли його переставляють по всій кімнаті під час прийому гостей. З його ніжками проробляють ту ж саму операцію – кріплять п’ятаки.
 4. Глибокі вм’ятини з частковим пошкодженням верхнього декоративного шару утворюються від кігтів домашніх тварин. Проблему вирішують використанням спеціальних ковпачків. Антіцарапкі надягають на кігті вихованцям.
  На лінолеумі залишаються сліди, вм'ятини: причини, що робити
  Антіцарапкі захистять підлогу від кігтів домашніх тварин

Щоб менше турбується, яким способом прибрати вм’ятини на лінолеумі від меблів, потрібно не допускати їх появи. Доброю профілактикою є періодична обробка фінішного покриття спеціальними захисними засобами. Зроблені вони з воску або у вигляді мастики. Найчастіше потрібно прибирати сміття, розкидані дитячі іграшки. Адже якщо наступити на твердий предмет ногою, під ним швидко утворюється втиснутий ділянку.

Висновок

Прибрати вм’ятини на лінолеумі можна методом маскування. На підлогу укладають килимову доріжку. Якщо дефект недалеко від стіни, його приховують, встановивши на це місце іншого атрибут меблів, наприклад, крісло або диван. Можна поставити книжковий стелаж, тумбочку під телевізор.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *