Накопичувальні електричні нагрівачі водиНакопичувальні електричні нагрівачі води

У квартирах і будинках, в яких відсутнє централізоване підігрів води, гарячу воду можуть забезпечити водонагрівачі. Завдяки їм, вам не доведеться турбуватися про гарячу ванну для купання, прийняття душу або миття посуду в комфортній обстановці. З численних пропозицій на ринку іноді непросто зробити вибір конкретної моделі. При цьому необхідно вибрати відповідний тип нагрівача, а також знати на які параметри слід звернути увагу при покупці.

Електроводонагрівачі накопичувальні ємнісні є в даний час найпопулярнішим варіантом підігріву води, який найчастіше вибирають покупці. Як правильно вибрати накопичувальний нагрівач води для дачі і квартири, в чому його перевага, в чому відмінності між різними моделями, ми розглянемо в цій статті.

Як вибрати накопичувальні електричні нагрівачі води

Для підігріву води в умовах квартири або приватного будинку існує три найпоширеніші варіанти приладів:

 • накопичувальний електричний нагрівач води,
 • проточний електричний нагрівач,
 • газовий нагрівач.

Як вибрати між ними і на що звертати увагу, роблячи вибір, ви можете почитати в статті – Який краще водонагрівач: проточний або накопичувальний.

Що таке ємнісний електричний накопичувальний нагрівач води?

Електричний накопичувальний нагрівач водиНакопичувальний нагрівач або бойлер має одне головна перевага – як випливає з назви він накопичувальний. Тому ним не буде проблем із забезпеченням доступу до більшої кількості води певної температури, при цьому його можна підключити до багатьох різних точок розбору і використовувати їх одночасно, не маючи при цьому ризику зниження температури гарячої води.

Водонагрівач – це по суті велику посудину, забезпечений відповідним механізмом для нагріву. У разі бойлера це буде електричний тен, а в разі газових нагрівачів – газові пальники і теплообмінник для передачі тепла. Ємнісні нагрівачі можуть мати функції підтримки температури, регулювання потужності, а також багато інших можливостей.

Бойлери накопичувальні ємнісні здатні розігріти і зберегти гарячу воду. Вибираючи модель, слід звернути особливу увагу на ємність бака і співвіднести її з кількістю членів сім’ї. Завдяки ізоляційному шару такі конструкції можуть підтримувати високу температуру протягом декількох годин після нагрівання.

У цій групі є два типи нагрівачів:

 1. що працюють під тиском – вони мають більший бак (від 50 до 200 літрів), і можуть бути підключені до декількох точках водорозбору;
 2. що працюють без тиску – характеризуються невеликою ємністю (до 10-15 л), але можуть бути підключені тільки до однієї точки водорозбору.

Їх переваги: • можливість нагріву води для всієї родини;
 • підтримання високої температури.

Недоліки ємнісного накопичувального водонагрівача:

 • необхідність знайти місце для бака;
 • більш висока вартість установки;
 • більш високі експлуатаційні витрати.

Який вибрати накопичувальний водонагрівач: електричний або газовий?

Хоча природний газ на сьогоднішній день має більш низьку вартість в порівнянні з вартістю електроенергії, його використання досить клопітка. Щоб встановити нагрівач на газу, ви повинні мати приміщення відповідає певним вимогам безпеки.

Критерії, на які варто звернути увагу при покупці

 • потужність: Чим більше потужність, тим швидше бойлер розігріває певну кількість води. При цьому деякі з бойлерів повністю автоматизовані, а для інших, ви можете вручну зменшити потужність.
 • ємність: Це дуже важливе питання. Бойлер для кухні може бути ємністю 5 або 10 літрів. Однак у ванній кімнаті з ванною, для сім’ї з трьох чоловік буде потрібно нагрівач води накопичувальний 100 літрів, а для сім’ї з чотирьох-п’яти осіб використовуються ще більші за обсягом бойлери. У цьому випадку доцільно розглянути питання про заміну електричного бойлера на газовий.
 • Максимальна температура і діапазон управління. Максимальна температура, як правило, становить 80 ° С, рідше – 60 ° С. Варто пам’ятати, однак, що чим вище температура, тим швидше бак втрачає тепло, тому не слід встановлювати настройки на максимальні значення без необхідності.
 • Розміри і вага: Бойлери зазвичай завжди великі, так як вони повинні мати необхідну теплоізоляцію навколо бака. Маленький бак, звичайно, простіше в установці, але великий довше зберігає тепло. Якщо виникає необхідність установки 100 або 200-літрового бака, який сам важить чимало, слід передбачити дуже міцну основу і кріплення.
 • Виробник: В разі електричного бойлера варто інвестувати в фірмові продукти, в першу чергу через те, що такі прилади будуть добре ізольовані і довговічні. Це дуже важливо, тому що втрати тепла з резервуара призводять до фінансових втрат.

Таким чином, якщо перед вами стоїть питання, як вибрати водонагрівач накопичувальний для квартири або дачі, варто розглянути і зважити всі фактори і адекватно оцінити потреби сім’ї в споживанні гарячої води, а також вартість її підігріву.

Найбільш популярною альтернативою бойлеру є проточний нагрівач – він менше, легше, але не накопичує воду, тільки нагріваючи його в проточному режимі. Це рішення, однак, не є ідеальним, особливо при підключенні декількох точок водорозбору до одного нагрівача, так як при цьому температура води буде падати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *