Наперстянка багатолітня: вирощування з насінняРаді вітати Вас на сайті дачників: dacha-svoimi-rukami.com. Сьогодні ще раз торкнемося квіткову тему і поговоримо про такому красивому рослині, як наперстянка. Вона гідно прикрашає квітники і клумби біля будинку своїм тривалим і дуже красивим цвітінням.

Наперстянка багатолітня: вирощування з насіння

Опис наперстянки:

 • Дуже важливо знати, що даний квіточку має і токсичні властивості. Тому висадка його на присадибних ділянках не рекомендується, якщо у вас є домашні тварини або маленькі діти, які можуть грати біля рослини.
 • Наперстянка зацвіте лише на 2-ий рік після висадки.
 • Родина наперстянки – ареали північної півкулі, буває довголітня і дворічна. Її є близько 36 видів, таке багате розмаїття .
 • Посадку у відкритий грунт роблять в червні, тривалість цвітіння – по осінь.
 • Квіточки мають форму дзвіночків, досить великих розмірів і, в залежності від сорту, можуть мати різний колір. Наприклад: білі, бузкові, кремові, рожеві і т. Д.

Види наперстянки для посадки на дачі

Всі сорти наперстянки ділять на 3 категорії:

 1. Карликова: від 30 до 60 см.
 2. Середньоросла: від 65 по 100 см.
 3. Високоросла: від 120 до 180 см.

Вибираючи насіння для посадки, уважно вивчіть упаковку. Виробник вказує як сорт, так і його характеристики: коли краще садити насіння, як краще це робити, забарвлення квіток, висоту рослини і т.д.

Читайте також: Вироби з шин своїми руками для саду та городу, картинки

Наперстянка багатолітня: вирощування з насіння

Висаджуємо насіння наперстянки для розсади

Якщо висаджувати наперстянку насінням, то це краще робити початку або середині березня, тоді і сходи рослини будуть відмінними, і така висадка збігається за термінами висадки у відкритий грунт. Перед висадкою потрібно заздалегідь підготувати ящики, насіння і грунт.

Висадка насіння ведеться поверхнево, після цього засипається невеликим шаром піску. Також потрібно створити парниковий ефект: для цього ємності потрібно накрити плівкою, або склом. Також потрібно постійно зрошувати землю, і робити тимчасові провітрювання.Наперстянка багатолітня: вирощування з насіння

Якщо вибирати ящики для посадки не глибокі, то через пару тижнів після посадки, з’являться перші листочки на паростках і після цього можна зробити пікіровку.

Висадку наперстянки у відкритий грунт рекомендують планувати на травень – червень. Грунт до цього часу відмінно прогріється і умови для висадки будуть максимально сприятливими.

Догляд за рослиною, захворювання наперстянок

Догляд за першими сходами включає в себе постійний полив і підгодівлю. Підживлювати добривами розсаду дозволено після 5-6 днів, після того, як вони будуть посаджені на своє місце. Перші підгодівлі роблять аміачною селітрою, для наступних підгодівлі використовують мінеральні добрива в 10-12 днів 1 раз.

Наперстянка багатолітня: вирощування з насіння

Основні заходи по догляду за наперстянкою:

 • Регулярно поливати;
 • Рихлити землю;
 • підгортати;
 • Прополювати бур’яни;
 • підгодовувати;
 • Боротьба з хворобами і шкідниками.

Полив варто робити часто і рясно. Грунт повинен бути легкий з непоганими дренажними якостями, його потрібно постійно рихлити.

Підживлення з використанням мінеральних добрив можна проводити не частіше двох разів на сезон.

https://youtube.com/watch?v=WQcK4yi4YKo

Хвороби, які переносить рослина:

 • мозаїка,
 • різновиди гнилі,
 • борошниста роса.

Боротися з хворобами наперстянки можна хімічними засобами. Якщо ситуація із захворюванням запущена і вам не вдається врятувати рослина, то потрібно його позбутися, щоб уникнути зараження здорових рослин.

Наперстянка багатолітня: вирощування з насіння
Наперстянка: посадка і догляд, фото
Наперстянка багатолітня: вирощування з насіння
Фото: цвітіння

Пам’ятайте, наперстянка – це дуже красиве, декоративне, особливе рослина, тому за нею потрібен ретельний, особливий догляд!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *